Slovácká kantýna

Některé věci jsou neoddiskutovatelné a spějí k určitým koncům. A nemá cenu se tomu bránit. Taky pohádky o zapadlých Popelkách a nedoceněných vlastencích se v reálném životě mohou stát skutečností a jsem rád, že možu byt u toho.

Tím úvodem jsem chtěl navodit atmosféru, v té atmosféře oznámit rozhodnutí, rozhodnutím je to, že fenomén Slovácké kantýny je natolik úžasný, že mě to tlačí do kolen a zakládám mu menší občasník. V občasníku budu přinášet nové informace z dosud neobjeveného a nedoceněného světa Slovácké kantýny, jejím osazenstvu, možnostech, výsledcích práce, úrovni a kultury stravování a podobně.

Proč to dělám? Nedovedu to pořádně vysvětlit, prostě sem něco takového absolutně nečekal. A výborně tam vaří. A taky proto, že série skvělých jídel byla narušována jen občasnou ZVLakovou nasraností, že se mám líp než on a tak ho tímto budu dráždit ještě víc. Už proto, že jeho vztah k dobré krmi je nepřehlédnutelný a on mě taky nedá nic zadarmo. Ale všechno v dobrém.

První úžasnou novinkou je, že jedna z kuchařek je oslovována Maňo! To je prostě znamení a myslím si, že to vypovídá za vše. Jak se jmenují ostatní kuchařky nevím, ale myslím si, že ve světle této informace význam jejich jmen bledne a nezáleží na nich. Podrobnější informace jsou v šetření. Zatím se ví toliko, že kuchařek je tam 5, z toho dvě štíhlé, z nich jedna moc pěkná, zbývající tři jsou prostě klasicky zakulacené, sádelnaté paní dělající svému řemeslu tu nejlepší reklamu. A všechny jsou moc milé. Taky sem tam objevil jednoho kuchařa-řezníka v typické kárované řeznické košili, což se už dnes moc mezi řezníky nenosí a též to vypovídá o tom, že to místo má prostě svého Génia Loci.

Pro dnešek se loučím, další informace přinesu po vánocích a jen tak, aby se neřeklo, dnešní výborně ochucená polévka obsahovala bohaté množství na středně velké kusy nakrájené zeleniny, čili svému jménu, Zeleninová, dělala tu nejlepší reklamu. K Pastýřském řízku s bramborovou kašou jen toliko, kaši příště ušlehat, jinak poctivý flák masa a celková známka: 1-. Slovácké kantýně dobrou chuť!!!

Napsal uživatel Hampejz dne Čt, 16.12.2004 - 15:15

Comments

Dokud neochutnám, tak neuvěřím. Takže ta exkurse platí a nemysli si, že jako něco domluvíš a já dojedu. Bude to přepadovka!!

Dostal jsem hlad. Jdu si dát zeleninovou polévku. Pak něco od masa a brambor. Mňam!

Dovede si někdo z vás představit ty kanystry nevábné tekuté hmoty, které by při čtení takového článku naslinili pes a muž Babinští? Vždyť zde se hovoří o skutečné zelenině, neřkuli skutečném mase! O tom se na Chabaních leda sní v tamějších makabrózních snech. (Možná ani nesní...) Naštěstí pes Babinský nemá internet a muž Babinský neumí číst. Nechť to tak raději i zůstane.

Přidat komentář

Prostý text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.