Jak mě nasrali v pojišťovně

Jsem většinou klidný, někdy až moc, což je mi sem tam ne tak úplně neprávem vyčítáno okolím. Proto se musím podělit o zážitek, který mě dokázal vyžhavit do běla.

Všechno začalo někdy začátkem loňského červnu, když jsem zjistil co po mě bude chtít jedna nejmenovaná pojišťovna Kooperativa za výpalné, teda povinné vrčení za můj skoroveterán Peugeot 205, důvěrně zvaný Sazínek. Ještě měli tu drzost napsat mi, coby vzornému pojištěnci, který jen platí a nebourá neprosto senzační fakt a sice to, že ta pálka je už se slevou 45%!!!

Nějak jsem se začal poohlížet po jiném, mín lačném pojišťovacím ústavu, který by po mě chtěl o něco míň, když už to musí být. Našli se sami, začátkem listopadu mi volali z KB, že pro mě mají neodmítnutelnou nabídku povinného vrčení. Tak jsem to raději po vzoru KGB "důvěřuj, ale prověřuj" ještě jednou překontroloval a poté, co jsem zjistil, že ušetřím nemalý peníz, jsem atakoval Kooperativu. Na maily odpovídali relativně rychle, nicméně ne zrovna konkrétně. Každopádně to stačilo k tomu, abych si ověřil co všechno po mě budou chtít, když se jim chci vymanit ze spárů. Tak jsem jednoho listopadového odpoledne navštívil jejich hradišťskou pobočku, která má otevřeno jen do čtyř odpoledne. Služba jak sviňa...

Dámě za přepážkou jsem vysvětlil jak se věci mají a že chci vypovědět smlouvu. Poslechl jsem si monolog o absolutně nejlepší pojišťovně a o strašné chybě kterou dělám, když jim utíkám. Hádej kam jsem je poslal a trval na ukončení smlouvy. Dotyčné jsem se ještě několikrát ptal, jestli mám splněny veškeré formality k tomu, abych byl na Silvestra poslední den jejich klientem, nebo jak tomu říkají. S úsměvem jak Muf supermuf jsem odešel do KB, kde jsem po předložení takových drobností jako techničák a rukopis ukončení jedné smlouvy napsal druhou a s pocitem dobře vykonané práce jsem odcházel k domovině.

Můj klid byl narušen až těsně před Vánoci, kdy mi přišla další složenka. ZAPLAŤ, ZAPLAŤ, ZAPLAŤ!!!!!!

Nic. Nic nedostanete, parchanti, už jsem u konkurence a hotovo... Horší bylo, když v březnu došla další složenka, tentokrát ovšem doporučeně. Následovala výměna několika mailů s výše jmenovanou pojišťovnou. Dostalo se mi odpovědi, že ona smlouva nebyla ukončena a tak, ač nerad, jsem se odhodlal k návštěvě místní pobočky. Naštěstí jsem potkal kamaráda Ádu, který se na tu scénu šel taky podívat.

V místnosti bylo několik čekajících, kteří zde postupně odkládali nemalé částky a ještě se u toho usmívali. Kredenciózní dáma za stolem však na dealera narkotik rozhodně nevypadala. Podal jsem jí tu věc, co jsem si na poště vyzvedl a vásledně kopii rukopisu výpovědi smlouvy. Kdo by to čekal, zjistili, že má smlouva je opravdu ještě aktivní, nicméně nenašli ani originál rukopisu vypovídajícího smlouvu, což nebylo zas tak hrozné. Horší je fakt, že nenašli vůbec žádnou památku na mou listopadovou návštěvu. Co však pro mě bylo ztěžejní je fakt, že podle občanského zákoníku je možné smlouvu zrušit bla bla bla..., dál se baba (všímáte si změny označení) rozčiluje, ...a neznalost zákona neomlouvá. To byla poslední kapka do ohně. Oznámil jsem dotyčné, že díky blbosti další ženské, která shodou okolností onoho listopadového odpoledne pouze zaskakovala, mi vznikl nemalý dluh vůči jejch firmě, což bylo obdyto větou "v tom Vám samozřejmě nemohu pomoci, je to chyba naší kolegyně, ale byl vám odeslán dopis, ve kterém Vám píšeme, že smlouvu zrušit nejde." To, že docela závažnou zprávu nepošlou doporučeně mě docela zaráží, o to víc, že jsem byl upzorněn, že pro složenku si taky nemusím chodit na poštu a kam bychom se dostali, posílat všechno doporučeně... V tom se do debaty připojil Áda, který se začal dohadovat s druhou, ještě starší a těžší úřednicí. Byl rázně umlčen, že to není jeho problém. Postav se rozjeté lokomotivě do cesty, že? Chtěl jsem mluvit s šéfem místní pobočky, což mi nebylo umožněno, prý tu dnes není.

Poté, co mi bylo vysvětleno, že prostě zaplatím a jediné co můžu je jít si ztěžovat na lampárnu, zvažuji další existenci smluv mezi mnou a Kooperativou a všem vřele doporučuji, aby učinili totéž.

Naštěstí se k mému problému postavili v KB tak, že v rychlosti poslali lejstro odkládající datum vzniku navazujícího pojištění.

Jímá mě hrůzná představa. Tabulkově je peněžnictví a pojišťovnictví obor, v němž jsou nejvyšší výplaty. Jak by byla teprve cena pojistek vysoká, kdybych od pojišťoven žádal trochu jiný přístup?

Napsal uživatel chatra dne St, 23.03.2005 - 00:01

Comments

Chátro, ser na auto, stejně si věčně našrot, kup si kolo a to si nepojišťuj. Taky si kup pistoli a až budeš v tom střílení stupidních bab, vem to prosím ještě přes Lišku. Dík

Tose Ti lehko řekne, já bych s tím aj souhlasil. Dovedeš si představit, že bych se sem tam nemusel držet zpátky? Bych byl za týden na protiškopku...

Tohle se mi už stalo s Eurotelem a ČSOB. Dostat sa jim z paprčí, to je tak práca pro abolicionistu. Ale stejně si myslím, že to mají v nějakých nepsaných směrnicích. Proč to neskusit dojit nás dokud to půjde? Každý jde stejně cestou menšího tlaku a radši zaplatí. Kurva!

Jo vlastně, u ČSOB mě taky pěkně nasrali. Když jsem přišel rušit účet, tak jsem nejdřív musel zrušit všechny trvalé příkazy a inkasa - to prostě nezaniklo samo zrušením účtu - každý za 35 Kč. Potom jsem odevzdal platební kartu a šel sem dom, protože to mají ve stanovách, že zrušit účet možu až za měsíc po vrácení karty. Tak jsem jim slušně poděkoval za to, že mě utvrdili v mém správném rozhodnutí a bylo to. Ještě se tvářili, jak je to možné, že vůbec někdo opouští ten nejlepší ústav na světě. A o té Lišce fakt ani radši nemluvím.

Nevím, kdo je chátra, ale od toho jsou osobní poradci. Já bych jen tak anonymně nešel na pobočku jakékoliv banky či pojišťovny. Bohužel o těchto "agentech" koluje v našich zemích pořád jěště hodně zkreslený názor, i když uznávám, že si za to často můžou sami.

Nicmene, nicmene, nicmene, jsou i situace, kdy vam nepomuze uz ani Dr. Hron se svym vsemocnym mobilem... A to je fakt na povazenou! Proto necht at ty pojistovny radsi i jsou. Ony mozna jeste pomuzou. Ac drave a taky zle. Nakonec totiz zaplati, kdyz se to uz semele. V baroku totiz nebyly. A proto ani neplatily. Nepreju nikomu pocit, kdyz zmizi navzdy vozidlo ze sveho parkovaciho mista. Jak jsem jiz rekl, zde (a takovych situaci mnoho neni) nepomuze uz ani Ing. Dr. Hron se svym mobilem. Navic vyzyvam autora, necht se verejne predstavi! Drahos v baroku nebyl, dnes jsou pojistovny. Vrci to jak vlci: pojistovny, Drahos, baroko, udalosti, Chatra.

Přidat komentář

Prostý text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.