Z deníku šťastně ženatého idiota II.

Znáte to. 
Řeknete že jste strážce zázračné včely z Efezu, kterou máte ukrytou v krabičce od sirek. Tato včela komukoli z publika za dva šekély splní přání. Ten kdo má přání, vhodí do krabičky dva šekély (nebo adekvátní množství jiných mincí s ekvivalentní nominální hodnotou). A vy řeknete, že tu včelu těmi mincemi rozmáčkl :-).
Pro Jankovo pobavení jsem tuhle hru začal hrát. Jáňa vhodil dva šekély (2CZK) a když jsem se ho zeptal jestli se vyplnilo jeho přání, s radostným rozechvěním řekl "Já ještě nevím, já si přeju autíčko na klíček". Když se šaškovy vychechtané oči potkají s rozzářenýma dětskýma očima plnýma přání, musí šašek uhnout pohledem dřív. Pokud chce zůstat šaškem.
Samozřejmě jsem smutnou zvěst o smrti zázračné včely neoznámil. Myslím, že kdybych to udělal, náš život už by nikdy nebyl jako dřív. 
A myslím, že včela tíhu šekélů tentokrát přežila. Odletěla do Efezu a večer plně naložená Jankovi přivezla tohle krásné autíčko na klíček.

Dělá to nějaká firma v Náchodě. Vůbec sem netušil, že takto pěkné hračky se ještě dělají.

Napsal uživatel tap dne St, 02.07.2008 - 23:08

Comments

autíčko i historka. Autíčko jsem viděl a vyzkoušel... a nezbíva něž se sklonit před ruční prací výrobců z Náchoda.

Myslím, že naše děcka by chtěly vidět tu včelu. Zkoušet to raději nebudu, počkám na návštěvu Tapírů v Míkovicách. Tož ale napsané je to parádně. To autíčko mosí byt opravdu kouzelné.

Přidat komentář

Prostý text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Refundo.cz