Jak Fáfa málem postavil atomovou elektrárnu

Volně na motivy povídky Joanne Kathleen Rowling

Jednou když byl Fáfa na chatě a kouřil na divanu cigarety zapíjené pivem, přišla Myšlenka a poudá: „Fáfo hleď na protější kopec lesnatý, jak by se tam asi vyjímala jáma s atomovým reaktorem?“ Fáfa tedy neváhal, příští den ráno zašel do místního konzumu a koupil nádherný varný atomový reaktor RBMK 65. Na kopci vykopal jámu, do které reaktor zahrabal a vrátil se zpět na chatu zapíjet cigarety pivem.

Fáfa sedí na otomanu zapíjeje cigarety pivem, když tu došla myšlenka řkouce: „Fáfo a jak by se ti líbilo, kdyby se nad tím reaktorem tyčila obrovská chladící věž s turbínou, z které by dýmala pára do celého okolí? A k čemu by to jako bylo dobré?“ , odvětil Fáfa. „ Fáfo ty vole romantika! Představ si tiché večery jako jest tento a do toho ticha ti krásně vzdychá turbína a syčí pára, není to božské? Asi jo…..“ Odpověděl Fáfa čuměje někam do blba.

elektrarna
Dobová črta reaktoru RBMK 65 nalezena v jeskyních nedaleko Kožušic

Druhého dne Fáfa zašel do místního konzumu koupil chladící věž s turbínou, zašel na kopec za chatou a monstrum toto na reaktor namontoval. Vrátil se na chatu, vyčerpán padl do fotelu a jal se kouřit cigarety zapíjené pivem.

Když tu přijde Myšlenka šeptajíce „Fáfo je čas to monstrum taky spustit! A jak?“ zvídal Fáfa. „V Černobylu jsem včil byla a návod ti dovalila“ , zaveršovala Myšlenka. „Zde je.“

elektr

Návod na obsluhu atomové elektrárny

 

 • Očištěné maso nakrájíme na menší kousky.
 • Drobně nakrájenou cibuli osmahneme na sádle dozlatova, přidáme rajčatový protlak, zasmahneme a zalijeme vodou.
 • Přidáme kousky masa, utřený česnek, sůl, pepř, majoránku a pod pokličkou dusíme asi hodinu.
 • Šťávu vydusíme na tuk, zaprášíme moukou, zasmahneme a zalijeme vodou.
 • K masu přidáme oloupané, na kostky nakrájené brambory, nudličky kořenové zeleniny a dusíme do měkka.
 • Podáváme s černým chlebem.
 • Zmáčkni čudlík vedoucí k ampérmetru
 • Nezapomeň pozvat hosty ke slavnostnímu spuštění monstra

   

  Fáfa teda pozval hosty a dojeli všichni: Parobek, Bohdalová, Kožený, Krejčíř, Václav Klaus, Jan Neruda, Kocurová, Kobzanová, Kubelková, Heydrychová a další děvky (jenom Heydy Janků nemohla, jelikož Volaly Louny) , pak ještě Gross, Špidla, Zeman, Sovák, Kopecký, Ing.Garin, Dr.František Janeček, Dr.Rath a mnoho jiných hochštaplerů a čekali……

  Fáfa teda udělal vše podle návodu, zmáčkl čudlik a nic. Podruhé zmačkl čudlik a nic. Mačkal čudlik jak o život a pořád nic. „A je to v perdeli“. Zabědoval Fáfa. Když tu zjevila Myšlenka řkouce: „Fáfo a máš tam vůbec dotaženou vodu na chlazení reaktoru?. Bez toho to nepojede. To víš bezpečnostní okruhy.“

  Fáfa teda natáhl hadici ze zahrady až na kopec, ale tak byla krátká, že skončila cirka 5cm před reaktorem. Konzum byl už zavřený, takže se nedalo nic dělat. Fáfa se všem omluvil za technický nedostatek a zavřel se v depresích do kadibudky a plakal.

  Hosté tedy naštvaně odjeli, mumlajíce cosi o lesních podivínech, umění, podvodech a politice. Dokonce Paroubek řval na Fáfu o třídním spiknutí benigních reakcionářů, ale tomu mohl Fáfa sotva rozumět. Nakonec se deprese přehoupla v manickou fázi. Fáfa rozbil atomovou elektrárnu na kusy, nechal ji zkompostovat a příští rok z jara s ní pohnojil zahradu, která svítila a svítí dodnes zhruba ve stokilometrovém okruhu, tudíž okolní obce zrušili veřejné osvětlení, jelikož v tomto pásmu je dostatečná záře 24 hodin denně. Výnosy plodin stoupli k neuvěřitelným číslům, například plod švestky durancie váží v průměru jednu tunu atd., ale o tom tento příspěvek není. 

 

Schéma atomové elektrárny nalezené nedaleko kompostéru na Fáfově chatě, dlouhou dobu považované za geniální myšlenku Přemka Podlahy „ jak urychlit vývoj lidstva.“

Schéma atomové elektrárny nalezené nedaleko kompostéru na Fáfově chatě, dlouhou dobu považované za geniální myšlenku Přemka Podlahy „ jak urychlit vývoj lidstva.“

A jaké z toho plyne ponaučení?

„ Čím více děr tím více syslů, čím více hlav tím více smyslů.“
aneb
„Lepší než-li politika je domácí erotika (ale bez babičky).“
Napsal uživatel xxw dne Út, 13.06.2006 - 13:06

Comments

Fantastický článek! Tak reálný a vzrušující! Super článek!!! Až se zbrchám, napíšu obsáhlejší a vydatnější komentář. Zatím mi to v hlavě mihotá jako po výbuchu sopky. Jen co prach usedne, uvidím a věcně se vyznám. Díky, Drahošu!

Opravdu povedené čtení. A doufám, že té atomové elektrárny se přece jen ve Chřibech dočkáme. Možná, že se o víkendu zastavím ve Střílkách, tak bysme mohli vykopat jámu na reaktor.

Já jsem teda rozhodně proti jaderné elektrárně ve Chřibech. Naopak sem tam viděl ropné vrty a udělal bych aby tou turbínou vrtěla ta ropa. A ta elektrika co by z toho vznikla by šla na osvětlení Buchlova, Barborky, Cimburku, Stříleckého hradu a Drahošovy chaty.

I já bych se rád podíval v pátek do Střílek. Zkoušel jsem už v této věci autorovi volat, ale - světe div se - nepovedlo se. Jáma pro atomovku nemusí být nakonec moc hluboká. (Ale radši ani mělká...) Příslušné nářadí si vypůjčíme u Igora v Koryčanech. Počítám, ještě tam od té strašné brigády někde v rohu rezaví. Atomovka vytváří příjemné klima. Její další výhodou je nezbytnost systému masívních vodních nádrží v blízkosti. Tato díla by se brzy stala domovem rozmanité palety vodní havěti pernaté i šupinaté. Lovci by se sjížděli z dalekých krajů. Rostla by kriminalita, tudíž by bylo dost práce i pro ozbrojené složky. A jejich pomocné sbory vyznávající kult hákového kříže. Náklady lidské a materiální na následnou eliminaci, odchyt a převýchovu takových anomálií by byly astronomické. Mikroregion by se stal ekonomickou magnetkou celého makroregionu (SK, CZK, PL, BRD (+ bývalá NDR), AUS, Mezopotámie). Jen závěrem podotýkám, že přehrada by se stala i lákadlem pro vyznavače vodních sportů. Tedy připomínám, že prkno s příslušenstvím, které zbylo autorovi u nás na skladu je stále k dispozici. Úplným závěrem i dodávám, že též vyznavači podvodních sportů by měli svůj rej. (Mireček, Nemo, Custoau Jacques, bílý dravý žralok - Der Weisse Hai.)

Přidat komentář

Prostý text

 • Nejsou povoleny HTML značky.
 • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
 • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Refundo.cz