Jáchym

„Tak se nám narodil Jáchym paní Osohová“. Povídá Arnošt, jednou po ránu, v ruce držíce mobil, čtouce tuto ohromnou zprávu. „ Já znám akorát Jáchyma z výpočetního střediska Jih. To bylo ve filmu Jáchyme hoď ho do stroje. Znáte ho pane Arnošte?“ Pravila posluhovačka. „No tohle je opravdový Jáchym, nová to bytost, stvoření lidské, zázrak přírody!!!. Zvolal Arnošt. „Paní Osohová nažhavte mikrovlnku mrknu se jaká ho čeká budoucnost. Jsem totiž VIZIONÁŘ.

Vidím něco příšerně tlustého jak se to vrací z hospody a padá to těsně vedle jeho kolébky a něco to mumlá. To bude asi sudička pane Arnošt. Ne ne, já jsem viděl sudiček hodně, ale takovou zarostlou a tlustou ještě ne. To bude buď nějaký opilý ničema či jiné individum. A copak to mumlá pane Arnošt? Hajej dadej Jááááchyme, tata se rád opije, nebuď nikdy jako on, vždy na kontě měj milion. Všechno je to polozpívané v rytmu písně Hey Jude od Beatles paní Osohová. To je stoprocentně zbloudilá sudička, která varuje malou bytost, před svým otcem pane Arnošt. Asi máte pravdu paní Osohová, co jiného by to mohlo být?

Co ještě slyšíte Arnoštku? Slyším nějaký pisklavý ženský hlas, jenž pěje chvalozpěv: Sranda bude s Jáchymem a na to se napijem. Jednou taky s Jáchymem pěkně se tu opijem. Život pěkný užijem a na to se napijem.

Tak to bude asi druhá sudička, která přeje Jáchymovi šťastný život pane Arnošt. Dále vidím třetí asisudičku ve formě třicetihlavé saně, která se nemůže shodnout co mu dáti do vínku. Jedna hlava chrlí peníze, druhá je hned požírá. Další hlava filosofuje, jenže její moudra zanikají v pískotu fotbalové píšťalky další hlavy. Jedna z hlav má midrák, další se věnuje jen sama sobě. No řekl bych, že ta saň se snaží Jáchymovi popřát to nejlepší, ale neví přesně jak. Tož tak paní Osohová.“ Dokončil Arnošt s hubou plnou škvarků.

No a my Jáchymovi za redakci přejeme

  1. ani jeden mráček na obloze v životě Jáchyma
  2. slavnou fotbalovou kariéru v FC Synot Forewer
  3. právnickou či zahradnickou či IT fakultu – to je jedno
  4. úspěšnou rokovou kapelu LečoBoys After 50years
  5. plnohodnotné kamarádství s Janíčkem Plačkem bez alkoholu
  6. rodičům pevné nervy a vše potřebné k výchově génia
  7. zbytek ať doplní příznivci J+Z Vaď. a natality na Moravě
Napsal uživatel xxw dne St, 24.03.2004 - 11:20

Comments

Ke křtinám dostaneš pernamentku na domácí utkání 1.FC Synot a doufám, že se spolu toho titulu někdy dožijeme!

Když já nevím. Tata nenávidí křesťanství a o fotbalu si myslí, že je to hra primitivů. Snad až někdy, třeba až budu z domu ...

No milý Jáchyme,co ti popřát z Brna?Co,když tam u vás na Moravském Slovácku máte všechno.Prý tam rostou na stromech klobásy,vykládal mi dneska strýc Hampeiz.(To je ten,který tě chce mučit koukáním na tragédii se jménem Synot).Klidně přijeď někdy do štatlu na Zbrojovku a vem aj tatu s mamem.Ale to sem dneska nepatří.Dneska jen všechno nejlepší Jáchyme,Javo i Zvláku. (A i Viléme,Hynku a Jarmilo)

Přidat komentář

Prostý text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Refundo.cz