Májový přechod Malej Fatry

Vážení přátelé, jaro zaklepalo na dveře a já jsem pro Vás pro letošní sezónu připravil několik přechodů slovenských hor v rámci celoročního tématického cyklu: „Hubneme s Drahošem“ .

Bude se převážně jednat o víkendové trekingové /po staru čundrácké/ přechody hřebenů. Tzn. , že na každou akci je třeba plná turistická výzbroj – stan, spacák, karimatka, čutora na vodu, žrádlo, pohorky, nůž, baterka, pláštěnka teplé a náhradní oblečení včetně rukavic, brýlí a čepice. Doporučuji i trekingové hole. Uvědomte si, že na horách se točí počasí co deset minut a sebemenší chybějící blbost ve vaší výstroji může celou družinu dostat do problémů!!!

Náš první výlet nás zavede na malebný hřeben Malej Fatry.

Náčrt programu je následující:

9.5. – V 15.00 odjezd z Uherského HradištěCca V 17.00 příjezd do Nezbudskej Lůčky a výstup na horskou chatu „Pod Suchým“ Zde nocleh ve stanech či pod širákem.

10.5.- Výstup na Suchý a po hřebenu přes Malý Kriváň, Kriváň na Chleb tam dle dispozic bivak, či sestup na chatu na Grůni.

11.5.- Dle zbytku sil- Poludňový Grůň, Stoh, Velký Rozsutec, Malý Rozsutec a sestup do Terchové. Autobusem návrat k autům a domů.

mapa

Akce se bude konat jen za dobrého počasí!!!

Přihlaste se v komentářích, akce je vhodná i pro otrlá děvčata.

Čau na Fatře
Drahoš 

Napsal uživatel xxw dne Út, 29.04.2008 - 08:50

Comments

nádherná akce, cítím potřebu ještě doplnit pár důležitých detailů, které k akcím s Drahošem neodmyslitelně patří:
1. Všechny ty věci je nutno dát do igelitové tašky aby se to dobře neslo, případně je možné zapomenout spacák v autě, nebo si ho nechat ukrást na hranicích.
2. Pivo - nepodceňovat, bez několika desítek lahváčů (veskle) v batohu do hor vůbec nelze vyjít.
3. Finance - večer s Drahošem v horské chatě (12 piv, 5x borax, 5x koreň, 2x Marlboro) bude poměrně drahý, navíc si Drahoš zapomene peníze, takže ho budete muset živit.
4. Kocovina - na tu si budete muset zvyknout jako na stabilní součást horského vybavení - ranní sluníčko, rosa na kamenech, střepy v mozku a žaludek na vodě, to bude nádhera.
5. Laviny - Drahoš je rozený horský vůdce, takže se jich vůbec nemusíte obávat, navíc bere sebou svou partu lavinových psů, kteří vás vyhrabou.
HORE ZDAR!!!

Určitě jedu , můžeš se mnou počítat . Proč otrlá ? Nestraš není přece důvod , může jet téměř každý , protože je to celkem nenáročna tůra :-)

Mrzí mě to, ale tou dobou budu myslím přelézat Ardény nebo Antwerpy nebo Ardiléry - čert ví jak se to jmenuje

Přidat komentář

Prostý text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Refundo.cz