Sůtěž

Fčéra zme sa po delším čase sešli s kapelníkem Kaldů, abyzme oprášili trumpety a přehráli repec, dyš nebylo dlůho žádné hraní. Výmečně sa to nezvrhlo k popíjání gořalky, toš ale ani tak nebylo dobře.

Dyž zme si to přehráli a zistili, že hrajem už několik roků furt to samé, došli zme k temu, že by bylo dobré složit neaků další pecku. No nápad je to dobrý, řekli zme a hned zme začali mlátit do strun s tým, že sa nám podaří najít neaký nový, neotřelý a nigdy nikým nepoužitý rif. Toš to sa rámcově podařilo, ale jak je v bigbítu skoro pravidlem, néni možné hrát celý večer instrumentálky a tak zme sa začali zabývat otázků textu.

Nebylo to pěkný pohled, na dva hloubající muzikanty, sedíc bez slova a dohadujíc se se svým já. Po neaké době zme zjistili, že už tak neak asi nemáme tu pravů metalovů inspiraci a psat text o plenkách, kojeneckéj výživě, rekonstrukci nemovitosti, nebo o manželském životě by asi nebylo to pravé a do metalu by sa to asi taky dvakrát nehodilo.

Toš zme na to šli z druhého konca: Začali zme hledat neaků poeticků dušu z našeho okolí, kerá néni eště úplně zavalená těžkostí reality a nebo sa od ní dokáže oprostit. Gdo by to čekál, na nikoho zme nenarazili. Fšeci sů na tom tak neak stejně, no nekeří eště aj hůř.

Dnes ráno v práci sem nad tým hodně přemýšlal, pravda při pátku už sa nikomu nechce moc dělat. A jak nás to gdysi učili, zoufalá situace si žádá zoufalé řešéní a tak sem sa odhodlal k temuto:

Vyhlašuju sůtěž na téma aplikace ponurých výjevů a bezvýsledných situacích v textu použitelném v tvrdéj muzice.

Nejlepší autoři budů samozřejmě odměnění a je dost možné, že se jejich dílka objeví na našem cédéčku, keré máme sice už tak čtvrt roku rozdělané a taky kvůli výše popsanému néni zatím hotové.

c h a t r a @ c h a t r a . c z

Napsal uživatel chatra dne Pá, 23.02.2007 - 12:21

Comments

Líbí se mi třeba brichtovy texty z dob Arakainu a vzhledem k tomu, že hrajem podobnou muziku, byl bych za nějaký takový text vděčný.

Dá nám Chátra k dispozici ten parádní rif včetně pár taktů toho nového hitu? Jako esli ten text má byt úplně volný a nebo se to má do nečeho vejít ...

On jeden rif nedělá celou věc, takže zatím nemáme hotovou hudbu, ale ta se dá korigovat dle textu. Už se mi objevily první dva náměty (Dííííky TAPe), takže to tady patrně padlo na úrodnou půdu. Bohužel nemůžu najít CD s pracovním výplodem ze studia, proto aspoň přesměruju případné další soutěžící na www.katakomby.wz.cz kde jsou ke stažení nějaké prvotiny pro rámcové stylové zařazení.

Přidat komentář

Prostý text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Refundo.cz