Vlasta Redl a duševní masochismus

Včera, když jsem jezdil po zahradě sekačkou nahoru a dolů, vetřela se mi do hlavy písnička. Taková ta vtíravá, jak si ji člověk musí furt zpívat, přestože ho už dost nebaví. No a včera to byl zrovna Vlasta Redl se svým songem „Napiš mi brzy“.

Tu píseň znám víceméně nazpaměť, kolikrát už jsem ji slyšel, ale teď jsem měl alespoň spoustu příležitostí zamyslet se nad textem. Egofon má báječnou schopnost posouvat se písní tam a zpět bez přerušení melodie a tak když jsem potřeboval, hrála mi jedna sloka třeba pětkrát za sebou. Tak se stalo, že jsem si ji konečně i přes decibely sekačky na trávu poslechl opravdu důkladně.

Docela jsem žasnul, co tam ten Vlastík vlastně po té slečně chce. Aby mu napsala dopis. Že jí sice neprozradil ani jméno, natož adresu, ale „třeba zázrak stane se“. No já bych spíš řekl, že je to spíš alibismus. Kdyby ji opravdu chtěl vidět znova, patrně by jí ty údaje poskytnul.

Jenomže Redl se potřebuje trápit. Chce každý den marně čekat na listonoše, představuje si ty nejhorší možné scénáře, jak se kvůli babě ocitnout v řiti.

Jelikož sám je v tomto směru velmi nadaný a pochybuje o vynalézavosti žen, ještě poskytuje návody, co by na pohlednici (kdyby teda náhodou uhodla adresu) měla napsat. „Ať jsou na ní podepsáni všichni výletníci, ať můžu vzteky puknout co všechno se tam děje.“

Je tam hoho víc. Konečně každý si to může poslechnout. Pořád mi však vrtá hlavou, co tím vším doopravdy sleduje. Možností je několik.

a) Zdůrazňuje jak moc ji miluje – co všechno je ochoten přetrpět, aby ji dostal. To je ovšem v rozporu s faktem, že jí ani neřekl jak se jmenuje a zmizel.

b) Je duševní masochista. Snaží se udělat cokoliv, aby se mohl trápit a de facto důvody k tomu, aby se mohl zprášit jako dobytek. To mi přijde malinko věrohodnější. I když pochybuju, že člověk na tak vysoké úrovni by měl něco takového zapotřebí

c) Čistí si rybníček, likviduje konkurenci. Ano, tohle mi připadne jako pravý záměr všech těch jeho hitovek.

Uvedu příklad. Mladý, docela hezký a příjemný mládenec je zmítán pubertálními pochody a hledá si holku. Trochu ještě tápe a hledá způsoby jak na to. Vtom se mu dostane do rukou Vlasta Redl a jakmile si jej jednou poslechne, má jistotu, že si pět roků nezamrdá.

Vlasta přímo srší návody, jak si to u baby podělat a pak se pár let sám litovat. Tím stárnoucí hudebník samozřejmě získává čas a jenom sbírá plody svého talentu, osamělé mladé dívenky.

Vím, že cenzura už pár let není možná. Ale prosím, hlavně mladí kluci , neberte toho chlípníka až tak vážně. Má jenom strach z vaší konkurence. A oprávněný!

Napsal uživatel zvl dne Út, 19.08.2008 - 16:18

Comments

Ha, také jsem včera sekl trávu. Do toho jsem pozoroval pavouky a kobylky, jak chytře mizí ze zóny sekavých nožů. Redl, když má vedení, jako třeba p. Pavlicu Juru, zvládá věci. Jinak j

Šmarjáá tady si zas někdo léčí komplexy a ví kulové :))
Redl nikdy nebyl nikam veden Pavlicou a jeho vývoj zjevně nebyl touto spoluprací nijak podmíněn, jakkoliv bylo spojení AGflek+Hradišťan geniál

mně se článek moc líbí a děkuju vaďurovi za nevšední analýzu Vlastovy tvorby :))

Ano Zdenečku ano, krásně řečeno. Škoda, že nám to někdo neřekl, když nám bylo 18.
Jinak Lipan je ryba rypákovitá. Na Kytici moc nešahej, typuju, že jsi to ani neviděl ("z principu"

Kytici jsem viděl. Některé příběhy ušly (byly dobré), jiné ale byly zase úplně špatné. Co je ovšem hlavní problém, a to jsem chtěl výše sdělit, tak Kytice K. J. Erbena je o něče

Jak prosím Lipánku souvisí politická příslušnost s hereckým uměním? Proč už tedy Václav Nejsečtělejší Klaus měl dávno nedostal Oskara?

K věci: drtivá většina produkce jsou jednoduché, zavádějící, hloupé, béčkové až céčkové filmy, programy kin jsou toho samy důkazem. Pan Brabec zatím ničím tuto laťku nepozvedl,

mně se článek moc líbí, je napsaný srozumitelně, souvislosti jasné, má přitom vtip,spád a děkuji autorovi, že se odvážil říct pravdu naplno a přitom na nás nevyvíjí nemorální s

Heli, ty jsi čím dál víc skvělá. Asi udělám anketu na Maňi, kdo je nejlepší ženská na světě a povolím Toníkovi opakované hlasování :)

Zasmála jsem se.Pěkné! Děkuji autorovi.Ale bude za d).zdravím.

Přidat komentář

Prostý text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Refundo.cz