Interview s Dr. Hronem po 14. letech

Hradišťské kulturní nebe připomíná poslední dobou letní oblohu v Texasu, kde tajfun střídá tornádo. Dlouholeté kapely, které vždycky byly stálicemi, se z nepochopitelných důvodů rozpadají a v turbulentní atmosféře vznikají ze střepů starých rockových legend nové kusy.

Takto došlo i na kdysi slavnou kapelu The suterén, která vylezla z temnot Hronovic sklepa začátkem devadesátých let a dlouho patřila k tomu nejlepšímu, co kdy v Hradišti ze sklepa vylezlo. Suterén byl hvězdou každého večírku a jejich dravá disharmonie s údernými texty šíleného génia zůstane navždy nepřekonaná.

Dlouholeté neshody v kapele vyvrcholili hádkou o kadenci bubeníků a situace se prý už nedala ustát. Zpěvák se prý urazil a důstojně odešel řka: „Mrdám vás, čuráci“. Ostatní členové se pak nechali inspirovat velice dynamickým rozpadem sesterské kapely Puškorec z loňského roku, a hned druhý den si každý založil novou formaci, čímž nás posluchače nebývale obohatili.

Vznikly tak nadějné novinky jako haevymetaloví Šedí vlci, punkové Zrzavé vačice či postapokalyptický Žďár nad Hronem. Bývalý frontmen Drahoš si dokonce pohrával s myšlenkou založit kromě své nové formace Pabůci kapel několik, ale měl strach, že by se pletlo, kdo v které kapele hraje. Zvlášť když všichni sdílí stejnou zkušebnu a mnohdy i nástroje.

Fanynky mohou tedy být klidné, o své idoly nepřijdou, právě naopak, čeká nás nabitá sezóna. Abychom čtenářům Mani situaci alespoň trochu projasnili, natočil jsem s Drahošem toto interview, kde je všechno řečeno. Pohodlně se usaďte a nechte mluvit mistra

Pozn Hron:

Improvizační show, takoví jsme, tak tu žijeme, a co bude je ve hvězdách, nicméně skvělý tvůrčí počin pana Kő.

Děkuju za tebe, kámo!

P.S. osobně se nemůžu vidět ani slyšet.

 

Napsal uživatel dne So, 05.01.2019 - 14:31

Přidat komentář

Prostý text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Refundo.cz