Lovecká sezóna začíná - křepelky na víně

Lovte raději v obchodech neboť křepelka je myslím v ČR chráněný druh. Maso chutná výborně, ale pojídání relativně malých, nevinně vypadajících ptáčků může odradit slabší, útlocitné povahy…

Recept pro 4 osoby

Ingredience:
8 snítek estragonu
8 malých křepelek nebo 4 velké
kousek másla
2 dl suchého bílého vína
4 dl kuřecího vývaru
300 g bobulí zelených hroznů (pokud možno bez semínek)
sůl a pepř

Příprava:
Nacpěte snítky estragonu do každé křepelky (jsou-li sušené, tak namočit do vína) a ochutťe solí a pepřem.

Rozehřejte máslo na velké a hluboké pánvi (nebo v nízkém kastrolu) a zprudka osmažte křepelky ze všech stran. Přilejete víno a nechte chviličku povařit (30 vteřin) a potom přilejte vývar a přidejte hrozny.

Pánev nebo kastrol přikryjte a duste křepelky asi 7-10 minut (podle velikosti). Vyndejte křepelky z pánve, dejte na nahřátou mísu a udržujte teplé.

Omáčku dalším pomalým vařením zredukujte o 2/3 až zesirupovatí. Pak ji nalejte na křepelky a jídlo ihned podávejte. Omáčku neodflákněte, všechny chutě se v ní skvěle snoubí a výsledek je fenomenální.

TIP: Jak se pozná, že jsou křepelky udušené - do jednoho stehýnka se zapíchne párátko, šťáva která vytéká musí být čirá.

Doporučená příloha: Zbytek vína (případně extra láhev), brambory sypané petrželkou (pro milovníky smažených brambůrek – také vhodné!) a listový salát.

Napsal uživatel Bause dne St, 24.09.2008 - 16:36

Comments

Ty křepelky vypadají jako Hron, Kašpárek, KÖ a Blatný po kalbě ve Střílkách!

Sám preferuji potravu z knih o hobbitech, jak ji definoval moudrý J. R. R. Tolkien, tedy chléb, mléko, med, a co Čech přidávám ještě syrečky, a když maso tak poctivý hovězí steak. Holo

Chytli, Toníku, měli jsme jet oba. Včera jsem na Slovensku byl, je známo, že tamější obyvatelé jsou "národovci". Čechy moc nemilují, Maďary nesnáší. Po obloze tam kroužili ptáci vel

Přidat komentář

Prostý text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Refundo.cz