Jak jsem páchal sebevraždu

Podzimní přehlídka paranoidní publicistiky pokračuje.(není ta věta nějaká divná?)

Je krásná srpnová noc, asi dvě hodiny po půlnoci, sedím na prohřáté železobetonové konstrukci mostu, dvacet metrů pode mnou šumí řeka, dopíjím první pivo a v hospůdce za mostem hraje místní bigbítová kapela poslední sadu ploužáků.

Před půlnocí jsem taky ploužil, pil pivo a slečny byly přítulné a … Byl to velmi příjemný večer. Jenže tohle mě už delší dobu nebere. Vyprovodil jsem slečny domů, cestou sebral čtyři cihly, vratil se do hospůdky, koupil si dva lahváče a vylezl na most.

Cihly svázané do dvou úhledných balíčků, z nichž každý mám připevněný k jednomu zápěstí prádelní šňůrou, leží vedle mě a já otvírám druhé pivo. Přemýšlím, jestli jsem na něco nezapomněl: 
Dopis na rozloučenou - leží doma na stole; Pozdravit známé – co se dalo, jsem stihl; Pomilovat se – splněno na 180%; Dluhy – nestojí za řeč; …

Probírám to ze všech stran. Vše je v pořádku a nic mi tedy nebrání skočit. Cihly mě stáhnou ke dnu, vydechnu a je to.

Co tady? Nůž! Ty vole ty máš v kapse nůž. Ještě by ses v poslední chvíli odřezal. Nic, nůž nechám na mostě.<> Popíjím druhé pivo a pohrávám si s nožíkem. Mám ho rád a nerad se s ním loučím. Přeci jen je památeční. No co, s sebou si ho vzít nemůžu. Do teď všechno klape.

Sečetl jsem v duchu všechna pro a proti svého žití a vyšlo mi zase proti.

Pivo došlo. Vstal jsem, vzal nožík, odřízl cihly, slezl z mostu a šel do hospody vrátit flašky. Byly bez zálohy a hospodská by mi vynadala. Taky jsem po těch lahváčích dostal chuť na točené. A místní bigbítová kapela tak pěkně hraje…

Napsal uživatel skm dne Pá, 15.10.2004 - 09:01

Comments

Takhle se páchá sebevražda? Cihly provázkem na zápěstí? Amatérismus nejvyššího stupně. Takový člověk snad nezaslouží ani tu rychlou smrt. Nula, nicka, hovno rozbředlé. A takové potkáváme denně. Sebrat osobní věci a zastřelit, když si sám neumí poradit.

Vůl seš ty ...Když seš tak chytrej tak si někde napiš návod aby byly všichni informovaný...A aspon tady nekritizuj i když to je asi jediný co umíš!!Ten člowěk je rozhodně normálnější než ty ...dokázal se tomu postavit....

Ano, Thulsa - ve skutečnosti kobra neboli brejlovec, čili had - zde opět promluvil. Srdce mi vždy zaplesá, tu lišku mám rád... Bytost z jiných časů, kdy svět byl ještě mladý a patřil skutečným hrdinům. Třeba i šíleným. Ne však zřejmě paranoidním. Ti jsou nezdraví a otravní. Co se článku týče pouze doufám, že se autor nepokoušel svým jménem navodit dojem Felixe Háje, slavného to českého spisovatele. Pokud ano, tak mě docela nasral.

Jisto je, že mnohé životní útrapy autorovy byly způsobeny právě existencí díla F. Háje, takže má na použití tohoto jména plné právo.

Z úst nejpovolanějších dostalo se mi včera výtky, že jsem nepoznal autora a zmatečně motal něco o Felixovi Hájovi. Pokud má podobného brouka ještě i někdo další, prohlašuji nyní: autora - Karla Maříka - jsem zařadil nejméně podle té zkratky škm ještě před samotným počtem. Nemyslím si, že je vhodné psát tak marnivě o tématu sebevraždy, o co víc se pak podepisovat jako Felix Háj. Snad toto doplnění již postačí.

Přidat komentář

Prostý text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.