Krátká paměť

Tak sem sa zalistovál do elektronickéj verze jedného nejmenovaného bulváru a to co sem tam našél mě přivédlo k takovému malému zamyšléní.

Abych uvédl čtenářa do obrazu, čétl sem rozhovor dominy Jílkovéj s prasackem bradavičnatým.

Velice sa ně líbilo, jak Jura vyskakovál jak čertík z krabičky pokaždé, co sa ho optala jak to má fčíl doma a jak to zařídí, dyš má nového kocůra. To co majů s tým valachem je ně tak neak ukradené, ale došlo ně, ža sa fčíl jaksi moc rychlo zapomíná. Předminulý týděň totiž Mirovi vyčítál přesně to, co fčíl sám dělá. Určitě si, drahý čtenářu, zpomeneš na aféry, keré sa táhly od nepaměti skrz politickým spektrem, průmyslej aj bankama a jinýma institucama.

Gde sa ztratíl mašinfíra Standa? Ne že by ně chyběél, toš to ani trochu, ale zajímalo by ně, gdo mu nakonec na ten jeho kvartýr půčil, nebo gde naňho vzál, gdyš si to ze svojí skromnéj premiérskéj výplaty snáď nemohl dovolit?

Jak to zaonačili socdemáci aj ódeesáci s týma neznámýma sponzorama tých svojích partají? Taky po nich šli prokurátoři jak gestapo po Fučíkovi a pak sa to neak zamétlo pod koberec. A nestalo sa nic.

Jak to dopadlo s velikýma miliónama táhnůcíma sa podél nákupu Gripenů, jak sa o tem mluvilo a velice psalo. Gripeni léců jak namydlené blesky (toťkáj sem jich dva viděél, jak zakrůžili nad Hradištěm a zas sa ztratili jak para nad hrncem)?

Nebo kopálisti, co jich mám tak rád, fšecky. Jak tá jejich liga? Gde sů kapříci a gdo visí za kule v průvanu za podmazávání sudích a jiných potentátů?

Toš slehla sa zem, zavřela voda a fšecko zas bylo jak má byt.

Chce sa ně z toho dycky blut, jak si na to zpomenu.

Toš ale jede sa dál, ruka ruku myje, až sů obě čisté, stát sa dójí, div sa mu vemeno neutrhne a nám zbývajů jen očiska pro pláč, dycky desátého, jak sa podíváme na výplatnicu.

Ne že by sa ně taky sem tam nehodíl neaký tringelt, toš ale asi mám smolu. Zme daleko od koryta, nebo snaď na straně tých do doňho sypů a sypů?

Napsal uživatel chatra dne St, 05.09.2007 - 14:20

Přidat komentář

Prostý text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Refundo.cz