Voliči ducha mdlého

Byl jsem tuhle na oběd na Koruně, zlákala mě reklama na segedínský guláš.

Mládež tam sála pivo a měla se fajn. Guláš byl nakonec otřesné chuti, tedy jsem většinu vrátil, a při kasírungu mi ho férově nepočítali. Můj kamarád během toho všeho stáhl 7 - 9 piv.

Viděl jsem za toto jaro už dvě přejeté žáby (ropušáka a skokana) i jednoho mrtvého krtka.
Následující měsíce a týdny budou pro smrtku skvělá žeň, neboť život leze ven z děr.
Smrt se dále těší i na volby, protože její favorit - komunisté - očekává spousty bodů. 
Smyslem tohoto článku je přinejmenším nemlčet!

Tedy:

Voliče komunistů samotných asi nemá smysl vůbec řešit. Jsou to darebáci a poškození lidé. Nenapadá mě jediný slušný důvod, který by hlas daný komunistům ospravedlňoval. 
Volit závist a utrpení nevinných? Radost z toho že se ubližuje jiným? Jsou to magoři, ne-li něco hůř...

Nevolič je bohužel rovněž částečný volič komunistů. V minulosti vždy čtvrtinou svého hlasu. Třeba se leckdo skrývá za své právo voleb se neúčastnit, výsledkem pak je, že z jeho hlasu profitují i ti, které by sám nevolil nikdy. Totéž platí i o tom, kdo dá hlas straně, která se do parlamentu nemá žádnou šanci dostat.

Do třetice je tu volič ČSSD. Realitou je již nyní jejich spolupráce s komunisty. Po volbách se s ní může počítat i nadále, navíc ve větší intenzitě a na rovinu.

Komunismus je ideologie, která ponížila člověka na náhodně oživlý kus masa, co je schopen práce. Touto prací se pak myslí především výroba zbraní, mlácení oponentů obuškem a velkochov prasat. Příznivci či členi takové zločinné a stvůrné věci jsou mrchy.

Ať si každý, koho se týkají případy výše popsané zodpoví sám, jestli napomáhání či schvalování komunismu je to, s čím jako občan nemá fakt žádný problém.

Obrázková příloha: 

Volici

 

Napsal uživatel Lipan dne Pá, 14.04.2006 - 12:20

Comments

Takže bych poprosil o radu koho teda mám volit? Podobně štvavý článek bych zřejmě dokázal napsat na kteroukoliv z parlamentních stran.

Tak napiš. Myslím, že čas pomalu uzrává. Založíme: <b>Maňinu stranu rozličných názorů dobře spolu koexistujících</b>. Tohle tady evidentně chybí.

Není to tak ostré, jak se na první pohled zdá: 1. každý by měl jít volit, 2. nikdo by neměl volit komunisty, 3. pak ať se už děje vůle Boží. Celý průser je v tom, že lidi prostě k volbám nechodí (1/4 jejich hlasu pak jde spokojeně ruďousům). Koho volit, to se radit určitě neodvažuju. Každý má své preference. Ale řešení tu vždycky je. I ze spousty špatných (politika smrdí tu více či méně) se dá totiž zvolit to jedno lepší.

Hezký článek. Jen škoda, že mezi fotkama dole chybí mezi Hitlerem a Stalinem ještě kardinál Vlk nebo jiná podobná kreatura.

Ano, církev už napáchala víc škody než oba vojevůdci dohromady. Těším se, až se bude o křesťanství učit ve školách jako o největším zlu za posledních 2000 let (doufám, že ne o moc víc)

Vaďuro! Tak jednou si zapomeneš doma svačinu - a tolik hned vzteku? Na výzvu váženého Duly rád v příštím článku foto pana kardinála zapojím. Obávám se, že téma "antikomunismus" hned tak brzy nevybledne. Bohužel.

Tohle sousto mi uvízlo v krku už dávno a furt ne a ne to spolknout. Vždycko kolem velikonoc a vánoc si na to vzpomenu, tak sorry, přijdou i jiná témata.

Je to opravdu tak Hampejzi. Pokládám za naivní nadávat na komunisty. Jako příklad poslouží nedávný malý skandálek našeho milého starosty Karáska, na kterého v souvislosti s jeho ustavením na místo volebního lídra ve Zlínském kraji, kdosi vytáhl roztomilý faktík, a to, že byl tento kovaný ódeesák před listopadem členem KSČ ... Vše je v lidech.

Neodbíhejme od tématu. Lidi za tím vším stojí, to je jasné. Já také nemíním řešit komunisty jako takové. To je jako hrách na stěnu lát. Kdo je v dnešní době ochoten s pýchou podporovat Lukašenka, věřit v třídní boj, milovat (sexuálně) Castra a přitom kynout z možností, které nabízí tržní ekonomika (většina soudruhů se má jako prasata), ten nemá smysl řešit. Ten se má skvěle. (Alespoň podle svých měřitek.) A kdo těmto "lidem" dává svůj hlas ve volbácch, to je pako, které nechápe, jak naivně se nechává podvádět. Já zde řeším dvě aktuálnější položky: 1. účast ve volbách jako takovou a 2. volit "demokratickou" stranu, která má reálnou šanci projít. Tím se rudí odzbrojí nejsnáze, až je nakonec plynule vcucne klozet dějin do prostor, kam patří. P.S. Pan Karásek je zářný případ, jak je na tom celá naše společnost. I volební výsledky tomu (bohužel) odpovídají. Je na tom samozřejmě hrozně!

Jak nenávidím projevy fašismu tak stejně nenávidím projevy komunismu. Myslím že KSČ /M/ historicky dostatečně prokázala co myslí onou vládou lidu. Myslím že toto uskupení na současnou politickou scénu nepatří.

Na tato úžasná témata je každodenně pořádána mezinárodní konference v hotelu Salaška, kde pan majitel, známý to antikomunista hřímá z piedestalů.
Je určena jen pro vážné zájemce o svěží politický obzor.
Začátek každý den v 05:00, konec po zavíračce v 09:00. Občerstvení zajištěno. Použitá rétorika je stejná jeko v tomto článku i v odkazech, nemusíte se bát. Tedy hezká vzpomínka na zlé časy. Přiďte, šak spat možete u nás.

Ano, je to dobré místo. Poblíž teče potok, kam se může vykotit to, co už břicho dále neunese. Pak lze plynule pokračovat v dišputacích. Pouze se domnívám, že výjevy se mlží a množí, neboť smysly účastníků bojují o holou existenci. Také čistotou témat si nejsem zcela jist, neboť jejich průzračnost není snoubena s čistotou nalévaných lihovin. (Tato čistota je nicméně mnohdy závratná, třeba 98% nebo 99,5%.) Končím tedy konstatováním, že ono místo je vedle starosty Karáska další dobrý odstrašující případ stavu společnosti, kde existují úspěšní podle podivných mustrů a lůzři, kteří nemají než topit svůj mozek v lihu. (Ač se tak má činívat až po pitvě mrtvého.)

Nejsem si úplně jistý, jestli jsi to pochopil. No, projistotu; ten můj soused používá stejnou rétoriku jako ty, úplně stejné věty a tak, tak mě napadlo, jestli tam nechodíš pro rozum, he?

Je pravda, že toho pána neznám, tudíž rozumy od něj nemám. Je-li ale takový, jak říkáš, má mnohé mé sympatie. Ne však proto že provozuje nalévárnu pro alkoholiky. To je nechutný byznys. Spíš jsem u psaní své reakce vycházel z faktu, že náš kamarád Roman Smejkal chodil v pondělí po šlahačce, zmrskal i moji manželku, načež pak pod odborným dohledem tchána hovořil proti alkoholismu. Jeho slova ve mně zakotvila a nyní se asi vrhla ven právě na pole, které jsi ty tak chytlavě nabídl. Tam ale přece nechlastávejí moc normální lidé, né? Do hospody se přece chodí po práci, ne před prací? Navíc tamější hosté mají místo řádné práce určitě jen pití lihu. Nemyslím nakonec, že by moc rádi naslouchali kritickým řečem typu tohoto článku. Spíš by se tam vymočili na zem, vytuhli na zemi atd.

Co se týče Karáska tak o jeho aktivitách hlavně s Ivošem Valentou ví už kde kdo, dokonce i novináři. V regionálkách ho volit určitě nebudu.

Sou 2 moznosti, bud se jako politik sprahnes s tim, kdo ma prachy a vychazate si navzajem vstrict (Karasek) a nebo ne a pak ti nezbude nez enem knucet (Seda a CSSD). At volis koho chces, dycky se s tim Valentou sprahne, bo mu nic jineho nezbude. On ma prachy, pomuze ti, ty pomuzes jemu... a ma jednu nespornou vyhodu, ze neni jak politik v rukach nejakych blbecku-volicu a co kdyz ho nezvoli? A to plati od zastupitelu na urovni obce pres kraje, vlady, EU az po OSN. Jen exponencialne narusta hromadka...

Myslel jsem, že je to poslední pokus zachránit KDU-ČSL

Toníku, můj návod je následující: 1. hlavně k volbám jít a 2. nevolit komunisty anebo stranu, která nemá šanci se do parlamentu dostat, neboť to je jako k volbám vůbec nejít. Tím pádem zůstává asi tak ODS, ČSSD, KDU a ZELENÍ. KDU projde na 100%, protože průzkumy vychází ze stavu v pražské kotlině, který nereflektuje situaci ve zbytku vlasti. Nejsem si už tak jist Zelenými (stejné zdůvodnění). Ale těch pět stran je asi tak aktuální možnost. Lze tam určitě najít pro každého fér řešení osobních preferencí. Třeba má někdo lepší metodu. Sem s ní! A ty sám co?

To je právě ono, jde o chování. ČSSD je sice demokratická strana, ale paktuje se s KSČM. Zcela otevřeně, vesele a pyšně. Navíc chytře skrývá své mnohé čistě populistické a nekoncepční kroky do aury úžasného úspěchu (viz Hyundai v Nošovicích nebo Phylips v Hranicích). Na první pohled jde o tisíce pracovních míst. Ale: jedná se o šroubařské závody, ktreré jsou vždy jen v těch ekonomikách, kde je nízká cena práce, a posunují se hned sem, hned onde podle toho, kde je levněji, a tyto "investice" jsou vždy vykoupeny daňovými a dalšími podmínkami, o kterých se domácím podnikatelům ani nesní. Jinými slovy: ČSSD z ČR dělá zemi šroubovacích podniků pro cizí podnikatele, kteří odváží celý zisk pryč. Místo toho aby podporovala vzdělání a aktivity vlastních lidí aby naopak oni vymýšleli a dávali práci jiným v cizině. Navíc je ČSSD po osmi letech u vesla tak prohnilá svými skandály, že si zaslouží pauzu. Ale jinak je to určitě alternativa slušného řešení pro levicově smýšlejícího občana.

Já, jako obvykle, k volbám nejdu. Takže sorry. ODS a ČSSD se svými podivnými aférami jsou pro mne naprosto nepřijatelní, lidovce nekomentuju, protože mi za to tato sebranka ani nestojí a Zelení se svým vůdcem, který už prošel vším možným včetně lidovců jsou mi krajně odporní. Komunisty samozřejmě rovněž nepodpořím. Bohužel jsem si tedy nevybral, škoda.

Plne s tebou souhlasim, jen bych rad volil. Dam hlas zelenym, korytarum to trochu zvedne mandle, pohne zluci, bo budou muset malinko uvolnit trosku mista u korytka. pak vse pri starem. viz vydeseny paroubka piskot nad rostoucimi preferencemi zelenych... uz jen kvuli tomu. jinak pusto, prazdno, beznadej. tuhle jsem si trasl se skromachem rukou, s pany poslanci za Uh prohovoril, letmo si je vyslechl... to nema verk... kasparci, pimprlove divadlo, tam taha za nitky uplne nekdo jiny...

Hampejzi, dik, otevrel jsi mi oci. Ja si dosud nedokazal predstavit cloveka, ktery by dal hlas zelenym fasounum, kteri prestoze tam jeste nejsou, uz planuji, jak nam zneprijemni zivot novyma danema, vyhlaskama, regulacema, zakazama.... Podivej se do Nemecka, kde dokazali za jedno volebni obdobi spolu s levicaky polozit na kolena nejvykonnejsi Evropskou ekonomiku. Ja bych jim experimentovat v dalsi zemi nedovolil.

Kefalin, co to je taky FASISMUS??? To mas tezko, chcu volit. KSCM - neprijatelne, CSSD - nepokryta spoluprace s KSCM - neprijatelne, ODS - jeste jsem jim neodpustil tolik hrichu, ze opravdu ne. Lidovci - no, kdyz mam tu rodinu a k Bohu bliz nez Dula, ale fakt je nemusim, jejich mnohdy xenofobni postoje se me prici, o rodinu se musim postarat stejne sam a Buh nema v politice co delat, toz ty taky volit nebudu. A rikas ze zeleni rozvratili nemeckou ekonomiku? Ja se obavam, ze tu ekonomiku nemuze rozvratit strana, jez ma v parlamentu 10% zastoupeni, takze to bude slozitejsi... Co se tyka jejich programu, v jejich zelene politice nemam vyhrad, az na to ze jsem zastancem jaderne energie a ten zbytek si rozdeli jini, na to nemaji kapacity ani lidi. Stejne at je tam rudy, zeleny nebo modry ci jaky, su presvedcen o tom, ze optavdovou moc a vliv maji ti, kdo stoji s prachama za jejich zady. A ty bohuzel nevolime.

A co je nejsmutnejsi, my nejsme ti s tema prachama :) Mam ale pocit, ze to, koho budeme volit, zase tak jedno neni. Kdyz jedu do prace, tlemi se na me z billboardu u silnice Paroubek a me se udela nevolno. Nesnasim rude a oni proste jsou stejna pakaz jak komunisti. Oproti aferam ODS, ktere kdysi vedly k jejimu padu a kde slo jen asi o 3M, vyplouvaji korupcni afery vysoce postavenych socanu v radech 100M. To budu volit ODS, kradou o dva rady min. A Zeleni? Ekologie bude nepochybne nejvetsi business nadchazejicich let. Jde o to, kdo ty prachy shrabne. Co dodat?

Dovolim si oponovat v castce, jez nas stala Klausokracie. Pravni marasmus tohoto statu, jemuz polozili zaklady, dodnes jsem nerozdychal Klausuv vyrok, ze ekonomika je mu prednejsi a nadrazenejsi pravu, nas stal podle me mnohem vic (krachum a tunelum byly podle meho polozeny zaklad jiz v tomto obdobi). Ale to uz by byla debata vyzadujici tabulky a analyzy, hru s cisilky a na to tady neni prostor. Mel jsem debatu s jednim poslancem, neveda za koho kandiduje, nabyl jsem dojmu veskrze pozitivniho, zajimal se, naslouchal, snazili sme se spolu dobrat reseni, shodli se v pricinach, vydeli mlhava vychodiska.... Nabyl jsem z nej veskrze pozitivniho dojmu. Za tyden jsem si ho nasel na webu a ejhle, on to komunista. Jak z toho ven? A jak z toho ven podruhe, kdyz chcu jit volit a mam nejakou pamet? Klaus si dopomohl k vysnene hracce za pomoci hlasu ODS a prave KSCM, KDU-CSL uz podtrhla kdekoho a Kalousek a spojeni Ministerstva obrany a nefunkcnich padaku by me rozesmavalo doted, kdyby to nebyla setsakravazna vec, proste na kazdeho najdu neco, Socani nepokryte spolupracuji a budou spolupracovat s KSCM. A nakonec, mozna aj ti zeleni se nechaji zlakat korytkem a daji hlavy dohromady v koalici s CSSD a KDU-CSL tise podporeni KSCM. A ODS uz kdysi zradila volice a sprahla se s CSSD. Proste jak rikal Dula, neni koho, nevidim tam jedinou stranu, jez by si stala za svym programem a v touze po moci se nekurvila s kdekym.

Pokud vím Klaus řekl, že nezná čisté a špinavé peníze, což je vlastně přepisem antického výroku že peníze nesmrdí. Takže nic nového pod sluncem, jen levicoví intelektuálové v tom cítí problém. Já ne, ono je to prostě tak, už pěkných pár let. A asi to nebude nikdy jinak. S právním marasmem s tebou plně souhlasím. Ale i proto jdu volit ODS.

Kdyby nic, tak to chce určitě změnu. Kolem politiků se přirozeně stahují hejna supů, co chtějí na takových spojeních finančně profitovat. Změna vládní garnitury zajistí, že tato propojení nedosáhnou mamutích rozměrů. Nebo skončí. (Pět na stole v českých, 100 melounů za jednu smlouvu, rychlé a levné řešení elektronického mýta, symbolické zadlužení, co snad ani nestojí za řeč...)

to je právě to hampejzu,že jakmile se kdokoliv do politiky dostane a zavětří,tak se tim nechá semlít.Proto nechápu tu vaši touhu každý čtyři roky někomu svým hlasem posvětit zlodějinu.A tvrzení,že když nevolím,tak z toho mají prospěch komunisti nevěřím.třeba z toho mají prospěch právě ti zelení.

Pokud nevolíš, tvůj hlas si rozdělí strany, které se do parlamentu dostanou, tedy rozhodně i komunisté. Ať chceš nebo nechceš, prostě je tím volíš. Vždycky se dá vybrat, i když to třeba nebude strana úplně ideální. Lze vždycky volit toho "nejlepšího mezi špatnými". Protože pokud nevolíš vůbec, jsi i volič komunistů. Tedy volíš i toho nejhoršího.

no, politologie to vidi trochu jinak, Lipanku, je jeho vysostne pravo nevolit. tvoje teorie plati jen tehdy, kdyz volis stranu, jez neprokroci minimum potrebne k tomu, aby se dostala do parlamentu. pak se tyto hlasy rozpocitaji rovnomerne mezi strany, jez qvotu prekrocili. me by se libila sance jit volit s tim, ze vhodis prazdny papir, tim das najevo ze nejsi spokojen s nabidkou stran, ale tv uj hlas se nikomu nerozpocita. kdesi to tak funguje, ale k tomu je u nas zrejme daleko. to by ti nasoskove u korytek rychle poznali, kolik lidi serou... kdyz nekdo nejde k volbam, porad muzou tvrdit, ze dal prednost tradicni chate za prahou... smesne, ale pouzivane furt dokola.

No Hampejzi, prekvapujes svymi politologickymi pohledy, ale na zaklade kupeckych poctu je zrejme, ze ten kdo nevoli, souhlasi s vysledkem, ktery bude dosazen, a vlastne ho tak potvrzuje. A jeho hlas si rozdeli vsichni podle dosazenych vysledku - to je ve stejnem procentualnim pomeru. Takze pokud nevolis, a to je nepochybne tvoje vysostne pravo, nic neovlivnis. A muzes pak leda zgranat, ze ty nic, ty s tim nemas nic spolecneho. Opak je ale pravdou. Pokud vyuzijes sveho volebniho prava, mas malou, mizivou sanci volebni vysledek nekam posunout. A takovych lidi je spousta. A ja, ktery jeste pamatuju volebni frasku z dob drivejsich, urcite sve pravo nezahodim. A jen pri letmem pohledu na zpravodajske servery se mi zvedaji vlasy hruzou na hlave - jak se levice spojila a protlacuje oklesteni svobod jednotlivce. Uz chybi jen narodni fronta. Maji moje jednoznacne never more. Tobe to ale zrejme nevadi.
PS: To je v nasem narode vazne tolik nesvepravnych jedincu?

Jestli volit ci nevolit je vec nazoru a kazdeho svobodne rozhodnuti. Ty za tim vidis schvaleni vysledku, ja zase protest proti nabidce. Okorale rohliky proste nemusis koupit a vubec tim nedavas najevo, ze je schvalujes, naopak. Nesvepravnost nebudu komentovat, nebo to bylo osobni? Zvlastni je, ze pravice mela minule i toto volebni obdobi spoustu sanci s tim tvojim oklestovanim tak jako se spoustou zverstev levici pachanych neco udelat. Opravdu sis uprimne odpovedel na otazku, proc tak neudelala a tise tu levicackou chatru podporovala a minimalne pri volbe prezidenta podpory nepokryte vyuzila? Nemluve o tom, ze za cim dal vetsim rozlezanim komancu ve verejnem prosotoru stoji prave nas pravicacky prezident, jez je svymi postoji a vyjadrenimi mnohdy pomalu rehabilituje? Kdysi sem byl zaryty pravicak, ted snad jeste su spis pravicak nez levicak, ale rekl bych, ze o takove deleni tu vubec nejde. Minimalne nasi politici toto deleni prestali respektovat a chovaji se jak radi rikaji "pragmaticky". Me z toho vychazi, ze penize nesmrdi a proto si myslim, ze muj hlas zelenym je takove prast jak uhod. Proste nejmensi zlo sem si vybral zde. Ale to jen proto, ze chcu jit volit.

Jen dvě kratičká upozornění: kdo nevolí vůbec, volí skutečně i ty, co by nevolil nikdy a za nic (třeba komunisty), protože jeho hlas tak přirozeně připadne všem vítězům, kteří se takto do sněmovny dostanou (tedy určitě i komunistům). A nerelativizoval bych volby pořád jen na hru jakýchsi Valentů v pozadí, pravici a levici či volbu prezidenta, když tu nejde (a fuckt mě s tím už zlobíš!) o nějakou víkendovou frašku, které když se z trucu nezúčastním, tak jsem největší frajer a hrdina, ale o to že zvolení zástupci budou po následující čtyři roky podstatně ovlivňovat můj každodenní život. Třeba tím že rozhodují o mých daních (výše i jejich následné směřování), o politické mezinárodní orientaci země a (bohužel) podstatně určují i tempo a směr vývoje národa jako takového. (Socialistě a rudí nám za poslední měsíce dokázali tolik hrůz, že mě až mrazí: zákoník práce, regisranti atd.) Komu je to jedno, je sice jeho právo nevolit, ale není to moc zodpovědné. Politika je totiž realita, které se neuteče. Kdo utíká, ten se plete.

Kde tady vzniknul ten dojem, ze pred necim utikam? Ja vsude pisu, ze volit jdu. Frasku z toho delaji snad jen politici, se podiv na jejich hesla, bilbordy a verejne vystupovani... Uroven to uz nema zadnou. Hesla, skrobenost a realny obsah a diskuse? Ja ji nevidim... Vec se ma pouze tak, ze se snazim a dokazu pochopit toho, kdo tak necini, cili nevoli. Proste vase argumenty sou jednim pohledem na vec, nekdo muze mit jiny. Na druhou stranu me nikdy nezbavis dojmu, ze kterykoliv politik si na sveho volice vzpomene jen pred volbama. Jinak si kazdy haji svoje zajmy, zajmy tech co maji prachy, pak zajmy lobistu, pak zajmy mensich natlakovych skupin a uplne nekde na konci stoji volic. Toho dojmu se nemuzu zbavit...

Přidat komentář

Prostý text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Refundo.cz