Malý mix k 23.12.

Očekávám vánoční článek pana Hampali, ale nějak pořád nepřichází. Jestli Michal nakonec po všech veleúspěšných výhrách v hazardu nezlenivěl, třeba jako ten švec z pohádky o pyšné princezně.

Tak jako právě tato pohádka spoutána je s vánocemi téměř nedílně, patří k nim i nadělování si dárečků. Babinský, dobrý a mocný muž, nadělí vždy už předem svým zaměstnankyním podchlazení v důsledku nevytápění prostor známé městské drogerie plné skrýší, Drahoš Hron obdrží tradiční kus špeku a před celou rodinou na něj skočí a náš národ pak ukončení vysílání české verze BBC.

Jsem kvůli tomu strašně smutný. Hrůza zpravodajství Českého rozhlasu a jím vypouštěná kanálová populární hudba - komerční rádia zde úplně opomíjím - měla vždy svou tak bezpečnou a super kvalitní alternativu ve vysílání placeném z Velké Británie a neseném zdravou konzervativní vlnou (alespoň na naše poměry). Však tedy končí a s ní i celý redakční tým. (Řešení by samozřejmě bylo, kdyby všichni tito redaktoři byly jako myší na obrazovce uchopeni a přeneseni do Českého rozhlasu a tamti naopak do koše čili na pracák nebo do Blesku, Novy nebo rovnou do vězení, ale ono se to nestane.)

A kdo že nám nadělil takový mrzutý dárek? Přeci třeba arabští radikálové, kteří se těší na další světovou válku. A tak se ruší vysílání ve stabilních zemích a pomáhá se tam, kde věci smrdí více. Je to smůla. Přesto mě napadá - jak to na tomto světě věrně platí, že všechno zlé je k něčemu dobré -, že jestli se rudé zmije dostanou po příštích volbách ještě blíže či zcela již k moci, BBC se nám brzy zase navrátí. A tak nevím, jestli si to nakonec trochu i nepřát, ale to bych určitě neměl. Budu si proto přát jen dobrá rádia.

Ševce z Pyšné princezny, toho laureáta výroční ceny Mani, zachrání král Miroslav, tedy nejspíš Mirča Král z Prahy a Mařatic, a Babinského prodavačky v horečkách, kašlu a rýmě zase náš sociální systém materializovaný do tůčka ministra Škromacha, kvalitní stanici nám třeba vrátí zlí komunisté. Vysílání končí právě dnes.

Jinak k těm vánocům jen připomínám, že o tomto čase Lidové noviny otiskují pravidelně článek coby odpověď jakéhosi pana šéfredaktora Churche asi z před sto lety jednomu malému děvčátku v New Yorku na otázku, zda existuje Santa Claus, a tato odpověď zní samozřejmě ano. Všem kdo si myslí, že to není pravda, i těm, co neví, nebo také těm, co souhlasí, tento článek moc doporučuji. Je krásný. Jakož i celé celičké vánoce. Už se velice těším a přeji vám, ať jsou to dny pokoje a radosti.

Napsal uživatel Lipan dne Pá, 23.12.2005 - 08:58

Comments

drahy Jiri, preji ti prijemne, laskou naplnene a nicim nerusene svatky. na socany se vyser, pevne verim, ze to proserou a rikam si, ze vhodnym darkem by pro tebe byla ucebnice arabstiny, abys mohl ladit BBC Arabia. Zkusim to nejak osefovat! Maj sa. P.S.: Babinskemu by mel nekdo zatopit :-)

Zdar všem, vánoce se snad líbí. Pouze doplňuji k článku, že (poprvé) tím "Českým rozhlasem" jsem myslel pouze Radiožurnál, ostatní rádia jako Vltava, D dur či lokálky ze všech koutů, zemí a krajů jsou báječné a (podruhé) na následující adrese je ten milý příběh o existenci Santy Clause. Je fakt moc hezký, takže kdo přečtě, neoželí: http://lidovky.zpravy.cz/ln_nazory.asp?r=ln_nazory&c=A051223_143418_ln_…

Jasně že SC existuje ... a vytlačuje Ježíška. Dědu Mráze už dostal na lopatky dávno a maká dál! Je to mocný soupeř.

Přidat komentář

Prostý text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Refundo.cz