SOUTĚŽ VE VAŘENÍ PIVA

Zní to opravdu neuvěřitelně, ale vědeckotechnická revoluce se konečně dotkla i něčeho podstatného.

Výzkumný ústav pivovarský a sladařský v Praze (založen 1887) vynalezl pivo v prášku. Jedná se o mladinový koncentrát s kvasnicama a podrobným návodem jak uvařit excelentní mok. Více naleznete zde: http://www.beerresearch.cz/vupsMLK.htm

Ochmelenou sladinku si koupíme pěkně poštou z výzkumáku a už se to vaří, pění, stáčí a pije. Prodávají dvě balení – na výrobu 14 l piva a na 350 l piva. Tedy pro začátek doporučuji menší balení. Už to prej vařili i na velikonočním ostrově.

Pod dojmem této informace se rozhodla redakční rada vyhlásit velkou soutěž:

 

PIVO MANI !!!

pivo

Hlavní cenou v soutěži bude překvapivě bečka piva ze zPlzně a vyhlášení proběhne v horkých letních měsících na Hawaji. Startovné 200 Kč vybírá Lipan (za to sa kůpí ta bečka).

Pokud nevěříte a pochybujete podívejte se sem (http://www.beerresearch.cz/pdf/07sortimentDP.pdf)
A sem: ( http://www.beerresearch.cz/pdf/06navodVDP.pdf ) kde najdete návody, jak uvařit tu zrzavou děvku.

Hlaste se v komentářích kdo to zkusí !

O prospěšnosti piva nikdo asi nemůže pochybovat.

Galerie
Napsal uživatel dne Út, 01.04.2008 - 07:34

Comments

I A sa hlásím! uvařím takové pivo, že se z toho poserete a becku Plzne vypiju sam :-)

Tentokrát ti Hampejzu věřím na 100%. I to, že vypiješ bečku piva a dokonce i to, že uvaříš samoser :)

Ano, díky za Königa! Dobře se stará o svěřené mu dědictví předků. Plodí svým mozkem slibné projekty. Já sám si ale ještě vyhrazuji prozkoumat otázku, jak je na tom tento samovar s cukrem. Cukr, jak známo, przní ledacos, pivo pak tuplem. Někteří lidé se mylně domnívají, že čím má pivo více stupňů, tím je v něm více přidaného cukru. Houby s octem! Zraje v sudech, milánkové! Proto to pochvalné označení: "ležák". Otevřel jsi krásné a důležité téma, příteli Marťo.

pivo, jak známo, má stupně zbytkového zkvasitelného cukru v pivu 10,11,12 , tj zbytek z původního obsahu cukru získaného enzymatickým štěpením škrobu při klíčení obilí, tedy sladu, po vykvašení mladiny.... dvanáctku tedy při výrobě domácí získáme malým přidáním řepného cukru do mladiny (kvasu-pro kořalkáře), tak nám toho výc vykysá, pivo bude silnější a větší bude i obsah zbytkového cukru - jeho stupňovitost. Li-pe nauč se to nazpaměť a hybaj vařit.

Diky Koe,
tema je to zajimave, jen mam pocit, ce ti cesti vedci zase objevili davno objevene. Pivo jsme se Sojkou pred nekolika lety varili z ingredienci dovezenych z Australie, jde to, je to jednoduche, je to skvely kvasnicak, zraje jak burcak a neustale chutna jinak - to jak prokvasuje vice a vice. Doporucuji, uzij si to. Vice info:
http://www.homebrew.com/

Diky Koe,
tema je to zajimave, jen mam pocit, ce ti cesti vedci zase objevili davno objevene. Pivo jsme se Sojkou pred nekolika lety varili z ingredienci dovezenych z Australie, jde to, je to jednoduche, je to skvely kvasnicak, zraje jak burcak a neustale chutna jinak - to jak prokvasuje vice a vice. Doporucuji, uzij si to. Vice info:
http://www.homebrew.com/

Chtěl bych připomenout,že pivo ,potažmo jako všechen alkohol škodí. A to především ledvinám, játrům, srdci a taky se po něm blbne ,takže pozor! Už pravidelná konzumace dvou piv týdně je diagnostikována jako mírný alkoholismus.

Babinského odpor k alkoholismu je známá a dlouhodobá pozice, schvaluji ji. Od alkoholismu však odlišujme alkohol co přítele člověka, který leckde pomůže a mnohé potěší. Kdo pije, ač to neumí, je dost nešťastný. Ostatní jsou šťastní.

Ano, máš pravdu u Tebe je prvních dvanáct kamarádských ,potom ty alkoholové a na závěr ty na sportovní výkon.

Přidat komentář

Prostý text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Refundo.cz