Stín podezření

Včera jsem viděl sokolníka. Všude kolem je dnes mlha a padá dolů jako malé mrštné kapky, dokonce to je dobře vidět. Ing. König a Dr. Hampala dlí i s rodinami na chatě v Beskydách. Babinský za nimi jede svojí hodnou. Vlastně hondou. Tím by se již mohla zdát míra šílenství završena, to ale zdaleka ještě není všechno.

Je nerozporovatelné, že nezřízené pití kalí mysl. A tvář, ten vnější obraz mysli, pak hovoří k ostatním jako obrazem svým děsným výrazem. Na příkladu v předchozím odstavci opominutého muže Mani, pana Ing. Dr. Hrona, toho skutečného sokolníka lidských osudů, který vaří lidské hlavy v hlubokých kádích a chutí si je octem a siřidly, nyní předestřu různé možnosti.

Rovněž ostatní osoby hovoří a vzývají: ples Mani 2005 je blízko!

Kdo neví kdy, tak je to sobota 26.11. Kde? Tuším pálenice v Kunovicích.

Mám stín podezření, že lidé neradi odpouští. Nejsou shovívaví a milosrdní. Mají rádi pomstu a cizí ostudu. Lžou a kradou. Nepřejí. Je toho hodně právě zde, ve vlasti naší české. Rudý ďábel sice opustil své role veřejné, dál si však dobře řídí věci z lidských schránek, umě již skrytý.

Na následující fotografii můžeme vidět jedinečný párek pana Babinského s ženou. (Též jiné lidičky tam můžeme vidět, ty však zde diskrétně nejmenuji.) K tomu párku bývalému pojí se jeden fakt: když ti spolu někam vyšli, každý si nesl v kapse kámen. Jejich lehkost tělesná nedovolovala spoléhat se pouze na tíži zemskou. Za větru nosili pak raději kameny dva...

Sny jsou velikánská zkušenost a dobrodružství. Bylo mi v neděli řečeno, že úplněk nemá vliv na kvalitu spánku. Zkusím to příští měsíc ověřit. Mé zkušenosti předchozí a mnohaleté hovoří totiž právě naopak. Protože ale mám Dr. Grygara rád, věřím mu. Na dalším snímku Toník sní to, co Dr. Hron vidí. Beránek měsíc sní v svém snu, jsem temnou skvrnou vesmíru...

Zdalipak Ing. König ví, co jsou to skřele? On asi ano. Má na to školy, výchovu, povolenku k rybolovu i cit. Neví však dozajista, že nám dluží už dva články, mrcha! Zejména ta akce s Babinským, kdy ve stínu přešli státní hranici, ta si zaslouží zveřejnění alespoň doprovodné fotodokumentace. Mám podezření, jestli nebyl po celou dobu ten Ing. König jako lorek, co zahrádku svých jater vypléval buldozerem! Kdyby byl Ing. König rybou a měl skřele, tak bych to po něm nechtěl!

Těším se na akci plesu Mani. Všichni se těší. A kdyby o ní věděl Honza Nedvěd, těšil by se také. I se svým bráchou Františkem. Ten by nám pak zazpíval: "Je půlnoc, chce se mi spát, ještě na pumpě si ale musím kafe dát..."

Načež bych se s Babinským kolegiálně vyzvracel a domů raketou do tmy odjel.

Galerie
Napsal uživatel Lipan dne Čt, 27.10.2005 - 13:59

Comments

Přidat komentář

Prostý text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.