O moravácích z Prahy

Marka se tom Práglu začíná pomalu nudit, tož posílá zprávy, co se tam povídajů o nás. Jak dybysme tady byli jacísi balíci nebo co. Myslím budu moset sesmolit neco na oplátku, i když to bude náročnější, pražáci sů přece enom vo kapánek chytřejší.

Moravák v Praze

Prošel se tunelem metra. Nevěděl, že se to nesmí

Praha - Opilý jedenadvacetiletý mladík se ráno po osmé hodině vydal v Praze na pěší túru ze stanice metra Můstek na trase B směrem k Náměstí Republiky. Na tom by nebylo nic divného, kdyby ovšem nešel tunelem, kterým jezdí metro. Doprava kvůli němu stála zhruba deset minut.

Muž slezl po osmé hodině na Můstku z nástupiště do kolejiště a tunelem odkráčel do tmy. Opilce uviděl dozorčí, který nechal zastavit dopravu a zavolal policisty. Ti potom mladíka zadrželi v tunelu nedaleko stanice Náměstí Republiky.

"Já su z Moravy, já nevěděl, že se to nesmí," hájil se mladík. Tato nevědomost však může být drahá, muži hrozí za přestupek pokuta až deset tisíc korun. "Provoz metra byl na celém úseku trasy B přerušen pět minut po osmé hodině až do čtvrt na devět," řekla mluvčí Dopravního podniku Eva Dydová.

Mladík měl obrovské štěstí, že si ho všimli pracovníci podzemní dráhy. To mu zachránilo život. V tomto úseku totiž jezdí vlaky osmdesátikilometrovou rychlostí a strojvedoucí je schopen zahlédnout postavu na krátkou vzdálenost, na kterou nemá šanci zastavit.

Zdroj: iDnes

Punk is not dead

UH. HRADIŠTĚ (lvi) - Náměstí Palackého v Uh. Hradišti si vybrali ke rvačce dva mladíci ve věku dvacet a jednadvacet let. Od sebe je museli násilím oddělit přivolaní policisté. „Příčinou jejich vzájemného napadení byla slovní rozepře ohledně hnutí punk. Při rvačce nebyl nikdo zraněn. Ve zkráceném řízení sdělili policisté oběma aktérům podezření z trestného činu výtržnictví. V případě prokázání viny jim může být udělen trest odnětí svobody až do výše dvou let,“ řekla policejní mluvčí Jitka Zámečníková.

Zdroj: iDobrýDen

Létající cyklista

BZENEC (zde) - Nepozornost při jízdě na kole se vymstila osmačtyřicetiletému muži. Ten jel po poledni po silnici mezi Bzencem a Strážnicí. Při drobné jezdecké chybě vyjel předním kolem z cesty a zabořil se do příkopu s keři. Poté již následoval ukázkový přelet přes říditka a dopad na hlavu do probouzející se jarní přírody. Cyklista utrpěl lehké zranění, kvůli kterému však nemohla být provedena dechová zkouška. Hmotná škoda nevznikla.

Zdroj: iDobrýDen

Napsal uživatel Marka dne Pá, 10.06.2005 - 10:00

Comments

Hergot Zdeno, co sa zapíráš, já nejsu žádný autor, sem ti to akorát přeposlala z Mladéj fronty a zkompiloval´s to ty. Žádám tiskovou opravu (podle zákona, přijatého v Praze, na to mám nárok - ale nevím, jak je to na Slovácku, když Slovácko sa nesúdí?).

No tož ale tisknůt sa k tobě možu až na Markově a eště opartně z důvodu mojého ženáčství. Ale zase když tam v tej Praze máte takové zákony ....

Ve všech třech případech sem to byl já, aj v praze, na kole aj na náměstí. A včil to o mě pražáci napíšů a prodajů aj vydělajů a pojedů sa kůpat k mořu. Enom já pojedu zas do řiti.
A zákon?

Přidat komentář

Prostý text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Refundo.cz