Ples Maňi vol. 3

Včéra sa sešél přípravný výbor již třetího plesu Maňi. Sešli sme sa v dobrém, popili sme taky dobře a přeze všecku ropnou problematiku sme sa v dobrém aj rozešli. Co sme předjednali se dočtete nižejc. Své názory, připomínky i návrhy prosím prezentujte v komentářích.

První bylo potřeba proprat staré závazky ohledně toho, kdo a co loni naslibovál, ať už v opilecké pýše nebo v postopilecké kocovině.

Údajně se hlavním organizátorem zavázal být pan ZVL. Co si já tak matně vzpomínám, ten si to nemože pamatovat. Taky je otázka co s jeho druhým otcovstvím a podobně. Takže pane ZVL, jak to s tebů vypadá?

Ze včerejška si moc nepamatuju, estli včera Lipan zase nasliboval co se do nás vejde ohledně případného finančního krytí případných ztrát jistou firmou. Babinského se asi nemá cenu ani ptat, že? Takže jak to je?

Včera sem souhlasil s tím, že to klidně zorganizuju, šak po tem přítomní skočili a hned to aj odhlasovali. Tož dobře, ale co vy ostatní? Co možete nabídnout? Jaké sů vaše návrhy?

Termín sme předběžně stanovili buď na sobotu 25. listopadu a nebo sobotu 2. prosinca. Dřívějác to asi nestihnem ukut a pozdějc už má každý Vánoce.

Pan Kö věren své pověsti vyrukoval s tím, že už je zamluvený Mír a seženeme nějakou kapelu typu Traband, Znouzectnost a podobně. Já osobně v tom čuju klasickou Köovštinu, ale diskusi se nebráním. Jen si myslím, že tam bude dalších 200 blbečků, kteří nemají s nama ani s Maňou nic společného a že to už se zrovna možem sebrat a jít hromadně na jejich koncert a upřímně, bude ty lidi, co dojdou na kapelu zajímat např. exhibice pana Dr. Hrona a mé maličkosti? (šak víte o čem mluvím) A bude to eště ples Maňi?

Lipan navrhuje Mařatice a dobrého Dýdžeje. A Guru by se třeba mohl s někým postarat o občerstvení. (návrh)

Já se zase nebráním variantě Hospoda pod Skalou. Odpadá nutnost občerstvení, nájem by snad mohl být ukecán na symbolickou částku popř. nulu, pokud hodně vypijem a sežerem. Kdosi navrhoval Kalíšky, ale to snad bylo eném, že došlo pivo. To už radši ty naše čundrkántristy.

Otázka je kdo bude hrát. Objevil se návrh, aby se konečně Lipan, Tap, Miir, Dula, Fríza, Dr.Hron, Hudec, Kašpe a další dali zas na chvílu dokupy a zahráli staré dobré hradišťské kapely. Chtělo by to trochu vzájemné shovívavosti, snahy a výsledek by mohl být úžasný. (vzpomeňte na svícu zahradních architektů Köových).

Možnosti jsou rozličné, ale zřejmě definitivně padla varianta Hala Břestek.

Vzhledem k tomu, že se první ples tak náramně vydařil a bylo tam skoro 130 účastníků a druhý se náramně vydařil taktéž, ovšem jen za účasti cca 35 osob, je otázka, jak s touto akcí naložit do budoucna. Vaše názory prosím do komentářů a hlasujte v anketě.

Napsal uživatel Hampejz dne St, 14.09.2005 - 13:41

Comments

No co se týče doby, tak já su pro čím dřív tím líp. Nerad bych slavil ples v porodnici. Proto su pro listopad. Esli Mařatice nebo Pod Skalů hlasuju Pod Skalů, pokud budem spat u Ků a zkusit to tentokráte nízkorozpočtově z vlastních zdrojů. Tedy čundrkántry kapela Puškvorec + nějaký ten bigboš + můj oblíbený DJ Kokot.

Tak sem volal do maratic, byl sem podroben nacistickemu vyslechu co sme zac, jaka kapela, kdo co a proc, kdo nas ridi a kdo to a tento... ufffff! Po 30 vterinach mlceni me bylo sdleno, ze pokud na nas nedojedou policajti tak jo, (dojedou, zname se ) najem je 120,- Kc na hodinu a volno je pouze 12. listopadu a nebo 10. prosinca... toz co vy na to?

No teďs mě teda dojal i rozesmál. Bohapustá ožíračka, hahaha, když vzpomenu na ty dva předchozí plesy... Pod Skalou to má jedno nesporné kouzlo. Bylo by to úplně a nebo skoro zadarmo. To bysme ani nemuseli vybírat vstupné a nemuseli se stresovat esli někdo přijde. Maximálně dobrovolná kasička někde skromně v koutě. Do toho pozdní podzim .... opět hlasuju pro to, co jsem už hlasoval.

Faktem je. že jsem byl v mařaťákách na countrybále a ve 24.00 TO Stopli policajti, pod skalou by to bylo komorní, ale krom kokotéky a nějaké tiché živé muziky si to neumím představit, jelikož bigbeat v tak malé prostoře je nesnesitelný

V Mařaticích jsme měli 30tiny a je tam pan Soused, ikdyž budeme jako myšky, tak ty policajty zavolá. Asi z principu. Takže nebrat!

Hlasuju pro ples pod skalou svépomocí.
Aˇt si každý příchozí buď nachystá přízpěvek k zábavě nebo příspěvek do kasičky a je to.

Předem mého komentáře upozorňuji, že nepřicházím s žádným konstruktivním nápadem, protože mne žádný nenapadá, ale Ples Pod Skalou nebude ničím jiným než posezením u piva, ke kterému nám tak možná zahraje Puškvorec a moderátoři zde budou zcela zbyteční, protože si to u toho jednoho stolu max. ve 20 lidech může odmoderovat každý sám. Prostě to už nebude Ples, ale normální pařba. (jo, a rovněž říkám ne pro Mařatice)

Už sme to konzultovali i s Koem, Místní kulturní zařízení ve Véskách by nemoselo byt od věci. A ani to prý není drahé.

Stran Mařatic souhlasím s nesmyslností takového podniku. Zejména kvůli flojdům ve vozech s majáčky. Navíc chápu i toho souseda. Areál ve Véskách znám, ne nadarmo jsem poblíž chodil dlouhá léta do milé hospody (kdy tam půjdeme zase?!!), a je to prostora rozsáhlá a kvalitní. Mohu-li říci ještě něco dále, tak ples činí právě odpovídající prostora (levná), dobrý zvuk a kvalitní hudba a pak už jen hodně chlastu a cigaret (třeba i drahých, ono už to nikomu nepřijde). Produkce se jeví jako nejsložitější otázka (zvukařů je dost ve všech cenových relacích), tudíž navrhuji řešit právě otázku tuto; tedy kdo by na plese měl zahrát.

Kapel je plná prdel. A máme aj Dýdžeja. Toho bych se nebál. Jo, máte někdo na podobnou věc živnosťák? A na prodej chlastu? Dycky jsme prodělali na tom, že sme dali vydělat Krtkovi. Jediná tržní síla je v pivu. Vstupné nic neřeší.

O obcerstveni neni treba se starat, pokud budu prodavat obcerstveni ja s nekym, udelame to na Stancka, od nej nakupime vsecko potrebne z velkoobchodu, aj pivo, chladak, kompresor a sklo je, cili co se vydela, pujde na naklady kapely. a rekl bych, ze se vydela dost! Se Stanckem bych to domluvil.

a myslim, ze bysme zvladli aj gulas navarit... a utopence treba a treba chleba se sadlem a s hakenkrajcama a srdickama (a la narozky Dr. Hrona)

Kapel není plná prdel. Plná prdel je jen bývalých muzikantů. Kapela není ani jedna. Nicméně, jsem ochoten hrát v nějakém bigbítu na bicí. Najde se ještě nějaký ochotný basák, zpěvák a dobrý kytarista?

Lipan s ezaprisahal, ze by hral... U Tapa nevidim problem, Drahos jistojiste taky neco zvladne, otazka je, estli si budete umet pro jeden vecer vyjit vstrict a dokazete se domluvit na repertoaru. Ja souhlasim hlavne s touto variantou a myslim, ze by to bylo skvele!!!

Velikou a dlouhodobou otázkou je post kytaristy (buď se jim nechce nebo jsou nedostupní). Jinak Tap, Lipan a Dr. by snad hráli (aspoň v to pevně věřím) a pro jeden večer bychom si jistě i vyšli vstříc:-)

Chnapni telefon a ukecavej Freezu... ja zjistuju ty Vesky, lec neberou me telefon. Pak sem dal souhrnou zpravu se vsema kulturakama v okoli UH, ceny, terminy a podobne.

Na Tapove svici hrali opravdu cely vecer a kdyz sem zarval, ze chcu Komari se zenili, tak to vystrihli tak excelentne, ze sem uchcaval. Toto bych dal s kratkym country vstupem a zavrsil bych to Kokotekou. Trapi me spis KDE a taky nejak to LEGALIZOVAT. Hlavne ten prodej piva.

Pokud to nebude na Míru, tak tam prakticky nikdo nedojde. Na Mír by došli všeci co by si chtěli připomět staré časy. Proč neuvažujete o Míru?

z v clanku popsanych duvodu. ti vseci sou podle me uplne mimo. kdo to je ti vseci? to sou ti, co jim nestoji za to dojet do Vesek ci jinam kvuli plesu Mani? toz at sedi doma...

Nechci malovat čerty na zeď, ale mám pocit, že dřív začnu zpívat já, než se jmenovaní budou pravidelně setkávat a nacvičí nějaký repertoár.

Docela by mě zajímalo, co si o tom všem myslí Práče alias Náčelník alias Hron alias Ing. Hron alias Ing. Dr. Hron alias Anonymus (však on se vždycky nějak pozná...), tedy Drahoš, pražský inženýr.

Dovedu si představit odehranou hodinu ve formaci tap, free, lip, jbdulla, já- ale musíme se střídat ve zpěvu, nástřel písní- hypís, souží se sama, pejsek, praha a benešov, jarkův punk, parníky, kouzelník atd. prostě jednoduché a taneční. Mír? nevím bylo by tam asi hodně fetek, Míkovice? no mohlo by tam doject víc lidí než pod skalu, takže nějaký levný příhradišťský kulturák plus vlastní prodej piva-lima aby se vyvařila vata na náklady /sedův obrat/

Inu jsme se dostali v diskusy až sem, pokračujme tedy i dále: existuje již osoba, která se skutečně ujímá organizace? Jsou nějaké výsledky dotazování v kulturním zařízení ve Véskách? Já sám jsem včera mailem vyzval Ing. Dr. Hrona k bližší rozpravě o tématu Sutherénu, však prozatím bez plodu odpovědi. Jinak sděluji, že už mám pro tombolu velmi hodnotný a drahý dar, který bych nejraději sám vysoutěžil nazpět.

Včera jsme s Dulou debatovali nad šálkem báječného čaje a vydebatovali jsme překvapivé zjištění. Máme nyní dvě cesty, kudy to můžeme tlačit.<br>
a) <b>Cesta komorního plesu</b> to jako že se vysereme na lidi cizí. Nebudeme závislí na vybraných penězích a nebudeme lákat prostý lid, vystačíme si vlastní hudbou a produkcí. Trochu předražíme pivo a pozveme známé.<br>
b) <b>Cesta veřejného plesu</b> nutně vyžaduje objednání kapely zvučného jména a několikatisícové investice. Tato paráda se nezaplatí ani ze vstupného maminek a sestřenic, ani z piva za 20 Kč. Prostě musí přijít lidi.<br><br>Toto by se mělo rozhodnout jako první. Ať víme, jestli kulturák nebo zahrádkáři atd. Vyjádřete se!

Nemá cenu lákat prostý lid, já nevím z dulemjb jsme dělali pár akcí u zahradkářů a měli jsme vždy tak 80lidí, stačí pozvat své známé, 5Okč za vstup a bufet vše utahne, já bych udělal Dydžinu s plačkem tzn.neobvyklý průřez hudbou s videoprojekcí plus nějaká ta skotačivá kapela, tady je otázka kolik by stála investice do aparátu, ale mysim že náklady na ples by byly tak 5000czk, tzn kdyby došlo 100lidí tak by se to zaplatilo, kdyby ne napumpoval by to bufet - ze 100 prodaných piv by byl zisk 1000czk, kdyby 5Olidí skonzumovalo 25O piv je to 2 500czk plus kořala a víno, z litru rumu zisk 1000czk, takže když se koupí koupí l ferneta, rumu, slivovice, což se určitě vypije tak jsou to 3000czk atd. z těchto úvah plyne, že vlastní bufet může donést spousty peněz.

Hlavni organizator: Hampejz
Kde?: Resim volne terminy, priority mista v tomto poradi - ve Veskach, Sadech a Mikovicach
Kdo?: At prijde kdo chce, nejlepe nasi znami, ktere si tam nazvem
Vstup: nekde mezi 50,-100,- Kc
Obcerstveni: Zcela legalne obstaraji bufetovym stylem Guru a Hampejz
Kapela: No, ja myslim ze DJ Kokot a VideoTap + ziva vystoupeni kapely sesbirane z byvalych clenu UH kapel
Dalsi zisky: TOMBOLA (pri 50 lidech a cene listku 5 kc odhaduju v pohode 1500,- Kc vybranych)
Naklady: Pronajem do 2000,-, zvukar do 5000,-
Rozpocet: Zaplati se to bez problemu pokud bude 50 platicich a prumerne chlastajicich lidi
O finance nemam letos strach, pri vedomi toho, kolik musel Krtek naryzovat pri prvnim rocniku plesu, je me spatne este ted... A my se pak dohadujeme o kazdou stovku :-) Bufet by nam to mel naaaaprosto vklidu zaplatit. Tot muj nazor, moje vize.

Také ještě přidám pár vět k tématu, které jsme již včera načali se zvlem nad šálkem opravdu vynikajícího japonského čaje, vyrobeného z rybích odpadků a koček. Přikláním se k variantě a) - tedy k soukromé akci, na kterou pozveme jen známé a bude nás tam počítám tak okolo 40. Víc těžko. Vzhledem k tomu, že ani na koncerty kapel poměrně zvučných jmen, které se konají ve Staráku apod. skoro nikdo nechodí, tak se obávám, že na jakoukoliv kapelu, kterou bysme zaplatili by do Vések ani nikam jinak nedošel krom nás nikdo. Jediné, co by mělo smysl je Mír, ale tam bychom se zase mohli rozloučit s barem, takže bysme na tom kurevsky prodělali. Již včera jsem zvlovi navrhnul uspořádat ples na pálenici v Kunovicích, což je prostor tak pro těch 4o lidí a hrát se tam jakž takž dá. Tím pádem se nemusíme zabývat otázkama, kdo dojde, jestli na tom neproděláme, jestli to nebude ostuda ... Mě spíš ale furt trápí, kdo bude hrát na tu zatracenou kytaru. Lipane, neukecáš přeci jen Jaromíra???

Jo, ta pálenice mi přijde ideální. Kulturák je fakt moc. Těch známých by mohlo byt aj k 50-ti. Vstupné bych dal malé, cenu piva velkou. S tím kytariskou je to vážně šlamastyka, sem si myslel, že v Hradišti hraje kde kdo.

takže soukromáč s vlatním bifé, účast? já nevím ale mysim že určitě tak 80lidí by se našlo, takže bych to viděl na prostoru pro 100LIDÍ tak abychom mohli provozovat djinu a kapelu s tím že nikomu neupadnou uši, prostor v kundovicách neznám, možná je vyhovující. Jsem schopen zajistit alternativní kapelu, která by dala tak hodinu za 500czk, je to má sestra a její hellangells neboli Teaboys.

Pan Jaromir Nejezchleb prislibil ucast s kytarou za podminky, ze se o cele akci zavcas dozvi. Nevim, zda je tato podminka splnitelna, ale zeptam se. Nevim jeste koho, ale mozna i Ing. Dr. Hrona se zeptam pri setkani v hlavnim meste (Berline), pokud zodpovi muj vcerejsi mail. Prechazi me zima, asi uz bude zima. Skupina sestry toho pana Hrona pak muze byt zajimavy protipol vsemu silenstvi, co v sobe predpokladani ucastnici za leta svych zivotu v blizkem (jakoby radioaktivnim) okoli R.S. Babinskeho nastradali.
Sam pak doplnuji tema nasledujicim prikladem: zakoupim si listek za 50 Kc. Ihned si pujdu pro pivo za 20 Kc. Takto pujdu jeste asi 10x. Behem techto cest zjistim, ze uz nikdo nema cigarety, tudiz jedny zakoupim. Dalsich 50 Kc. To mame 270 Kc. Pocitam 10% na tuzer, jsme blizko 300 Kc a asi 50% teto castky jeste nechavam na nepredpokladane dalsi vydaje, ztraty, kradeze, pujcky atd., Tudiz vysledna utrata na osobu nepujde pod 400 Kc. Pokud to organizatori uhlidaji, melo by jim 100 lidi vynest 40000 Kc. Protoze to ale neuhlidaji, tak je cela moje uvaha zbytecna a nosnou rovinu tohoto prispevku vidim nadale jen a jen v tom Jaromirovi.

Lipane, jak dlouho musíš děláš obchodníka, aby sis nepletl obrat a zisk?

Tak tím bychom snad měli otázku kytaristy vyřešenu, a to, nebojím se říci, jedním z nejlepších kytarových mágů – géniem Jaromírem. Bude tedy na čase, abychom začali připravovat první ze série zkoušek!

Zapomněl jsem vyjádřit své nadšení z Jaromíra. HURRRÁÁÁ!!! BOMBA!! Takže máme co, máme kde (pálenice kunovice předpokládám), máme za co a teď jenom kdy a můžeme to uzavřít.

Kulturak Vesky definitivne padly, pani rekla, ze s bigbitem ci s discotheku by to neslo, pac lidi si stezuju. Odkazala ne ma Mikovice. Takze, zbyvaju Mikovice ci Sady. A to uz nerozhodnem po netu. Meli bysme se tento tyden nekde setkat a domluvit. Mikovice stoji 1500,- na cely vecer, je tam sal, sklepni posezeni a kuchyn. Sady nabizeji velky sal pro 300 ci mensi pro 100 osob, stoji to 170,- Kc na hodinu. Budem tam minimalne od 18.00 do 12.00 cili 18 hodin, to by bylo 3060,- Kc. Vsemi 20ti hlasuju pro Mikovice, potencialni zazemi pro space u Vaduru je taky fan.

Míkovicím říkám rázné NE a v tomto případě jedu do Železných Hor, aby mě tam nikdo ani koutkem oka nezahlédl. Já říkám pálenice Kunovice.

Dobra, Vaduro, doplnuji k tve vytce, ze z obratu 40 by melo byt tak 20 az 30 v zisku. Pokud se dobre nastavi ceny. Myslel jsem, ze to je jasne. Ale v tom prispevku slo jen o Jaromira. Ke kulturaku v Sadech rikam jen: "Nneeddooppoorruuccuujjii...!!!" Mnozi dozajista pamatuji prisernych tanecnich. Hrozny sal vznikly za socialistickych sobotnich brigad. Nejhorsi zvuk, jaky si lze predstavit. Policajty uz v 9:59...

Kulturák jako takový je kravina. Zrovna se taky rokuje o té pálenici v Kunovicích.

Panove! Az to pujdete do Kunovic zjistovat, bezte rovnou do te palenice, pak teprv az do hospody. I kdyby jste zizen meli sebevetsi, i kdyby jste (zcela nahodou) v nektere restauraci uz byli! Zvednete se a mazte pryc! Kunovice znam. Jak tamejsi lokalizace jednou nekoho pohlti, vyplivnou vas pro duveryhodne jednani jiz zcela nepouzitelne. (Namatkou uvadim nejvice zakazane zony: Hlavacek, Fialka, Simci, OK Bar. Tem se vyhnete na sto honu!) Jinak vam drzim palce, pokud to klapne, bude lepe.

Přidat komentář

Prostý text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Refundo.cz