Jak zme byli podpořit Debustról

Jednů večér (negdy tak v půlce minulého týdňa) zme tak s úhlavním kamarádem Ádů seděli v tajnéj hospodě, ucucávali jedenástku Janáčka a spomínali jaké to bylo, gdyž zme poslůchali starý dobrý český metál. Spomněli zme aj také špeky, jag býl Moriór, Tór a nebo Debustról

Hned jag na ně došla řeč, toš sem si spomňél, že sem gdesi u nádraží viďél viset plagát právě týchto Debustrólů, keří sa nám zapsali do paměti hitama jak sů třeba Antikrist, Ubite ho řetazem, Neuropatológ a hlavně Protest. Protest si totiž Pája, (kerý seďél hned naproti u stolu) spívávál jedny celé prázniny v garáži. Nic iného, enom Protest. Jak to asi mohlo dopadnůt? Slovo dalo slovo a tak sa stalo, že sem v pátek hned po práci zajél k máti a vytáhl ze skříně hadry keré sem nosívál na bigbíty (pravda, sem od téj doby trochu porůstl, ale nacpál sem sa do teho) a za chvílu už zme fšeci stáli u Mírových vrat. Aby teho nebylo málo, nechali zme si klidně ujít další kapely, keré onoho večera hrály a šli zme si kůpit náladu do nedalekéj hospody Na křižovatce, gde zme vydržali až do jedenácti, to už měl na pódijum nastůpit Debustról.

Toš došli zme eště troch dřív, ale toto nám vůbec nevadilo, eště zme sa trochu víc obrnili na ten metál a stůpli zme k pódiu, gde zme čekali na ty naše bohy jak slépka na sopel.

Dočkali zme sa co nevidět a gdyž sa v reprákách ozvalo „Všeci si userte, je tady Debustról“ věděli zme, že nás čeká minimálně hodina pořádného bigbítu. Řvali zme jak najatí, mlátili hlavama do parket (nebo do čehokoliv jiného, jakási sviňa ňa ešče čímsi přetáhla po čuni tak, že sem z teho aj trochu barvíl) a trápili zme fiktývní gitary tak, že ně z teho bolelo za krkem až do středy (pak sa to přestěhovalo na záda) a řvali zme jak na lesi až do úplnéj němoty (z teho měla moja veliků radost, protože sem jí neodmlůvál až do fčerejška, gdy sa ně aspoň trochu vrátíl hlas). Trochu to fšecko kazil ožratý kamoš Kalda, kerý náhodné chvilky ticha rušíl hlasitým skandováním „Argema, Argema, Argema!!!“, což sem sice nechápál, ale proč sa nepřidat, dyš ide o dobrů věc? Taky zme furt břéskali Antikrist, Protest a vůbec fšecky zvučné ména eště zvučnějších songů. Postupně zme sa dočkali fšech nama vybekovaných songů a když už ně bolelo za krkem jak gdybych házal celý deň do míchačky, měli aj debustróli prázné zásobníky a zpěvák dotůrovál motórovů pilu u mikrofóna, (něco takého sem fakt ešče neviďél) rozešli zme sa do temných ulic měsckých.

Dyš to fšecko tak ňák zhrnu, toš su spokojený. Přestože v publiku vypada vječina lidí jak masoví vrazi nebo utečení z nekama, nigdo nikomu nešél po krku a gdyš ně negdo málem zhodíl na zem, dycky sa omluvíl a kolikrát ně aj zvál na štamprlu, to sa ně nestává ani na ulici za bílého dňa v prostřední ulici. Navíc nám to publikum jaksi mládne, mladí tam byli vidět víc než jen občas. Z teho sem měél ešče vječí radost, protože už sem si zvykl, že na každém bigbítě býváme s Ádů pomáli dva nejmlačí sopláci.

Napsal uživatel chatra dne Čt, 10.11.2005 - 09:57

Comments

Už někdy na konci základky sem se s kýmsi pohádal, jestli řvou: "Všichni se poserte, je tady Debustrol" nebo "Všichni si userte ...". Chátro, děkuji za o něco málo klidnější spánek a příště dej vědět!!!

Přidat komentář

Prostý text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Refundo.cz