Já se ti vzdávám

Víkend byl jedna velká příležitost uvidět věci, co se jinak hned tak nevidí. Navíc Hradištěm vál mořský vítr, a kdo si stoupl kamkoli do písku, byl jako na pláži a u moře.

Sobota byla velkým dnem pro Drahoše a Svaťku. Řekli si své "ano" a jmenují se teď společně Hronovi. Nevěstě to moc slušelo. Po obřadu vylétlo nad střechu kroměřížské radnice pět holoubků. Asi tak stejný počet měsíců žití ženichovi na tomto světě ještě zbývá. 
(Dle různých proroctví...)

Zahradní slavnost v dědině Střílky pak všechny pohostila řízkem, vínem, sladkostmi, rozprávkami a pohodou. Svatební sestra nevědomky dohlížela před upadáním do vleklých nesnází duševních chorob. (Bylo-li ovšem ještě koho zachraňovat. Jmenuji z účastníků namátkou: autor příspěvku, ženich, König, Fríza, TAP, ZVL, Babinský, Dula, Soňa, vrabci na střeše, husy za plotem...)

U pana Sedy se rovněž chystá veselka.
Hodokvas rozlučkové párty i hudba zasytily vrchovatě, zubaři z Brodu nejsou vůbec tím, čím se dle legend zdají být.
Byl jsem tomu všemu velice rád.
A nejenom já.
Dokonce i pan Matějíček byl moc rád, když jeho milovaný afro-francouzský tým pokořil Brazílii.

Včera ráno se mě už po tisící pokusil zadávit pes. Běžel jsem lesy a on zaútočil. Ať si kdo chce co chce říká, za takovou situaci nemůže jeho majitel, nebo je to aspoň úplně jedno.
(Majitel totiž chtěl, aby mě pes nechal, a v poslední fázi ho naštěstí přesvědčil. Pes to nechtěl vůbec a doposud určitě naštvaně vrčí.) Myslím, že podobná šelma se v tabulce škodlivosti dostává hned na druhé políčko, tedy za ministra Šimonovského. Toho dvanáctibodového osla!

Napsal uživatel Lipan dne Út, 04.07.2006 - 11:39

Comments

Špekulovali jsme s mojí božskou Hell nad krásou jmen sezdávaných. Považte! Drahomír Hron a Svatava Hrdá! Svatbu slavili ve Střílkách. To je krása oživlých slovanských legend! A co teprv kdyby si ženich ponechal přízvisko nevěstino - Drahomír Hrdý - to by bylo maso!

Ing. Dr. hrdý Hron je zářivou osobností, práčetem dneška, žijící legendou, která za sebou zanechává příběhy různých žánrů, vždy však vysoké kvality. Svým původem od Kyjova, vydal se tohoto času do Kyjeva. Snad aby přestal být legendou žijící a zůstal už nadále jenom legendou. Zakoupil si osobitý, luxusní a superrychlý vůz, v němž se jako indián po New Yorku věnuje umění "fitipaldismu", tzn. hodně nebezpečné jízdě. Takový vůz má i M. Kaddáfí, Nelson Mandela, král olašských Romů Jan Horvatko zvaný Bobko, biskup Tutu nebo hvězda trávníků a tref - Zidane. Když pojíždí městem jako šipka, mává plynule davům!

Přidat komentář

Prostý text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Refundo.cz