Hrušky a jabka

Asi jen blázen by ztrácel čas psaním o něčem, čemu sám nevěří. Vymýšlel si a hledal argumenty pro teze o nichž ví, že jsou klamné. Viděl žabáka, ale tvrdil, že je to myš. Anebo viděl kočku, ale hádal se, že to musí být pes!

Co nás vede vidět věci, jaké jsou? Zejména to bude kritický rozum. A pak také zkušenost. Naopak popletená ideologie nebo utkvělá představa nasadí snadno brýle mámivé.

Kdo hledá pozitiva na KLDR a pro západní svět má jen slova opovržení, tomu sděluji, že si myslím, že je vedle jak ta jedle. Kdo za steskem po neúspěchu projektu radaru v ČR vidí propagaci konzumu, tomu říkám, že plete hrušky s jabkama. Kdo vidí za vším zlem tohoto světa stát USA a Židy, tomu ujel vlak nebo ho kousla tarantule anebo rovnou obojí.

Ale určitě má právo si toto všecko myslet. Žije totiž ve svobodné části světa, kde si může myslet, psát a říkat, čeho si srdce žádá nebo co rozum velí. Jen připomínám, že ta druhá (nesvobodná) část světa je pořád podstatně větší. A i dnes stále 70% lidstva hladoví. Lidé pro své názory končí ve vězení a na popravištích. Přijde mi ale cynické posmívat se Západu a obdivovat totality, když se oběti těchto totalitních systému počítají v desítkách milionů mrtvých. Ten výsměch vůči Západu totiž nakonec padá i na ně.

V KLDR vládne pořád tvrdá diktatura. Kdo z nás si chce chodit v šedivých teplákách, ať si v nich chodí. Anebo kdo si chce dnes k obědu dát vzduch maštěný větrem, ať tak učiní. Ale nechť to dělá dobrovolně, svobodně. Lidi v Severni Koreji tuto možnost totiž nemají. Prostě musí. No freedom!

Je tomu nedávno, kdy v ČR ještě dleli Rusi jako kadečci. A dodnes nás chápou co svoji sféru vlivu. Radar byl nadějí, že se Rusům zase o něco víc vysmekneme.

Konzumní doba a otylý duch mně vadí. Moc mi vadí. Podléhám nebo nepodléhám? Rozhodně nechci. A mohu se o to furt snažit. Jsem totiž svobodný člověk ve svobodné zemi. Bohu za to díky!

Napsal uživatel Lipan dne Čt, 08.10.2009 - 08:23

Comments

Diky, Jirko, po vsech tech Hugovinach konecne vitr rozumnych argumentu a zadneho chytraceni, planych filipik a slovickareni pro slovickareni. Jasne a strucne receno, podepisuji. A zitra uz jen o jabkach :-)

Přidat komentář

Prostý text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Refundo.cz