Milý věřící Járo

Jako každý rok ti posílám tuto vánoční zdravici. Doufám že jsi celý rok žil v bázni boží a pořádně se pokal, poctivě chodil ke zpovědi a v tento den přicházíš před našeho Pána čistý jako lilium. Důležité je žít ve skromnosti a sebezapření, ale to ty jako hluboce věřící člověk jistě víš. Doufám že stejně jako já, jsi tento rok zanechal hříchů mrzkých tělesných, nepožil jsi si byť sebemenší odlivku alkoholu, nehřešil jsi ani tajně ve snu myšlenkou a každý svůj volný čas jsi věnoval sebemrskačství za halasného pronášení modliteb k Pánu.

To sebemrskačství je asi na naši víře to nejlepší. Není nad dobrou výbavu bičíků, koček, důtek, pout, roubíků, masek, kovových řetězů, latexových převlečků a spoustu dalších užitečných věciček nezbytných pro kvalitní mrskut. Jak jistě dobře víš je lepší tento nelehký úkol snášet raději ve skupině, nejlépe několika žen, který tento nelehký úkol činí o něco snesitelnějším.

Teď bych ti rád řekl něco o našich bývalých bratřích, kteří jak jistě dobře víš sešli již před dávnou dobou ze správné cesty a vzali to směrem přímo na peklo.

Zdena Vaďura alias Sedící Pařez stal se nadobro obětí svého obžerství. Pod jeho neustále zvětšujícím se pupkem mu letos prasklo koleno, což ho nadobro upoutalo na lůžko, kde se dále věnuje přejídání a pití tvrdého alkoholu za neustálého nevhodného povykování na zbytek členů jeho rozpadlé rodiny.

Martin Kneting aliaz Keng se v závěru roku velmi zrapnil na ministerstvu životního prostředí, kdy chtěl pomocí svých kolegů vytáhnout z nějakého fondu 500 miliónů korun na přilepšení rodinného bydlení ve svém domku z vepřovicových cihel. Dobře víš, že byl vždy přemoudřelá mluvka a jeho hrabivost nikdy neznala mezí.

Roman Babb alias Babinský se letos taktéž obzvláště vyznamenal. Jak jistě víš jeho chování k ženám a šetřící návyky byly vždy neobvyklé. Například si jistě dobře vzpomínáš na historku, kterak zcela opilí Květě Z. hodil její šaty značky Armani do popelnice a ráno ji poslal domů taxíkem v montérkách po dědovi. Ovšem tento rok to dosáhlo opět dalšího vrcholu, když nějakým dětem nakukal, že sníh je zmrzlina zadarmo a ty se pak přiotrávily konzumací sněhu u E 50.

Jiří Lipan Podlipský se letos také velmi vyznamenal. Skrz pití piva přestal úplně jíst a prodloužil své běhací tratě. Naposled jsem ho viděl na oslavě jeho firmy u příležitosti další miliardy EUR čistého zisku za poslední kvartál. Byl úplně ožralý, vychrtlý a zelený, vznášel na pouťovém balónku a žvanil nehorázné nesmysly o bohu a o životě. No považ sám!

Hampejz, tak ten Jardo, úplně zešílel. Zanechal své výnosné manažerské kariéry a za poslední peníze velmi nevýhodně zakoupil zbořeniště u Kostelanského jezu. Prý bude v té rujně žít, provozovat lodní dopravu na Salaš a otevře výčep „U třech utopenců“, což má být ji specialita jeho podniku. No a prý ještě do toho dost pije. No hrůza!

Plaček zvaný Tap tak ten již navždy ztracen. Nadobro zanechal racionálního myšlení a plně se vrhnul na dekadentní flegmatismus ovlivnění makabrózním nihilismem. Vzhledem k jeho chronicky prožité dekadenci, způsobené absolutním iracionalismem až debilitas ipsum jeho bývalé Femme fatale se není čemu divit, ale copak je normální aby ti na každý dotaz odpověděl contra polaris či úplným renoncem?

Richard Ninža Cúfal. Tak to snad ani nebudu psát. No dobře! Tak konečně tento slavný manager a sportovec zplodil potomka. Řekl bys- uklidní se, bude sedět doma a žvýkat kůže. Kdepak on! Hned jak rozmnožil svou sobeckou DNA, tak se zpět vrhnul na sport a začal zneužívat anabolické steroidy s tím, že několikanásobný titul „Železný muž“ je vějička pro důchodce, která ze sportem nemá nic společného a že on hranici sportu posune někam hodně daleko….Asi před týdnem byl viděn někde v polích za Kyjevem, jak s 200kg činkou nad hlavou běží podle buzoly do Vladivostoku, mumlaje něco o padavkách a podpantoflácích. No nestal snad obětí samotného Satana?

O jistém Igorovi P. zvaném Seda, který mi výslovně zakázal o něm mluvit se mi nechce psát vůbec. Doslova mi řekl: „Nemůžeš piča psat o tom jak někdo kýbluje, když si přeje abys o těch kýblech piča nepsal, protože co je komu do toho kolik kdo pije kýblů?“. Jako spravedlivý člověk snad se jen zmíním, jak se na třicátinách své manželky se pod vlivem kýblů počal čepýřit a pak zalamoval šipky do dětského nafukovacího bazénu, až si téměř zlámal vaz! No měl obvykle více štěstí než rozumu.

Představ si Járo jak jsem letos před vánoci dopadnul já. Chodil jsem kázat lidem do obchodních řetězců ať nenakupují laciná piva např. Žejdlík, Opat, Postřižinské ( to pije ten nemocný Vaďura). Ať se střeží laciných salámů, tatarek, krabicových vín atd., že je to může stát i život! Představ si jak jsem dopadnul. Ochranka mi do kapes podstrčila lacinou polskou nasládlou voňavku značky „Šmiertelnie smród“. Po té jsem byl veřejně označen za zloděje, zahanben, zostuzen a narván do popelnice s prošlým vlašákem z 9.03.2003. Fuj! Takové hanobení mne a Pána!

Vím, že i ty jsi to tento rok neměl právě lehké. Jako největší znalec Pána Boha z nás se vydáváš do vysokých hor, kde cestami nejvyšší lezecké obtížnosti prohledáváš štít za štítem, v nehynoucí naději, zda na některém z nich svého Pána potkáš a promluvíš s ním osobně. Tvá nelehká pouť plná nepředvídatelných rizik není opravdu jednoduchá a žádá obdiv celé naší křesťanské obce. Kolikrát jsi při tomto naprostém hazardu se životem mnohokrát spadl a nemálo jsi se do modra dotloukl. Pak jsi musel lhát manželce své, že jsi zcela opilí spadl ze schodů na tatranské diskotéce Plesnivec, při zasedání horských vodcov.

Tak to vidíš Járo, jak všichni dopadli. Ještě že my dva takové problémy nemáme a můžeme se stále naplno věnovat pokání a službě Pánu. Přeji ti krásné prožití Vánočních svátků, které stejně jako já strávíš v modlitbách a v odříkání. Doufám že i příští rok vytrváš ve své díře pardon víře a nesejdeš z cesty.
Modleme se…
Bohu dík….
Drahoš

Napsal uživatel xxw dne St, 22.12.2010 - 23:22

Comments

Jak se máš?

Jak se máš
Pane náš
když se na náš díváš?

Proč se ptám?
No, vždyť tě znám
i ve mně pobýváš

Jen tak se ptám
a sám si odpovím:
dnes se trochu víc potím

Tož to mně Drahošu budeš muset vymyslet nějakou sportovní výzvu na rok 2011. Zdravím všechny z Vladivostoku.

Preferuji vánoční příběhy z pera Ch. Dickense nebo M. Hampaly. V dílku Ing. Dr. Hrona postrádám to hlavní, oč o Vánocích jde: poselství pokoje a vítězství dobra. Snad si toho každý doma i venku užil dost, což také každému přeji.

Ľudia by si mali byť vedomými toho, že svojim vlastným úsilím zdola nahor, nech už by bolo akokoľvek intenzívne a poctivé, sa nikdy oni sami nemôžu dopracovať k poznaniu absolútnej Pravdy. Človek je totiž dieťaťom stvorenia a vždy ním aj zostan

Přidat komentář

Prostý text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Refundo.cz