Zahlédl jsem umrlčí vůz

Některé konce bych raději nebral. Jsem určitě potěšen zvelebovací iniciativou páně ZVL, která nám příčiní z mrzké zimy čas jarní, přesto si musím jednohlasně postesknout nad nejistotou, již mi naopak působí neurčité odpovědi Dr. Hampali, neboť za mnohým tušením se rýsuje jistota hmatatelnější než to kafe, co zrovna cucám. Viděl jsem navíc opodál stál umrlčí vůz, a míru tušení tak vidím završenou.

Přejdu nyní od řečí planých k argumentaci jistěné hmatatelnými důkazy:

Krušovice jsou pit rázu německého, umělý. Ve sletu bublinek si nešťastník ani neuvědomí nástup raka, mdloby, destrukce a osobní mrzutosti. Jisté neuvážené výroky s. Knötiga mu však dávají pořád místo na trhu. Musím jen dodat, že zcela nezaslouženě.

 

Důkaz: König

Zubr je jako Krušovice, levný splašek stvořený mixem (nejedná se zde o marketingový mix Dr. Hrona) umělých německých surovin dovozem z Číny, pak ještě cukru a vody. Pouze s. Köning mu pořád dává to své místo.

 

Důkaz: König
  Na Lapači U Valů

Kozel je mi neznámý. Pouze z díla horrorového (Utopím si ho sám) vím, že klidní kdejaký ovárek na cestě ke žlučníku. Snad je to pravda. Nepil by to ale nikdo. (Na té sobotní oslavě na Hawaji.)

Radegast je výrobek z dílny již plzeňské, v tradici vysoce ceněný; vzpomínám na výstupy do věže, kam nás vždy rád vyprovázel. Tuto marku bych i popil, kdyby to však celé nebyla jenom léčka...

Staropramen je zřídlo chuti mrzké a divné. Tento svůj pocit si chovám již od doby, kdy jsem ho okusil poprvé, nakonec i ze včera. Nikdy tomu dále nebude jinak. Určitou nadějí zůstává staropramenská lahvová dvanáctka, která má svoji hodnotu. Obávám se ale, že dvanáctky se v anketě ani myslích bytostí nemyslí.

 

Důkaz: Toník Plaček
  U Oskara (Aralka)

Bernard je určitě originální receptura, já zde však nehořekuji nad nějakou akademickou degustací, leč závažným dílem oslavy narozenin. Má určitě smysl vydat se směrem ku Humpolci a několik sudů tam vysát a pak plynule prohovořit. Třeba nás tam někdy může svézt i ten umrlčí vůz. Třeba může zároveň vézt i Babinskému kamení!

 

Důkaz: Med
  Jiří
  König
  Seda

Litovel viz Zubr nebo Krušovice.

Janáček je splašek, jedovina a mrd!

 

Důkaz: Koruna

Budvar je hnusný a sladký bolehlav.

Voda z Moravy asi ujde, žijí v ní totiž ráčci. (I ti smutní.)

Některé rovnice nemají svá řešení. Jiné jich mají zase hned několik.

Tato má své řešení v Gambrinusu.

Na pana Königa pak mám ještě jeden zdvořilý dotaz, který zase všechno výše řečené tak trochu staví naruby - a sice zdali jsou, resp. nejsou schráně na Hawaji již uzamykatelné? Je totiž zřejmé, že již v první hodině oslavy narozenin všechna piva zmizí ve chřtánech slinavých a lokavých a nezbude než se úchylit k paběrkování a ukrývání. Krádežím a vraždám. Ledacos ještě uhlídá Babinského pes. Ne však už všechno. Uzamykatelností sudů, skříní a míst by se zachránilo bezpočet životů.

 

Důkaz: Hron
  Malůšek
  König
Napsal uživatel Lipan dne Út, 04.01.2005 - 09:55

Comments

Milý a vážený Lipánku. Vyzývám tě tímto k celodenní procházce po UH a okolí se záměrnou návštěvou podniků, nabízejících různé značky piv. Těším se, až spolu budeme žasnout nad neznámou chutí Budvaru, těšit se z piva Granát a hořekovat nad vodnatostí Gambrinusu. Nakonec vše skončí všeobjímajícím klidem v duši a libým zvukem akordu všech piv na světě.

Drahý mistře Vaďuro, rád tvou výzvu přijímám. Potěšíme se a celou akci pak zaplatíme stravenkama. Tím doběhneme levomyšlenkáře a jejich proradného šimla. Nechť však nezavládne mýlka v mém názoru: piju nejraději plzeňskou dvanáctku. Gambrinus je jen znouzectnost. Pošli pak vranu s tou výzvou k procházce. Jdu ji vyhlížet. S úctou tě zdravím.

Zustava me rozum stat. Je toho na me moc. Gratuluju ke kantyne za prve, za druhe, vylety a vrana? To zni dobre a za treti) pan Ko opravdu pije vsechno. Dukladna a podnetna analyza. Vody v Morave je bezesporu dost. Gambrinusi budou, na Plzen 12 nemam prachy a zbytek pit nemusis. jinak myslim, ze ryce se sebou a zahrabavat si lahvace do zasoby. Zrejme to tam trochu poryjeme. Babe ma na zahrabavani psa. Ale ten zrejme bude zahrabovat kosticky pro panecka. Neni jednoduchy ten zivot...

Za hlt piva, případně cigaretu ti prozradím, co dělá vrana u pana Vaďury. Ba co více, prozradím ti také, kdo to byl Florián Banál. Ke tvému klasickému vzdělání se to bude hezky hodit.

Přidat komentář

Prostý text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Refundo.cz