Jak zabít žábu

V přípravách na dny Francouzké kuchyně na Markově vznikly určité nesnáze v otázce - Jak správně usmrtit Žabu.

Žabí stehýnka na česneku se smetanovou omáčkou a šneci v bylinkovém másle jsou náhodou pochoutka. Akorát musí ty potvory někdo pochytat. Já žabu do ruky nechytnu. Šneka to ještě jo. A lepší je ještě ty vykakané šneky v tom kýblu pořádně posolit. To oni pak chvílu syčí a scvrknou se a zalezou do ulit. Ale jak se usmrcují ty žaby to nevím. To sa eště poptám. Nebo možná to Marka ví. Akorát vím že rak se hodí živý do vařící vody. Žáby (z jedlých druhů, tj. skokanů) se zabíjejí úderem do hlavy; zadek se odřízne od předku a nožky se až ke kolínkům rovněž odříznou; stehýnka se stáhnou, dobře operou a podle receptury upravují. Tož teď víte, jak na to. Podle kuchařky je normální porce na osobu 12 stehýnek. Takže když je vás deset, chtělo by to chytit aspoň 60 žab. Ovšem vzhledem k apetitu některých se obávám, že jich budete potřebovali tak sto deset. Takže asi nakonec bude normální živáň. Asi tolik ke krásám francouzké kuchyně... 

Napsal uživatel zvl dne Po, 14.04.2003 - 22:41

Comments

Žaba se přece usmrtí tak, že jí zalepíš pusinku, strčíš do prdele stéblo a pořádně ji nafoukneš. Pak ji položíš na vodní hladinu a stéblo vyndáš. (neházels nikdy žabky?). No a jak tak hopská po hladině, narazí do břehu hlavou a je po ní. Výhoda je ta, že zůstane trochu nafouklá, což nám mírně zvětší příděl masa.

Vaďuro mně tá fotka také néni jasná. Roškubnu ťa jak žabu!

Je to nepatrně lepčí. A Jeník moc dobře ví, že taková šance oslavit na cizí účet moje narozky se hned tak nenaskytne. Ta množení je času habakuk.

Fuj! To si budete žrat sami. Já si udělám gulášek... A Tondo, ty sadisto, aj raci sa najdřív zabijů.

Přidat komentář

Prostý text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Refundo.cz