Moje Lampárna

Nemám v plánu ničím potěšit.

Možná je to podzimní deprese, ale myslím, že pouhý výčet věcí, které mě dnes serou vydá na článek.
Mimo rámec, třeba ten papír na který píšu je tak zmačkaný, že kdykoliv zvednu tužku, zvedne se o centimetr.
Tak Zaprvé: Dnes poprvé jsem viděl film "Amadeus". Myslím, že to není dobře napsané. Napřed jsem si myslel, že mě štve to, jak jedná postava Salieriho. Taková závistivá svině se může objevit mezi obchodníky, mezi reklamními agenty nebo typicky mezi sedláky. Ale člověk, který dokáže vnímat krásu hudby podle mě, nemůže ve vztahu k jejímu tvůrci tak nenávidět.
Pak mi došlo, že ten zášmodrch je z opačné strany mnohem okatější: Mozart, tak jak ho kreslí Forman, by nemohl složit tak krásné věci. Formanův Mozart na to v sobě nemá dost pokory.
Za jeden a půlté Když si promítnu pořadě Formanovy filmy: Vlasy, Přelet, Amadeus, Larry Flint, Man on the Moon. Všechno je to opěvování silné individuality. Lezení do prdele idei Ameriky. A ačkoliv jednotlivě jsou to většinou docela pecky, bráno jako řada je to skoro stejně trapné jako představa filmu "Terminátor 5"
Za třetí Sere mě ten věčný koloběh pracovního procesu. Od rána do večera tvrdnu v práci. Večer mě na chvilku pustí za ženou a synem. Zapinkat si a když ani jeden neusne, třeba se i přitulit. A druhý den zas.
Nikoho konkrétního z toho neviním. Tak to prostě je. A peněz právě tolik, aby to tak zůstalo.
Za čtvrté Taky mě sere, že cokoliv je vysloveno, ať je to sebevětší lež, nutí toho, kdo to slyší, uvažovat o tom, jestli to náhodou není pravda a když si s tím dá někdo dost práce, tak ho o tom nakonec přesvědčí.
za mocté Na titulní stránce plátku "Dobrý den" jsem viděl dva články: Tři čtvrtiny dětských pískovišť budou v Hradišti zrušeny a druhý "Na slovácku se očekává nárust černých pálenic(za to že si vypálíte legálně jeden litr slivovice dnes platíte spotřební daň sto dva korun).
Vím, že lidi a zvlášť tady u nás jsme opičáci a nějak si s tím poradíme, ale napadá mě představa, že jednou mé ženě někdo zašije hlubinu nejhlubší, abych do práce nechodil ospalý.

Byl jsem nasraný a už je mi líp. Milá lampárno, jsem rád že je kam psát.

P.S. A taky mě sere, že film " Stroj času" byl propadák, protože je to moc hezká podívaná a hezky se u toho odpočívá.

Napsal uživatel tap dne Út, 12.10.2004 - 23:43

Comments

Velký Bratr se dívá... TAk ať si v té řiti kterou všude nastavuje, třeba honí péro. Aj s Formanem. My se Tape můžem k sobě vždycky přitulit.

Moji milí a drazí přátelé! Podnětný a řízný to je článek. Budeme v jeho svodidlech se bavit, tápat, radovat se i škudlit hned dnes večer u piva. A tak to má být, když slovo napsané hovoří k tisícům cizích uší. Ne ale každý přemýšlí takto, jak Toník napsal... Já sám jsem právě nachytal jednoho takového muže. Sedí právě v picerii. Na kalhotech z jiných století si hloubí další díru. Čítá peníze a je ostražitý. Venku před picerií má zaparkovaný vůz. A to tak chytře, že zaujímá tři parkovací místa. Přitom je to stroj celkem malý. A spořivý. (Tedy pokud jede v zeleném políčku.) V tom voze pak má jakousi dlouhou železnou tyč.

Zdar Lipane, tobě se smrskl svět na tvou ženu a Bussiness, na tvoření jakýchkoliv vyšších hodnot ses vysral. Ty a Babinský máte jednu věc společnou- máte své firmy a jste oproti nám relativně za vodou. Já mám například hovno a musím z těchto důvodů od rána do večera posluhovat jedné firmě. Toník má hovno + velmi milou rodinu. Takže těch důvpdů být zklamaný životem by se našla celá řada. Ty ani Babinský nikdy zřejmě nepocítíte co je to naprostá bezprizornost, ale budiž vám to přáno. Rozhodně pokládám za nevhodné, když se k tomuto článku vyjadřuje jeden milionář k druhému milionáři. Mimochodem jaká byla tvá třetí dovolená?

Hr. One, vždycky jsem si myslel, že komentáře by měly komentovat článek a ne aby sloužily k tomu, k čemu jsi ho právě použil Ty. A i když nemáš ani Kč, musíš si ho honit (nejsi v tom ale sám, v obojím), tak nevím proč pliveš na ostatní, oni za to nemůžou.
A Toníku smekám. Žádný pokus o umění, ale prostě tak to je a basta.

A co takhle svoboda slova? Zajdi si na kometáře třeba na idnes, aby sis udělal názor. Já mám snad nezadatelné právo komentovat příspěvky ve všech internetových diskusích, nevím proč by to mělo být na Mani jinak? Na nikoho neplivu, jen píšu to co si myslím. Ty si moje kometáře nemusíš vůbec číst! Z druhé strany respektuju tvůj výše uvedený názor, ikdyž s ním nesouhlasím, ale o tom přece je svoboda projevu!

Na tohoto člověka nekladu však žádné nároky co se týče krásné hudby a jiných můz :-)

Velmi ocenuju Tapuv prispevek! Mluvis me z duse, kamarade, taky me to obcas pekne sere. Na druhou stranu, jistojiste neni vsechno tak cerne! A vyserte se na majetky a politiku, o tomto snad Mana neni, ne? Kamaradi z mokre ctvrti si muzou zavidet prachy, ale nemeli by.... sooooc! Myslim si, ze nas radi vzdycky pozvali na pivo a nedelali kolem toho nejake tyatry. Dost o tom a Tapovi sekam poklonu!

To se dějou věci, Maňa se zabývá vážným tématem a ještě k tomu vůbec né od věci. Tak jak to psal Tap, tak sem to říkal už dávno a s tou dírkou to tak nebude snad jenom díky feministkám. Jenom nechápu, proč když jsme byli oba na podpoře, měli jsme tunu volnosti a tvůrčí svobody, akorát sme seděli Na Úvraťách a depkařili. Može si potom člověk pomoct?

Ahoj Toníku. Tak sedím v drážďanském bytě po osmi hodinách strávených v univerzitní knihovně a zabrousím na maňu v naději, že si přečtu nějaký prasácký příspěvek od Hrona nebo že narazím na nějakou pozitivní zprávičku o mém bratrovi, švagrové nebo synovci. Místo toho nacházím jen doklady podzimní deprese... Neblázni. Přála bych ti být mezi studenými německými čumáky... Jsi na slunném Slovácku a máš krásnou rodinu, tak se k ní jen tul. Vykašli se na deptání v práci a na všechny Velké bratry, nebo koho to Helča vlastně má na mysli.
P.S. Mimochodem s tím Mozartem: Jeho portrét v té Schäfferově hře není tak úplně mimo. Talent a genialita nepodmiňují morální kvality, inteligenci ani pokoru (znám pár přípradů, které to potvrzují). Měj se a pozdravuj Helenu a Janíčka.

Přidat komentář

Prostý text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.