Stáří, proroctví a salát z batát

Prázdniny jsou pomalu v půlce, mnohé životy jsou také v půlce, nebo ještě dál. Druhá půlka už bývá vždycky kratší (a v obou případech).

Stáří je jev, před kterým osoba zdravého rozumu neuniká, žije naopak svůj život plynule, přirozeně a krásně. Duchem je stále čilá a veselá, neboť strachy a úzkosti ji tak míjí. 
Opodál pak tajtrlík zděšený úpadkem svého těla propadá se hloub. 
Jak mu ale pomoct? 
A tak si školáci přišli do našeho města nad tématem stáří vespolek zameditovat, pokouřit něco cigaret a vypít piv, nechat se umýt deštěm a uspávat kuropěním. 
Kdekterý traťař či smykař oslaví přitom své žně. 
Akce LFŠ je ale také příležitostí k získání dobrého peníze.

Namátkou zde z doporučovaných zaměstnání připomínám: 

  • 1. hlídač zaparkovaného vozu: během parkování lelkovat opodál a okatě si pohrávat s korunou, majiteli vozu pak za úplatu nabídnout ochranu
  • 2. rezervátor míst: v přeplněných restauracích přenechat místo za úplatu
  • 3. nezvaný host: vetřít se do společnosti a odejít až po úhradě částky

Dle proroctví Ing. Köninga bude na Havaji brzy další akce s bečkou piva. Živáň se jeví už spíš špekáčkový, protože zásoby skopoviny došly. Snad nebude tentokrát takové horko, je to pak jak za trest. Účast je povinná! 
Nejlepší batáty se odjakživa připravují na chatě v lesní obci Střílce. 
Požití takového pokrmu způsobuje nenávratný stav abnormality, který dokumentuji na následujících příkladech: Hampala: jednosměrné skoky do trní, Vaďura: internetový prodej orgánů, Smejkal: prodej použitých pracích prášků, König: drezúra speciálních cyklokotrmelců, Blatný: exhibiční pády střemhlavé, Plaček: pomocná stavební síla, co nikdy nepije alkohol, Lipovský: sběr kočičích hoven.

Čest takové památce!

Galerie
Napsal uživatel Lipan dne Út, 24.07.2007 - 14:34

Comments

Lipčo, díky, díky!!! Jsi první, kdo mně dnes doopravdicky rozchechtal. A ještě jsem si vzpomněl, že Dula Půlpán je vlastně Nula Půlpád, hehehe. Nezajdem tu filmovku zkontrolovat? Třeba bysme mohli kolem desáté večer prodat místo u stolu ....

Uz sem se leknul, ze okurkova sezona na Mani je nekonecna, ale zda se, ze diky horku se ledy hnuly a tak tu mame opet krasny clanek z dilny Lipanovy. Dekuji moc, jen porad nechapu, proc si myslite, ze v tom kru sem byl ja... Uz chystam DEMENTY

Otázka zní, jak dostat na takovou větší společnou akci piva a veselí s masem (nezapomínejme i na významnou roli melounů) našeho přítele soudruha Ing. Dr. Hrona? Snad zamotat ho do kozelce a stáhnout dobytčákem? Nebo požádat o pomoc esenbáky? Nebo naklást od domu stříleckého až po zahradu havajskou nadohled od sebe pětikoruny, a lákat tak pozornost systematicky? Fakt babo raď! Ještě by snad šlo požádat Fleka, aby domluvil u GANu, že Dr. unesou a na místo nám doručí. Sice bysme ho pak měli nejspíš posraného, ale aspoň měli. (Každý totiž ví, že jedna koupel v Severním ledovém oceánu odtempovaná výstřely z brokovnice jářku vystraší...)

Mohli bysme pro něj přiletět vrtulníkem, to by se mu líbilo, ale místo zpátky na zahradě bysme ho vyklopili u Kénigů. Jo a už jste viděli tu bečku, co se sama chladí?

Přidat komentář

Prostý text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Refundo.cz