Jak socani dali šeckým liďom prácu

Tož to sa jednůc zase sešli v tem svojem Lihovém domě a přemýšlali jak si u lidí šplhnůt. Napadlo je,že postavija obrovsků fabriku a všechny potřebné tam zaměstnajů. Tož teda vypsali veřejné výběrové řízení, v kterém sa nakonec objevila jen jedna uznatelná nabídka. Ostatní firmy byly z výběrového řízení vyloučeny z formálních důvodů, jelikož nedodali úplné podklady.

Nabídka byla sice 4x dražší než konkurenca, ale předpise sů předpise a ty sa u nás dycky ctili. Tož sa ta firma dala do práce a fabriku postavila. Sice ještě jednů tak dráž a pozdě, ale kdo si počká ten se dočká. Pak to dali do novin, že sa teda každý može přihlásit a može pracovat. Napřed sa lidem moc nechtělo, ale když sa rozkřiklo, že se v té fabrice nemosí dělat a že sa tam dodržuje Zákoník práce, tak sam tam šeci hrnuli jak poslanci do bufetu a tak ještě moseli kúsek fabriky přistavit. Dokonca, když sa důchodce rozhodl, že by chtěl ještě dělat, tak mu místo důchodu dali čtyrykrát více než byla jeho penzijní dávka. Tak byli štědří!

Fabrika to byla dobrá. Platy byli obrovské, jídlo zdarma, dva měsíce dovolené, 4xdo roka pobyty v exotických krajoch pro každého, doktor zdarma včetně náročných zákroků, školka zdarma, škola zdarma a pracovní doba v úterý a čtvrtek od 12 do 14hod skoro jak v Sokole a hlavně sa tam nemuselo makat! Popularita socanů byla obrovská. Nezaměstnanost spadla na nulu, sociální dávky sa nevypláceli, důchody skoro také ne, prostě sa šecko zlepšilo a státní rozpočet skončil v nadbytku.

Jenže fabrika nic nevyráběla, jelikož sa lidem nechtělo dělat , pak sa socani nebyly schopní shodnůt co by měla jako vyrábět a jak to udělat aby výrobky byly na trhu zadarmo a přitem byl eště na tem zisk. Nakonec sa nasrál aj investor, že taků neschopnů pakáž nebude už živit a že de pryč. Socani přemýšlali co budů dělat s tolika rozmlsanýma lidma, co nic neumija a nedělajů.

Tož aby neztratili body u svých nejvěrnějších, tož fabriku aj se zaměstnancamama rači vyhodili do luftu . Po tom výbuchu jim začali a najednů klesat preference. „Čím to muže kurva byt“, rozčilovál sa Parůbek, až mu šecky laloky zčervenaly. Nakonec, cirka dvoustý výzkum prokázal, že socani už nemajů žádné voliče, jelikož všichni dělali v tej fabrice.

Tož teda moseli stranu rozpustit a prodat aj Lihový domek, protože nebylo ve světě žádného kdo by jim dal hlas. Všeci sa pak úspěšně vrátili do normálního života. Třeba Parůbek dnes dělá rozvoz obědů jedné cateringové společnosti, Súbotka sa znovu učí do pěti počítat, Škrompach velí zametačom a DRáth sbírá v parku hovna po psoch. Tož tak to šecko nakonec dopadlo.

Napsal uživatel xxw dne Pá, 12.11.2010 - 19:34

Comments

Drahoš, zřejmě přistoupil k výuce pro blbé. Hlásím se do kurzu. A mám první dotaz. Proč mě má ten státní dluh srat? A od jaké částky? A co se stane? A co se už komu stalo? To neni ironie, my sme nic takového ve škole nebrali. Jaktože všeci ví víc ne

Toníku, tvůj dotaz, resp. komentář, je velmi vážný a podstatný. V moderních společnostech (myslím našich evropských) skutečně chybí vzdělání o obecných a základních vztazích, zákonech, jevech. Drahná leta se dokola s kolegy bavíme, co všecko by se m

Přidat komentář

Prostý text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Refundo.cz