Týden s DULOU

Zdar. Posílám ti mé nové literární dílo mimořádných umělěckých kvalit. Tak to koukej vydat. Kdoví, kdy zas něco sesmolím. A vydej to najednou, žádné kouskování. Beztak je to krátké. Tož čau. J.

Pondělí 30.8.2004
Dnes to nebylo vůbec snadné. Po alkoholově sportovním víkendu jsem byl zcela vyčerpán a musel jsem v práci strávit celých 12 hodin! Nevím jestli bych to neměl nahlásit na nějaký Úřad pro ochranu práv zaměstnanců nebo něco podobného. Možná by stačilo informovat o této nehorázné šikaně mého senátora Vaculíka. Jako líný křesťan by měl se mnou určitě soucit. Byl jsem na obědě u řezníka. Všechna jídla tam chutnají stejně a tato jejich jediná chuť bohužel nestojí za nic. Myslím, že bych stejného kulinářského zážitku dosáhl, kdybych na nádražních hajzlech oblizoval podlahu. Půjdu se raději vyspat než se sesypu a rozbiju si při pádu hlavu o topení. 

Vodka
Vodka

 

Úterý 31.8.2004
Byl jsem na obědě u Číňanů. Není to vůbec špatné. Dnes jsem v kuse udělal 20 shybů. Není to moc, ale nějak teď netrénuju, takže to není zas tak zlé. Musím si teď ovšem najít jiný cíl. 20 shybů padlo, co teď? Co takhle 25? Večer jsem byl s horolezcama ve Steak baru. Hrozně tam všichni pijou. Měli by se sebou něco brzy udělat nebo dopadnou jako Keňa s Vaďurou.

Středa 1.9.2004
Dnes jsem téměř nemohl vstát. Chtěl jsem se oholit a natáhl jsem si proto budík na šest, ale stejně jsem se nakonec doploužil do práce až v půl osmé. Samozřejmě neoholený. Dopoledne jsem byl na místním šetření v terénu. Bylo nás tam asi deset, každý furt vykládal nějaké nesmysly a tvářil se hrozně důležitě. Vůbec mne to nebavilo, a tak jsem se jen drze pochechtával a občas jsem něco nevraživě okomentoval, až to nakonec vedle mne stojící inženýr nevydržel a zeptal se: „a co si o tom myslíte vy, pane magistře?“, a probodával mne nenávistným zrakem. Protože jsem neměl tušení, proč jsme se tam vlastně sešli a co řešíme, tak jsem odpověděl, že se domnívám, že bychom si to všichni měli nechat projít hlavou a za 14 dní se raději ještě sejít a navzájem se seznámit s výsledky svého bádání. Předsedající našeho shromáždění byl mým neotřelým nápadem nadšen, taktéž i ostatní souhlasně pobrukovali, takže za 14 dní se znovu uvidíme. Asi bych si do té doby měl přečíst o co vlastně jde. Vaďura mi neustále posílá žertovné mejly. Asi si myslí, že mě ty jeho oplzlosti zajímají. Tak například nechutné, tupé a zavrženíhodné vtipy od Urbana. Dobře půl hodiny jsem se od nich nemohl odtrhnout a musel jsem si je dokonce několikrát zopakovat, jak jsem byl pobouřen. Doufám, že ještě něco pošle.
Na oběd jsem šel k Číňanům. Nic skvostnějšího jsem už dlouho nepozřel. Kuřecí kousky s hranolkama, zeleninkou, omáčkou a tatarkou jsou prostě geniální! Jen ten interiér za nic nestojí. Vypadá to tam jak ve veřejných sprchách o vánocích.
Večer jsem se sešel na pivu s kamarádem Johnym z gymnázia. Už jsem ho dlouho neviděl, tak jsme si výborně popovídali. Zejména mne podrobně seznámil se svými sexuálními zážitky od maturity až po dnešek, což obnáší více než 10 let. Myslím, že si vymýšlel, přinejmenším to s tou patnáctiletou, opilou a zfetovanou holkou z Rožnova.

Kuřecí kousky s hranolkama, zeleninkou, omáčkou a tatarkou
Kuřecí kousky s hranolkama, zeleninkou, omáčkou a tatarkou

 

Čtvrtek 2.9.2004
Zase jsem nemohl vstát. Opět neoholený jsem odešel do práce. Začínám vypadat dost drsně. Vrátnou jsem hned na uvítanou sjel hrubým pohledem, až z toho málem dostala mrtvici a její mrzký život by tak byl předčasně ukončen. Nevadí mi to. Jsem nepříjemný a obhroublý sprosťák. Na obědě jsem byl u Číňanů. Závitky ovšem nic moc. Zítra si dám zase kuřecí kousky. 
Díval jsem se na Maňu a podle opileckých zápisků na chatu se zdá, že kolečkové brusle teď nemá jen Vaďura, ale dokonce i Hampejz a Keňa. Doufám, že tyto tři obludy nikdy nepotkám na jejich společném bruslařském výletu po Hradišti od hospody k hospodě. Tři opilci se prohánějí městem, zvrací do květináčů a hýkají. Děsná představa. Počet shybů: 21. To jde.

Tři opilci se prohánějí městem, zvrací do květináčů a hýkají
Tři opilci se prohánějí městem, zvrací do květináčů a hýkají

Pátek 3.9.2004
Až dnes jsem si všiml, že začal nový školní rok. Už třetí den totiž potkávám plno mladých a skotačících, všude překážejících, hňupů na cestě do školy. Bohužel jsem se včera večer oholil, takže se na ně nemůžu tvářit drsně. Dívám se na ně tedy aspoň znechuceně, ale nikomu z nich to nevadí. Na obědě jsem byl u těch zatracených Číňanů. Mám už těch jejich blivajzů po krk. Víckrát tam nepůjdu. Odpoledne vyrážím lézt do Rakous na skály. Kromě ostatních horolezeckých alkoholiků měl jet i kamarád Kuba z Hodonína, ale oznámil mi, že končí s horolezectvím a vrací se k meditování, józe a komiksům. Tu operaci mozku mu měli už dávno udělat! Naštěstí za sebe našel náhradníka Jelena z Hodonína. Stejně mu to dlouho nevydrží. Za týden už se zas bude sápat na kdejaký okolostojící smrk.

Skoro samé pětky v žákovské knížce
Skoro samé pětky v žákovské knížce

Sobota 4.9.2004
Dnes jsem celý den strávil ve stěně Blechmauer. Jsem stahaný jako děvka. Kuba mi poslal esemesku, která jasně dokládá jeho pohnutý duševní stav. Stálo v ní: „Dávejte na sebe bacha. Měl jsem dost brutální sen, že padá letadlo airbus. Doufám, že to nebyla předtucha. Pomáhejte starším lidem a chudým se nevysmívejte.“ Tu operaci mozku mu udělám sám. Válím se teď v kempu a objevuje se tady kolem nějak moc flašek. Zdá se, že se schyluje k hroznému večírku!

Neděle 5.9.2004
Včera jsme měli večírek. Jelen byl po ránu dost nazelenalý a jako obvykle chřoupal svůj oblíbený albánský chléb. Ani mně nebylo moc dobře, ale stejně jsem se nacpal salámem a vyrazili jsme lézt na Semmering. Jelen se v první cestě téměř pozvracel, ale nakonec samozřejmě lezl, jako vždy, ze všech nejlíp. Je to divné. Příště budu muset taky víc chlastat. A teď už jdu spát. Mám toho za celý týden dost!

Napsal uživatel Dula dne Po, 06.09.2004 - 09:13

Comments

Co dodat? Snad jen, že jsem přímo nadšen z toho, že jsem Dulu dlouho nepotkal a už se těším, až si spolu dáme vodku. A s těma bruslema je to přímo <b>makabrózní</b> nápad!

Ano, celý týden byl vlastně moc pěkný. Nelituji žádného dne. Byl to týden prozářený sluncem, dobrou náladou a pocitem blízkosti našeho Pána.

Život, zdá se, je občas těžký. (normální člověk) Může ale být určitě ještě i těžší! (odsouzenec na smrt, tvor požíraný hadem nebo tygrem...) Může být také i zatraceně snadný. (babinský) Nepůjde dnes někdo na oběd? Třeba i k těm čínům?

Tak to mu rikam krasny zacatek pracovniho dne! clanek jak jinak od duly super, zive ho vidim s tim strnistem, ovsem kdo je autor tech bezvadnych a makanroznich kreseb??? pokud jsem jeho jemeno prehledl, omlouvam se, pokud ne, DOPLNIT!!!!

Děkuji Hampejzi. Autorem těch roztomilých kreseb jsem rovněž já sám. Rozhodl jsem se, že se začnu živit ilustrováním převážně dětských knížek a toto je taková generálka před tím než oslovím nějaké významnější nakladatele. Nechceš třeba nějaké obrázky do té tvé knížky?

kurva, my uz tam ilustratora, bez prdele, mame. skoda, kdybych o tobe vedel, bral bych te vsema deseti a za vydelane penizky bysme si koupili wodku, nudle a cinanku k tomu

diagnóza je jasná. víkendová intoxikace alkoholem, domácí marmelády, společnost manželů Anatosenapijemových a příliš mnoho tabáku, ehe?

Musim rict, ze cloveka takovyhle clanek v predstatnicovem stresu uplne oblazi a rozveseli, zvlast kdyz si predstavim ty tri, hihi.

Jsi v podstatě politováníhodná bytost, která neví co ze sebou, mám fajn pilulky a kontakty na pár doktorů, kteří by tě z toho vytáhli, jinak si myslím že kvalita tvého života se prudce zhoršila.

No, jak sleduju uroven vasi debaty, dejte si mezi sebe rovnitko a nema si co vycitat. a tys dulo dovezl z francie nejakou spesl wodku redidlovku?

Ty obrazky jsou fakt moc povedene. Nahodou se ted chystam zivit umenim, tak tomu trochu rozumim.

Ty taky? Já už jsem vyhrabal z útrob skříně paletu a štětce a do konce roku bude vernisáž. Tak bysme to mohli udělat společně. Taková prodejní vernisáž pro lepší lidi, spojená s koštem kořalek by to mohla být.

Výborně, takže Leonardo da Dula bude. Před vánocema prodáte cokoliv. Zvlášť když tam bude ten košt. Držím palce!

Obrazky mne moc nejdou, mam ted lepsi napad. Vyrezavam lzicky ze dreva. Je to sice makacka, uz jsem se aj porezal, ale uz mam tri! Jsou ale zatim dost velke a tezke a nejde s nimi jist. Na vystavu je ale samozrejme dam a s tvojima obrazkama budeme slavni a bohati!

Tak ty lzicky upgraduj na mensi lodky a prodej to Hampalovi do Spytaku, ten je stejne furt nasrot, takze nic nepozna.

Přidat komentář

Prostý text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.