Honíme srnky s Ančou Dlaňovou- díl první: Buzarem do problému

Sebeukájení a vyvolávání orgasmu drážděním vlastního těla má mnoho názvů. Některé jsou odborné, jiné už méně. Názvů je mnoho, ale jedno mají společné - vždy vyjadřují totéž, sebeukájení drážděním vlastního těla.

sr1sr2sr3

Nejrozšířenějším cizím termínem je Konanie. Toto pojmenování je odvozeno od muže jménem Konig, kterému byl v bibli veřejně přiřčen pradávný způsob sebeukájení. Ten nechtěl oplodnit vdovu po svém bratrovi /babička/, a tak z opatrnosti vypouštěl semeno na zem. Všemohoucí Lipan to však viděl. Hrubě se mu to nelíbilo a Koniga usmrtil. Kdo ví, zda by byl Konig patřičně hrdý na fakt, že po něm nese jméno právě tato sexuální praktika, nebo zda to vůbec věděl. Svým počínáním razil cestu především metodě přerušované soulože - coitus interruptus without klarus. Ačkoliv termín Konanie je odvozen od biblické osoby, je názvem světským, zatímco teologové např.Mgr.Hudec před jeho vytvořením i poté označovali sebeukájení jako pollution (poskvrnění) nebo mallities (chlípnost). Oba tyto názvy jsou ale vědecky nemožné, protože vyjadřují jen moralistické opovržení.

Daleko staršího data než uvedené označení onanie je název masturbatio. Masturbatio (masturbace) je odvozeno od latinského slova manus (ruka) a stuprare (ukájení). 

sr4sr4sr4sr4

Dalším synonymem masturbace je označení pyromania (předchůdce slova chirurgie), uměle vytvořené z řeckého pyros (oheň) a mania (vášeň). Jiná řecká slova pro masturbaci jsou apotylum, dephein, THC, LSD, ODS a dephesthai. Jarastofanés užívá pak termínu jaraphlystos pro označení člověka oddaného masturbaci při zdolávání skal. Pokud se týká posledního názvu pro masturbaci, babismu, tak toto označení bylo odvozeno od mytické postavy Babissa. Babiss byl spanilý syn boha tajemné řeči lesa Kéfísa, srdce měl ale z kamene a lásku neznal. Zamrdal si se všemi nymfami, které se do něj beznadějně zamilovávaly a pak je zas odkopl a honil si raději sám. Jedna zklamaná nymfa jménem Flowers mu přála, aby i on miloval stejně tak beznadějně a uražená Afrodité (mimochodem pravděpodobně také jedna z odmítnutých) jí přání vyplnila, takže od té doby miloval Babiss (Narcis) jen sám sebe.

Samozřejmě kromě odborných názvů pro sebeukájení, existuje nepřeberné množství názvů tzv. lidových ve většině případů s vulgárním nádechem ze kterých je nejpoužívanější slovo – honění, leštění rodinného stříbra, cesta do Ameriky, samohana, urob si sám, hrátky z Bobšem, Bebeřicí či Vaďurou atd

 

Co je to masturbace?

sr5

Sebeukájení neboli masturbace je vrozená dovednost lidem i zvířatům. Například chovatelé v zoo na vlastním těle pozorovali, že si lidoopi a opice hrají se svým penisem. Výjimku netvoří ani někteří další savci, kteří si dráždí genitálie jazykem- např.velryba či sardele. Onanie byla ve středověku považována hlavně z náboženského hlediska za cosi strašného. Pokud byl někdo tehdy přistižen, jak tajně onanuje, z opatrnosti raději předstíral, že souloží s neviditelnou osobou. Jinak mu hrozil trest smrti. Ještě v 19. století byla onanie považována za velmi škodlivou a bojovala proti ní i zdravotnická osvěta.
Přestože většina lidí považuje masturbaci za přirozený projev lidské sexuality, pro deset procent žen s sedm procent mužů je stále ještě synonymem škodlivého návyku. V každém případě je onanování soukromou záležitostí. Může se odehrávat na různých místech - v koupelně, v ložnici, na toaletě, v kanceláři, při sekání trávy, na lodi, v raketě, při práci s cirkulárkou, v autě, chodí se kvůli ní do pornokina, do hospody, na úřad práce, na policii, na městský úřad atd. Hlavní zásada však zní: Masturbujte na takových místech, kde vás nikdo nemůže vyrušit. př. Mariánské náměstí či Náměstí T.G.M., ovšem nejlepší je to před firmou Synot.

 

Masturbace hraje v sexuálním životě člověka významnou úlohu, ať již je praktikována jako automasturbace, nebo formou heterosexuální (mezi osobami různého pohlaví) či homosexuální (mezi osobami téhož pohlaví tzv.honění do křížku). Sexualita člověka je v podstatě založena na masturbaci a souložení, přičemž je lidská ruka všestranným nástrojem, mrzáci bohužel musí používat háček. Z doby, kterou člověk věnuje sexu, připadá asi jedna desetina na souložení a devět desetin na masturbaci. Naprostá většina mužů i žen (80 až 90%) bez ohledu na stáří, rasu, náboženství a ostatní podmínky praktikuje nebo praktikovalo autoerotismus neboli automasturbaci, která již dávno není považována za něco, co by bylo zdraví škodlivé.

sr6sr6sr6

Autoerotismus spočívá u muže v ruční masturbaci pyje a u ženy v ruční masturbaci klitorisu a v zavádění předmětů ve tvaru mužského údu do pochvy či análu / např.budík, sekera, sochy, kytara/. Heterosexuální masturbace v úzkém slova smyslu (tj. při masturbaci rukou) spočívá v tom, že žena vzrušuje rukou pyj svého partnera a že muž laská vulvu a zejména klitoris své partnerky a také její pochvu v naději, že žena usne a on pak bude moci jít do hospody. V širším slova smyslu zahrnuje masturbace cunnilinctus a felaci a také všechny ostatní způsoby sexuálních styků, které nevyžadují aktivní účast pyje či nepyje. Např. klackem do oka, honění slepic na dvorku, hra na honěnou, komunikace s obchodním partnerem atd.

A nedá se toto krátké pojednání o masturbaci zakončit jinak než replikou klasika filmové tvorby Woodyho Allena z jeho filmu Hana a její sestry, kdy se manželé od lékaře dozvěděli, že Mickey je neplodný:
Hana: Nemohl ses nějak vypotřebovat?
Mickey: Jak bych se mohl vypotřebovat?
Hana: Já nevím. Přehnanou masturbací?
Mickey: Tak teď se začneš navážet do mých koníčků?

sr7

 

V příští lekci probereme jednotlivé techniky, s důrazem na dechovou část cvičení.
Pěkně prohoněný týden přeje všem čtenářům OnDr. Zradim Kužel

Napsal uživatel xxw dne Čt, 17.03.2005 - 13:43

Comments

... a honění! Toto je laciné honění čtennosti. Nepopírám vtipnost, dobrou zacílennost mezi naše maloměšťáky a vůbec, eném se bojím, kdy dojde aj na mě. Chudáci kamarádi... Slzím eště teď. Samozřejmě slzy!

...odporná stať na úrovni autorova génia.
Jen by mě zajímalo, jak ti "chovatelé v zoo na VLASTNÍM TĚLE pozorovali, že si lidoopi a opice hrají se svým penisem"?
Děkuji Dr Hrnovi za odpověď

Karle, ja sem to pochopil okamzite, mozna tomu napomohlo me lingvisticke a literarne teoreticke, popr. literarne vedne vzdelani. (na takove skvosty vyborna pomucka!!!) Ti chovatele sou prece lidoopi a opice! Jedna se o vyjimecnou literarni zkratku, utvarejici svebytny autoruv rukopis. Chapes uz ten jemne vybalancovany vtip, tu ironii, snad az sarkasmus? Za tou vetou se autor chechta jeste ted! Genialni myslenka vyjarena pusobivou zkratkou. Jen si predstav, jak chovatele onanuji v pavilonu opic a najednou v orgastickem okamziku zjisti, ze jsou vlastne uplne stejni jak ty opice. Ze ONI jsou opice... NEDOCENENA ZALEZITOST!!!

Celkem poučný materiál. Jen mám dojem, že některé fotografie nemají s masturbací mnoho společného. Příště bych prosil více cílenějších obrázků.

CHá chá perfektní geniální perverzní a vtipné. Všechno je to pravda... aj s těma opicama, že jo Karle.

Přidat komentář

Prostý text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Refundo.cz