Tajemný pan Z.

Přátelé, nedá mi to, ale musím se s vámi podělit o následující vpravdě historický okamžik. Včera jsem se střetl se známým hédonistou a vůdčí osobou nejen uherskohradišťské, ale i staroměstské, a dokonce snad i kunovské hudební scény. Vzhledem k tomu, že si, s ohledem na jeho vrozenou skromnost, nepřál býti na sociálních sítích veleben, jeho totožnost vám neprozradím a na pořízené fotografii jsem jeho podobu umně skryl. Označujme ho tedy dále jako pana Z.

Přátelé, nedá mi to, ale musím se s vámi podělit o následující vpravdě historický okamžik.
Včera jsem se střetl se známým hédonistou a vůdčí osobou nejen uherskohradišťské, ale i staroměstské, a dokonce snad i kunovské hudební scény.
Vzhledem k tomu, že si, s ohledem na jeho vrozenou skromnost, nepřál býti na sociálních sítích veleben, jeho totožnost vám neprozradím a na pořízené fotografii jsem jeho podobu umně skryl. Označujme ho tedy dále jako pana Z.


Pod rouškou noci se pan Z vydal, stejně jako já po fotbale, do jedné prodejny nadnárodního potravinářského řetězce.
Což o to, hlad je sviňa, žízeň ještě větší, tomu všichni rozumíme.
K mému velkému překvapení se ale v jeho vozíku nenalézal tradiční nákup dobře situovaného svobodného muže středních let jako rohlíky, játrová paštika ve slanině, tyčka lovečáku, hořčice Malva, nějaká čokoláda nebo jiné sladkosti, basa piv a příp. i fernet nebo jiný digestiv.


Světe div se, ale před sebou hrdě tlačil banány, jablka, tofu, sojové maso, müsli tyčinky, celozrný chleba, a na pití fresh juice a mandlové mléko.
Byl jsem z toho tak vyveden z míry, že jsem si nedokázal zakoupit tradiční pofotbalovou láhev červeného vína a domů jsem dojel, nevím proč, s polníčkem a hruškami.
Tak jsem ještě přes noc obvolal několik známých osobností, aby se k nepředvídatelné změně chování pana Z vyjádřily.


Zde jsou jejich postřehy.
Greta Thunberg, světová ekologická aktivista č. 1: „He rides carbon bike, and I have carbon boat. We will save the world together. I love him. He held up the torch in the darkness.”


Jana Smiggels Kavková, přední česká feministka: “To je dost, že už ty heterosexuální bílé chlapské šovinistické prasata začal někdo kultivovat, za tím určitě stojí nějaká uvědomělá žena.”


MUDr. Kateřina Cajthamlová, dietoložka: „Nikdy není pozdě změnit své nezdravé stravovací návyky, jen bych to doporučila doplnit ještě o nějakou zeleninu, třeba červenou řepu.“


MUDr. Karel Nešpor, CSc, známý adiktolog: „Závislost je stav mysli. Když člověk pochopí, že si daleko lépe večer u televize pochutná na mandlovém mléce než na plzeňském prazdroji, stane se jeho život plnohodnotnějším, a bude si ho i lépe pamatovat.“


Lou Fanánek Hagen, hudebník, zpěvák: „Je to prostě píčus.“


prof. MUDr. Tomáš Kašpárek, Ph.D., jeho ošetřující lékař: „Kurňa, že bych ňák popletl tu preskripci jeho léků?“


Lukáš Krpálek, olympijský vítěz v judu: „Asi pochopil, že u nás může být jen jedna jednička v těžké váze, a ta se bude i nadále jmenovat Krpálek.“


Je tedy těžké analyzovat, co se vlastně stalo, s určitostí ale můžeme říct, že se od včerejšího večera svět změnil, ať se nám to líbí, nebo ne.
Já osobně přeji panu Z hodně úspěchů v jeho počínání a nechám na každém z vás, zda se rozhodnete ho následovat

Napsal uživatel harry dne Čt, 28.11.2019 - 15:21

Přidat komentář

Prostý text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Refundo.cz