Pocení nohou

Potí se Vám nohy? Nefungují "zaručené" reklamní trháky z televize? A co vyzkoušet něco časem prověřeného?

Přes to, že způsobuje nepříjemný zápach, nemá se nikdy potlačovat a kdo jest následkem svého povolání vystaven zimě a vlhku, nechť chrání svoje nohy punčochami z voskovaného hedvábného plátna nebo plátěnými podešvemi. Nejneškodnějším prostředkem proti zápachu nohou jest nasypání pšeničných otrub do punčoch. Potlačený pot na nohou vyvolá se opět, když si nemocný ihned nohy řádně vykoupe a bezprostředně na to pokryje je Šmuckerovou náplastí (k dostání v lékárně). K témuž účeli ještě více se odporučuje: suché tření nohou, těsto z hořčičné mouky, pytlíky s čerstvým sladem, s horkým popelem nebo pískem, s teplou solí nebo sladem, se stejnými díly březových a olšových listů, v nichž se nechají nohy vězeti, dále pak nošení ponožek z voskovaného, hedvábného plátna.

Při opuchání nohou rozžhavíme dubové prkno a stojíme na něm bosýma nohama tak dlouho, až schladne. Teplé pšeničné otruby častěji na nohy přikládáme. Upečený řebříček teplý přiváže se pod nohy.

Napsal uživatel JaVa dne Ne, 11.05.2003 - 21:30

Comments

Antibakteriální ponožky NANOSILVER s nanočásticemi stříbra.
Moderní produkt nanotechnologií!
U kovů jako je stříbro, měď a zinek jsou již dlouho známy jejich antibakteriální účinky hojně využívané převážně ve zdravotnictví. Nanočástice stříbra v ponožkách nanosilver mají široké antibakteriální a protiplísňové účinky. .Ponožky odstraňují nepříjemný zápach nohou a působí příznivě při plísňových onemocněních a svědění. Jsou nedráždivé, nevyvolávají alergické reakce, jsou prodyšné, pružné a s vysokou schopností absorpce a proto je lze právě pro tyto jejich jedinečné vlastnosti používat preventivně pro každodenní pravidelné nošení i v těch nejnáročnějších podmínkách. Jsou vhodné do uzavřené pracovní obuvi, při dlouhodobém stání, služebních cestách, při sportu a u nohou se sklonem k mykózám. Vzhledem k uvedeným vlastnostem je možné i několikadenní nošení bez vyprání.
www.nanosilver.cz

Ahojky všem, manželovi se tak potily nohy, že když si zul boty, byla to dost síla. Koupili jsme ponožky antiodour, což jsou ponožky s nějakou úpravou, která skutečně zabraňuje pocení n

Přidat komentář

Prostý text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Refundo.cz