Hooligan na Baníku

Ačkoliv jsem se zařekl, že už nikdy s Hampejzem na žádný fotbal nepudu, jelikož je to nuda, postával jsem v sobotu před pátou znovu před stadionem. Co víc, měl jsem šálu 1.FC Slovácko kolem krku a těšil jsem se dovnitř!

Abych to upřesnil. Na fotbal jsem jít musel, neboť to bylo za trest. Neměl jsem se Hampejzovým jménem vyjadřovat směrem k naší reprezentaci. Teď musím do kotle a fandit. Foťák jsem nechal pro jistotu doma. A proč jsem se těšil? No kvůli klobásce přece. Pomalinku mě opouštěla kocovina z grilování a dostavoval se hlad.

K mé radosti se ukázal i GuRu řka, že po včerejšku by se stejně na nic jiného nezmohl. Vydali jsme se tedy do místa dění a pošilhávali jsme po stáncích s občerstvením.

První poločas se nestalo nic zvláštního. Snědl jsem klobásku, která vůbec nebyla tak dobrá, jako minule a vypil několik podmírových piv z kelímku. Baníkovců přijela jenom hrstka, takže velká mela moc nehrozila.

Ještě k tomu Baníku. Vím, že bych neměl, ale jejich fandění se mi opravdu moc líbí. Ti naši to brali tak nějak liknavě, byla to spíš hra na to, kdo dokáže zakřičet slogan, který pak po něm zopakuje celý dav. Ale Baníkovci byli dokonale zorganizováni a co tam předváděli i v tak malém počtu bylo strhující. Hlavně mistrně zvládnuté a nepochybně fyzicky náročné "Baník pičo" umlčelo i šest tisíc našich. Ano, Hampejzu, jsou to rváči a chuligáni a potřebovali by postřílet, ale tohle fakt umí.

Mám asi nadpřirozené schopnosti. Po cestě ke stadiónu jsem totiž Hampejzovi sdělil, že to bude 0:0 a to díky tomu, že tam táhne zase mě. Jenomže po skončení prvního poločasu jsem se smiloval a prohlásil, že dnes uvidí jeden gól. Ale za nic na světě mu neřeknu, do jaké branky. Chvíli škemral, ale pak toho nechal.

Čekal jsem pod tribunou ve frontě na další klobásku a bavil jsem se hádkou zákazníka s prodávajícím:
Z: Kde ste se tu vzali kurvy pražské?
P: Šest krát dvacet dva, to máme sto padesát.
Z: Snad stotřicet dva!?
P: Hehehe
Z: Kdo vás sem nasadil? A kde jsou ti naši stánkaři, co uměli točit pivo i počítat?
P: / ke svému mladému pomocníkovi/ Tomu už nic nedávej.

Pokračoval jsem ve vystávání a přemýšlel, jak asi obhájím svou prorockou vizi. Najednou se z tribun ozvalo mohutné GÓÓÓÓL! a pak TY PIČÓÓÓ. Měl jsem to v kapse.

Vrátil jsem se do kotle spokojeně přecpaný, když mi Hampejz začal nadávat: "Kdes byl? Teď se chodí pryč, když je skoro konec druhého poločasu? Tos teda přišel o moc! Bylo tu pár Baníkovců, ale dostali přes tlamu a zase odešli, ale to hlavní, dali jsme gól a ta pizda odpískla ofsajd!!!!" Zatvářil jsem se jako spřízněnec a začal jsem opravdu fandit. Kosa byla už docela slušná, tak jsem to viděl jako jedinou možnost k zahřátí.

Zezadu, z posledního místa se začal ozývat nějaký fanoušek. Od pohledu to byl debil a když promluvil, koledoval si o facku. Vedle nás stál jeden mladý klučina a tomu pánovi vadilo, že nevidí. Jenomže on slušně nežádal, on rovnou vyhrožoval. Nic nepomohlo, že ho zhruba 20 lidí okřikovalo, že sedí v kotli, kde všichni stojí. Nadále sliboval fyzickou likvidaci mladíka, dokud si tento konečně nesedl. Bylo mi nanic a Hampejzovi to muselo zasadit velmi citelnou ránu. Jinak si nedokážu vysvětlit následující události.

Závěr utkání byl velmi bojovný, nicméně dát branku se už nepodařilo. Bylo jasně cítit marně vynaloženou energii i křivdu z ofsajdu. Rozhodčí pískla konec a lidé odcházeli. K Hampejzovi, který stále blokoval jednu řadu sedadel přistoupila blonďatá paní za zenitem a zeptala se, jestli by ji mohl pustit.

Hampejz si okamžitě vzpomněl na hulváta z poslední řady. Popadla ho touha tu neomalenost ještě nějak odčinit. Vůbec nepovažoval za podstatné, kde seděl ten ničema a ve které řadě stojí paní. Postavil se pevně přes celou uličku a rozhodně prohlásil, že by ji pustit nemohl, protože se kamarádí se strašným debilem. Načež se objevil pán, kterého před tím nikdo nikde neviděl a zařval zoufale: "Tos myslel jako mě!?" - a skočil Sandokana po Hampíkovi.

Okamžitě jsme s GuRuem vystartovali, abychom je od sebe oddělili, ale situace byla příliš komická. Pán měl tak 30 kilo a bojoval jako lev. Hampejz jej vždycky položil a on se postavil a skočil mu zpět do náruče. Paní zavolala ochranku a křičela: "Bijéééé míííí manželáááá!!!"

A tak byl Hampejz s rukama za zády vyveden ze stadionu. Venku se nám posmíval, že jsme museli stát frontu a on byl venku hned a taky se SMSkou chlubil Lucce, že je už doopravdický hooligan. No budiž mu to přáno.

Napsal uživatel zvl dne Út, 18.10.2005 - 11:33

Comments

Příště by neškodila bitka se stánkaři, kteří čepují pod míru a předražují. Doporučoval bych i předem si domluvit asistenci televiznich kamer.

1) Vzdycky sem uznaval ultras fanousky Baniku, v tomto pripade opravdu plati, "Banicek nejlepsi u nas". 2) Ta pani s tim panem sedeli hned vedle toho krupanskeho neomalence, co nezadal, ale vyhrozoval a hajili jeho postoj. Proto kdyz se me pokusili pozadat o uvolneni mista aby mohli projit, pouzil sem na hruby pytel hrubou zaplatu. Ze to skoncilo jak to skoncilo me mrzi. Tim sem se totiz priklonil k te druhe casti fanousku Baniku, o kterych se pravem rika "Banik, nejhorsi u nas". A ja sem nikdy netouzil byt hooligenem, no, co uz. 3) Mezi nama, pekne sem si to alternativni opusteni stadionu uzil, i kdyz pripoustim, ze se me hlavou honili vselijake veci!

Zkazils ne dnesni rano... mas recht a k tomu mam opravovat 50 diktatu, snad to slahnu do kosa a dam jim vseckym za 5.

No to muselo být úžasné. škoda, že to nebylo v té televizi. Snad příště ...

Takže jsme tu už měli (vlastně máme) konzumaci jedovatých alkoholických nápojů, výtržnictví mezi lidoopy na stadiónu postaveném za peníze těch, co na stadióny za fotbalem nechodí, a ještě čekám ten slibovaný článek od Ing. Dr. Hrona, co stál za kopačky a na který se těší všeci od Adama až po Zuzanu. Inu, pánové milí, jsou to hezké příspěvky a děláte mi radost. I Maňa si plesá, neboť bude mít ples a plesání a ples mají svůj stejný základ. Je však nabíledni, že až se k vám přidá i Ing. Kö se svým prožitkem víkendu Babinským, bude toho už na jednu maní stránku trocha moc. Trochu moc zelí!

Toš eščě jeden maňů zmapovný incident a snad začnu chodit na fodbál taky.

Toš eščě jeden maňů zmapovný incident a snad začnu chodit na fodbál taky.

Přidat komentář

Prostý text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Refundo.cz