Příspěvek k únoru 1948

Připomínka toho zlého výročí opět prošuměla kolem, píši tedy kratičký příspěvek, abychom my nezapomněli na totality a diktatury, hlavně taky na diktatury autodopravců.

Dovoluji si hrdě zde prohlásit, že se považuji za nepřítele socializmu. Důvodů k nesympatiím s levicí mám bezpočet.

Namátkou jen jmenuji:

1. obvyklá blamáž o boji za sociálně spravedlivý řád má základ mnohem prostší, a tento se nazývá závist
2. vede lidi k lenosti, nezodpovědnosti a primitivnosti
3. vlastně chce z člověka udělat opici (a docela se jí to i daří)

Tak by šlo pokračovat, ale mně nejde o žádné pravicové harašení. Naopak: člověk, co má moc či peníze a neužívá jich dle svých možností i ve prospěch těch potřebnějších, je určitě také darebákem (ne-li nakonec mnohem větším). Řešení je ovšem výlučně v individuálním boji, boji se sebou, tím se pak zušlechťuje i celá společnost a doba. Rozhodně tedy není žádná životní pravda v marném hromadění majetku a užívání si statků, už vůbec ale není v revolučním odejímání těchto statků těm, kteří je svou pílí (či jinak, legálně) nabyli. Což je recept komunistů, a je třeba proti nim proto bez přestání brojit.

Avšak jinou starost mám:
Nejprve si kamionovou firmu otevřela sestra Ing. Dr. Hrona - Soňa, která se ve volném čase věnuje hradištským bláznům pod jménem MUDr. Soňa Hronová. Náklaďáky parkuje nejspíš na Alžbětě, aby to řidiči měli po šichtě blízko do divadla. Netrvalo to dlouho a bratr - Ing. Dr. Hron - si založil vlastní spediční firmu HRON. Jen doplňuji, že Soňa pojmenovala tu svou SONA. Čas plynul a já jsem problém téměř pustil z hlavy. Až minulý týden potkal jsem kamion s názvem BABA. Hádanka to byla jednoduchá: též Romka z Chabaní už se svojí flotilou brázdí evropskou silniční síť. Ale fakt, že dnes mě minul náklaďák SMEJKAL, již není náhoda. Jde nepochybně o větší věc. Babinského společnosti šlapou ze své podstaty jako švýcarské hodinky. K čemu potřebuje Roman vytvářet si vnitřní konkurenci? Snad jen aby nás mátl, abychom neviděli něco důležitějšího. Něco co chce skrýt.

Ne náhodou jsou ostatně Hron i Babinský únorová dítka.

Napsal uživatel Lipan dne St, 27.02.2008 - 18:43

Comments

Kurva jirko tomu říkám článek ,doporučuji Ti se ucházet o místo šéfdirigenta pamfletu RUDA KRAVo! Ale bravoooo

Přidat komentář

Prostý text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Refundo.cz