Statistika

Snad každý ví, že výsledkem těhotenství je narození dítěte. Přesto mě s nastávajícím termínem okolí mírně znepokojuje často kladenou otázkou: „Co to bude?“

Horký sobotní den sváděl k rozličným úvahám a sedíce v přístavišti při vychlazeném a oroseném, které tak krásně lahodilo s uzenými žebry, dumali sme nad tou otázkou: „Co to bude?“ Dumali sme tři, Stancek, já a Lucka. A přísedící okolo vlastně taky trochu. A tak ně napadlo několik statisticky zajímavých věcí. Zamysleli ste se někdy nad tím, že:

Každé páté dítě, které se narodí, je Číňan. (Nepřipadá vám to malinKö trochu šikmooké?)

Každé šesté dítě se narodí jako Ind. (Všímáte si Gándhiovských rysů Jankovy povahy?)

20% procent všech dětí má jiného otce, než je oficiálně deklarováno. (Dopočítáme se někdy Babinského dětí?)

Čerstvě narozené dítě má v současnosti asi jen 0.0081% šanci, že své 18 narozeniny oslaví jako pankáč. (Dr. Hron bude za 18 let zřejmě posledním dítětem-pankáčem)

Je krajně nepravděpodobné, že by můj syn kolem 14 roku řádil na „fechtlovi“. (Samozřejmě pokud budu mít syna a ten zrovna za 15 let nebude na brigádě v Archeoústavu u PS, s nímž by se mohl přichomítnout k nějaké vypečené archeorekonstrukci)

Jen mizivé množství již dnešních dětí rozezná labuť od kačeny a umí střílet vzduchovkou po vrabcoch. (Pokud ovšem jeho tata není známý jistého Tečáka, jenž dostal k 15 narozeninám brokovnicu a při základní vojenské službě vypadnul z letícího vrtulníku, čímž se u něj vysvětluje vše a ty opletačky by měl hrát na hlavu)

Statistika úspěšně pochybuje o tom, že by s naší případnou dcerou chodil, a nejen to, Jáchym Sumeček Vaďura, jak si jeho tata pořád maluje. (To už bych vsadil spíš na nějakého klučinu, přece jen sou jich statisticky ne nevýznamná 4%)

Statistika se dokonce přímo směje, neboť z hlediska procentní pravděpodobnosti je vyloučeno, aby se narodil malý Hampejz. (A pokud přeci jen ano, tak Pánbůh s nama...)

A je naprosto nemožné, daleko pod prahem lidského vnímání, druhé Vaďurovo děcko, připustíme-li s jistými rozpaky, že už to první je jeho... To je prostě úplná kravina. Protože každé páté dítě je Číňan, každé šesté Ind, každé desáté Bangladéšan....

Takže se děvčata snažte, protože statistika nuda je, Číňanů je moc a já je nemám rád.

Napsal uživatel Hampejz dne Út, 31.05.2005 - 10:31

Comments

1. závěr je nechutně rasistický a xenofobní.
2. Jankova rezistence rozhodně není pasivní. To už mě připomíná spíš kari třeba než Gándího.

...češtinář by se neměl pouštět do úvah z oboru statistiky.
1) opomínáš případovost a lokalizaci daného jevu
2) planceš koše s baňama

Autor si přeje, aby se mu narodil číňan. Aby ho převychoval a vypustil do číny. On by tam pak nakazil všechny číňany a ti by se stali Hampejzem. Kam se sere agent Smith proti miliardě Hampejzů!!

Přidat komentář

Prostý text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Refundo.cz