I. Gambrinus liga! La Liga! Serie A Calcio! Premier League! Bundesliga! Primera Division! Ale ta naše zaprděná liga je stejně LIGA!

Loňský ligový ročník je za nama, liga skončila, nervy se uklidnily, fotbalová bečka je vypitá, nové sázky o bečku uzavřeny. Letošní ročník začal, nervy naskočily, práca ně dnes sere, ideální čas na fotbalový článek.

Jestli si někdo vážně myslí, že já, Mates, Tomík či nedej Bože BB máme s těma kufříkama, kapříkama a jinýma blbostma něco společného, šeredně se mílí. Jak všichni dobře víte, trojice výše jmenovaných se tam chodí tak nějak vyklidnit, zařvat si, popit piva, shlédnout fotbal a provádět vůbec rozličné primitivismy a pohanské rituály. Určitě nemáme zájem někoho podplácet a tuto činnost radikálně odsuzujeme. Když už, tak ty prachy dajte radši nám!!!

Ad BB na fotbale
Jinak co dělá na fotbale BB se mě konečně podařilo rozlousknout při zápase se Slávií Praha. Když naši dali góóól, my tři výše jmenovaní sme na sebe skočili, jásali, objímali a olizovali se a vůbec hutným řevem projevovali radost, mávali šálama a zubili se a navzájem se povzbuzovali, že je to perfektní a musíme si dát pivo a vůbec FORZA SYNOT!!! Když sme se vzpamatovali a upomenuli kde sme a co tam děláme, vypili to pivo a vůbec, zjistili sme, že jaksi nemožeme BB najít. Až pak Tomík, že tamhle tři řady pod náma se cosi blonďatého v bílém dresu Synotu válí zaklesnuté mezi sedačkama. Byla to naše BB. Nějak při tom našem výbuchu štěstí vzala oslavu vstřeleného gólu po svém a svéhlavě si odlétla o ty tři řady níž mezi sedačky. Když sme ji vytáhli, tak nás promptně obvinila, že sme ju tam odhodili my. Ale to je bohapustá lež! Ovšem rozumnějšího vysvětlení nám nepodala a po zbytek špílu se spíše než zápasem ukájela narůstající modřinou. Ostatně tou se ta masochistka chlubila eště tři týdně poté. Uvažuju, že si ju na příští zápas připnu na sedací a hrudní úvaz, ale to zas nebude moct chodit pro piva. No, nějak to musíme pořešit, snad má Dula tak dlůhé lano.

Loňský zápas se Slávií a Spartou
Pro nezasvěcené, znemožnili sme je!!!! Ale prý ty špíly byly koupené. Je to možné, ale spíš si myslím, že si naši bafuňáři předplatili rovinu u rozhodčích. Každopádně trapné výkony obou pražských S vedli jen k tomu, že naše trojka se vesele činila odpalováním rací, pořváváním a popíjením. Maminka mě dodnes vyčítá ten rum, ježto viděla přes půl stadiónu jak po prvním gólu do sítě Sparty si to štráduju přes celou tribunu s panákama v ruce za Tomem s Matesem… Argument, že nám bylo zima je neobhajitelný, leč toto slavné vítězství jsme oslavili vskutku řádně. Občas si říkám, že se to snad ani nestalo. Ovšem ti, kteří mě viděli ještě dva dny po zápase, ale již v Brně!, v dresu a šále pořvávat na konečné sedmičky Šalina go! Šalina go! mě rádi vrací do reality. Nešť! Stálo to za to a znovu opakuju, slavná to vítězství, krásné to oslavy!

Hodnocení loňské ligy
Liga byla dobrá. Zápasy skvělé, mistrem se nestala teplá parta Sparta, na stadecech sem zažil neskutečné vzrušení, opojení, zábavu, slzy i smutek. Fanouškovský kmen žil potřebnými rituály a vůbec, su šťastný, že liga už zas znova začala! Teď už jen s lehkým úsměvem vzpomínám na ty horečné dny, kdy se nás pokoušeli obvinit ze všeho možného a nemožného, jak kdyby my sme za něco mohli! A na památku mě zůstali Matýskovi smsky. Myslím si, že je to krásné, rozkošné a zaznamenáníhodné svědectví. Taky to plně vytihuje to, co se vám tady v těch článkoch pokouším neuměle sdělit.

SMS 1: Je to strašné, nic horšího se mi jako fanůšovi nemohlo stát. Ještě včera sem byl fanoušek-alkoholik, dnes už jen alkoholik. Synot forever???
SMS 2: Nevím co dál, čím víc o tom čtu, tím je to horší. Nemyslím na nic jiného, na konci šichty sem seděl a měl slzy v očích. Pořád nemůžu uvěřit. Mám čtvrté pivo a nelepší se to. Ke všemu na Synotu teď někdo pustil Kryla. Raděj bych prožil všechny své kocky najednou než toto. Dojeď v sobotu zapít ten smutek. Synot!!!!!!!!
SMS 3: Jedna nádherná kapitola končí, věřme, že další stejně tak začne. Rve mi to srdce! A proto náš Synote, nikdy nezapomenem a navždy věrní zůstanem! Tvoji Alcofans!!!!

 

EURO 2004
K tomu mám jen jediné. Připojuju se k Matesově výzvě a spolu s ním dím: Ani děti našich dětí a jejich děti nesmí do Řecka!!! Pokud nevyhrajem MS 2006 v Německu.

Douška závěrem
Mates byl vyslyšen, liga je v UH dál a už v pondělí 16. srpna 2004 zavítá do UH Sigma Olomouc! Na tento prestižní duel sme nuceni s Tomíkem rozpustit naši koalici, ale hned po zápase bude zase slavnostně na Zepellinu zpečetěna smlouvou novou. Zápas se hraje až od 20.00 hodin, pod umělým osvětlením a tuším, že atmosféra bude pekelná!

Na fotbale představím svoju novů vlajku 5x3 metry, autorce tímto maximálně děkuju!!!, neboť jak někteří Los Kachlosáci vědí, ta stará mě byla hanebně ukradena a ztracena. Od nepřítele to přijmu, od přátel to zamrzí… Takže kdo z řad Maňi se přidá? Sraz je v Pivnici Na Krčku od 18.00!!!

 

Slovníček

Zaplatit si rovinu - v letech 1,2,3… po revoluci se v českém fotbale děly neskutečné věci. Do ligy vtrhli rychlokvašní podnikatelé a prachy tekly proudem. Toho si všimli chudí sudí a protože už nechtěli dál stát ušlápnutě vzadu, začali požadovat peníze za to, že budou pískat nestranně. Nějak se opomnělo zjistit, jestli vůbec pískat umějí. A tak se zrodil fenomén korupce v lize. Naivně sem si myslel, že teď už se platí, jen když o něco jde a je to záležitost tak Sparty. Kdepak, rozhodčí jsou opravdu svině a prachy bokem se staly normou. Obyčejný fanda s tím nic nenadělá, může si tak maximálně zaskandovat: Rozhodčí je piča!!! S vědomím toho, že tomu sudímu to za ty prachy stojí poslouchat. Zda-li je v tomto případě neslušný fanoušek či sudí nechť si každý posoudí sám. 
Bafuňáři - neboli fotbaloví funkcionáři. Stojí v zákulisí a starají se o chod klubu. Někteří to berou sportovně a podle toho vypadají, jiní ne a vypadají taky podle toho. Líp než o tom psát bude mrknout na fotky dvou zářných bafuňářských příkladů, jež se o ten svůj fotbal starají, no, podle toho jak vypadají, jsou opravdu z fotbalového prostředí???


Na druhou stranu, může se stát, že když například předseda Českomoravského fotbalového svazu dýchne na naši trojku, že dojde k vzájemnému souznění. (Odkaz: http://fotbal.idnes.cz/fot_reprez.asp?r=fot_reprez&c=A030605_093337_fotbal_min) Za to vyžranému praseti Košťálovi žádný soudný fanda či ultras ruku nepodá. A že o jeho ruku nikdo nestojí. 

 

Poznámka: Fotky z http://fcs-juniors.wz.cz/ a www.elucky.szm.sk

Galerie
Napsal uživatel Hampejz dne St, 11.08.2004 - 14:27

Comments

Ja na ten fotbal chodila docela rada, obcas naky ten kopalista vypada k svetu a kdyz se tam nekdo zacne valet na hristu a delat sceny, tak byva aj sranda. Ty zranění jsem taky obrecela, ale NA LANO MĚ NIKDO NEDOSTANE!!!

Ani po přečtení tohoto vtipného článku stále nechápu, jak může někofo fotbal bavit. Nechcete si někdo popovídat o souhrnu ročních srážek na našem území?

No vidis, a zrovna na tebe sem si myslel. Ze bys mohl s nama jit v pondeli. Bude to fakt mazec! pod svetlama, po praci, pivko dame, letni noc, fotbal k tomu..... Jupiii a BB na lane, haha

Nerad to rikam,ale az na ty srdceryvny matyskovy esemesky (kterym ale uplne verim,i kdyz jsem podle nekterych megaultras jenom "rychlokvaska") me ten clanek nejak nevzal.Mozna by ses hampeizu mohl prihlasit na idnes,tam maj ty fotbalovy clanky z predligovyho obdobi podobnou uroven.Tak ti preju,at uz i u vas skonci okurkova sezona a muzes si uzivat fotbalu a kdyz budes citit potrbu o necem napsat,tak to taky snad o "necem" bude.FORZA BRNO!

Dovoluji se k tématu vyslovit článkem pana X. Doležala Jiřího, který do Lidovek občas napíše fakt hezký příspěvek. Občas sice zase napíše i úplnou píčovinu, - ale to jen abych nevyzněl za jeho názorového učedníka... Tento jeho článek je tedy podle mě dost dobrý, rozumný a navíc i hodný vážného následování. (Prosím také Vaďuru, zda by nevytvořil nějakou zkratku jako má on sám ve svých vzkazech "zde" nebo "šulismus" (To zní strašně...) pro www odkaz nížeji. A pokud ji vytvoří, tak ať toto v závorkách ještě smaže. Moc i zkušenosti na to jistě má. Večer ať navíc dojde na pivo. A i vy ostatní dojděte, co vás kosou prozatím smrtka nezasekla...)

http://lidovky.centrum.cz/clanek.phtml?id=262394

Přidat komentář

Prostý text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Refundo.cz