Maňa sportovala

Pan Kö se rozhodl protáhnout Mani tělo a uspořádal badbintonový turnaj. Uskutečnil se v sobotu 26. srpna 2003 v exotickém prostředí jeho havajské haciendy. Při této příležitosti se sjeli sportsmenky a sportsmeni z širého okolí, během turnaje pak měli možnost se sjet výbornými víny a občerstvit se rozličnými specialitami břestecko-chabaňské kuchyně.

Kromě domácích plejerů obohatily soupisku turnaje i takové celebrity, jako Dr. Hron, jež neváhal přerušit svoji rekonvalescenci v ústavním zařízení, Míša - reprezentantka z metropole či Honza a Dita kdovízkama. Trochu zamrzela neúčast manželského páru Anatosenapijemových, jež dali před náročným turnajem přednost jakémusi pochybnému exhibičnímu vyměřování metrů piv v jejich baráčku a možné štiky turnaje, Lipana, jež zásadně onemocněl. Záštitu nad turnajem převzal pojišťovák pan Richard a mohlo se hrát.

Za favority se nesměle a po dlouhém přesvědčování pasovali Pan Půlpán s panem Kö a jak pozdější vývoj ukázal, falešná skromnost!!! Samotný turnaj přinesl řadu překvapení, solidních nejistot a nemožných výkonů. Za jeden z nich lze označit vskutku navýsost trapné vystoupení Dr. Hrona, jež se snad z toho ústavu ani neměl obtěžovat. Nejen, že prožral a propil startovné hned na startu, ale dokonce se pokoušel uhrát pochybné výsledky, což se mu nakonec v souboji s Helíkem podařilo. Po závěrečném fiasku s ní prohrál 24:26 a zcela právem se vyhlásil za nejhoršího hráče turnaje! Tak lehce podlehnout přesvědčování Heleninému, to se hned tak nevidí.

Jiným překvapením byl trapný vstup do turnaje Hampejzův, kdy po nervózním a vskutku debilitním výkonu podlehl skvěle hrající paní Kö (22:20) a mohl dát zapomenout na v skrytu duše hnětené ambice po solidním umístění. Jeho příští účast na turnaji ještě bude muset přepečlivě zvážit sekretariát turnaje a krajský Jura či Žura. To samozřejmě neplatí o paní Kö, jež do samého konce aspirovala na finále. Jenže Pán Půlpán, nač to tajit, pozdější vítěz, byl proti a zvítězil nad ní 21:14.

Reprezentantka z naší metropole, slečna Míša, jen dokázala, že hra v badbinton nemá tam ještě takovou úroveň, ale alespoň nabrala slušné zkušenosti a lze předpokládat její světlé zítřky. Tak do pěti let intenzívního treaninku. Výkon pana Babinského není možno jinak, než vynést do nebes, jenže ne na poli sportovním, ale kulinářském. Žrádlu ten chlap rozumí, v samotné hře se to projevovalo značným funěním mnohých soupeřů a tak jen čas ukáže, nakolik tato taktika bude úspěšná. Hráči zkdovízkama byli více než příjemným oživením turnaje, ba je možno konstatovat, že Honzův výkon by byl mnohem lepším, jenže podlehl Babeho taktice a musel jezdit pro žrádlo. Zajímavým by jistě bylo hypotetické utkání Dity s paní Kö, protože obě aspirovaly na titul nejlepší ženy, pročež tento zůstává prozatím neobsazen. Výkonem si o něj řekli obě!!!

Zvláštní pozornost je samozřejmě nutno věnovat finále, do nějž po vítěztví v základní skupině postoupili Pan Půlpán s panem Kö. Utkání bylo svižné, rychlé a nabídlo nám současný badbinton na vrcholné úrovni. Stanuly proti sobě dvě odlišná pojetí moderního badbintonu, běhavé, založené na atletickém a svižném výkonu vs. statické, inspirováno trochu japonským sumó. Vítězem se stal vyznavač prvého, Pan Půlpán, sláva mu, čest panu Kö a zbytku startovního pole. Náleží-li budoucnost druhému pojetí, to nám snad budoucnost reprezentovná panem Kö brzy ukáže. Finále se neslo také ve znamení fanatického fandění fans, zvláště brněnské chuligánky a manželé Anatosenapijemovi, kteří dojeli na konec turnaje, byly hodně divoké, leč prd platné.

S okřídleným: "Sportu zdar, badbintonu zvláště!" doufám, že zas někdy!!!

Celkové pořadí:

pořadí jméno body skóre odehráno zápasů
1. Pan Půlpán 5 105 : 50 5
2. Pan Kö 4 96 : 31 5
3. Babinský 2 51 : 40 3
4. Dita 2 48 : 57 3
5. Paní Kö 2 57 : 60 3
6. Hampejz 2 65 : 61 4
7. Honza 1 64 : 71 4
8. Helík 1 68 : 87 4
9. Dr. Hron 0 41 : 68 3
10. Míša 0 58 : 84 4
Napsal uživatel Hampejz dne So, 02.08.2003 - 13:17

Comments

Kdopak si to dovolil sesadit krále našeho Kreténiga I. z trůnu? A přežil tu pohanu vůbec?

Přidat komentář

Prostý text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Refundo.cz