Závod o Putovní pohár města Uherského Hradiště

V sobotu 19.9.2009 proběhl první ročník závodu o Putovní pohár města UH. Jelikož JaVa o tom věděla a taktně mi zatajila, že závodit mohou také dospělí, pojala naše rodina celou akci jako dětský den. A nejen naše rodina.

Dorazila také rodina Pavelkovic. Florian měl technologicky našlapané odrážedlo "Fík", maminka krásné bříško a tatínek jakbysmet.

Předem jsme kalkulovali, kolik medailí se nám podaří s našim tříčlenným týmem urvat. Spoléhali jsme na malou propagaci akce a zástupy lidí nám malinko ubíraly elánu.

První milé překvapení nám nadělil náš extříďas Ivoš, který fungoval jako pořadatel a pořád datlil do notebooku před sebou. Dlouho jsem ho neviděl a tak jsem měl radost.Dokonce i Sylva se na něj přišla podívat.

Odrážedla startovaly se zpožděním a v duchu posouvání termínů se pak nesla celá akce. Poté, co závodníky poslal pták Repták na trať, zachvátila všechny rodiče nepopsatelná hysterie. Všechny děti MUSELY být první.

Avšak realita bývá krutá a jako první prosvištěl s ohromným náskokem cílem malinký chlapeček na plastové imitaci traktůrku se třemi koly. Stříbro jistil Florián celou dobu neomylně instruován tatínkem Sedou a bronz těsně vyškrábla Agáta, když tatínek Zevlák svým řevem paralyzoval její dvě sokyně.

Děti do 5 let startovaly na 3 km za neuvěřitelného chaosu ze stran pořadatelů. Ti se nemohli dohodnout, jestli se mají do prvních pozic postavit větší děti a dozadu menší nebo naopak. A tak se ty bojácnější posouvaly neustále více dozadu a dozadu a snad by ani nevystartovaly kdyby nebylo tatínka, který vzal Jáchyma i s kolem a postavil ho zase pěkně na do čela.

Díky tomu se také náš třetí reprezentant vyhnul hromadnému pádu, který se odehrál před zraky vyděšených rodičů bezprostředně po startu. Ale ani tyto okolnosti nenapomohly Jáchymovi k touženému vystoupání na bednu. Kategorii vyhrál nějaý Ondra Jurák (beztak to bylo kúpené :) a my skonřili někde uprostřed pelotonu.

Čekání na vyhlášení výsledků a hlavně na tombolu by bylo nekonečné, kdyby se v areálu neprodávalo pivo a dětské laskominy. Ještě omrknout hasičský vůz, naházet potomky do kuličkového bludiště, nechat si načepovat další - ano tak nějak se dají ztrávit příjemné tři hodiny ze sobotního dopoledne.

Rekapitulace: ze tří Maňa reprezentantů stáli na bedně hned dva a ten třetí vyhrál aspoň v tombole. Tohle se nikdy nestalo na žádném králi šumavy a ani na triatlonu a počítám, že se hned tak ani nestane.

Kdo se chcete podívat na fotky, jsou na www.reptak.cz odkud jsme si vypůjčili i tu nahoře. Děkujem za pěknou akci a příště jdeme pro zlato!!!

Napsal uživatel zvl dne Út, 22.09.2009 - 08:39

Comments

ZeVLáku, zapomínáš že v roce 2007 jsme vybrakovali tombolu v Mělicích, loni vyhráls batoh (ale nebyl jsi tam). a předpokládím, že Agátě si v průběhu závodu nešteloval posed, takže měla šanci na dobré umístění.

Přidat komentář

Prostý text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Refundo.cz