Fáfův zub

Jedno dne se Fáfa probudil, zjistivše, že zuby už moc neslouživše. Zvláště jeden, potvora polorozpadlá zčernalá bolel. Co dělat? Nejprve Fáfa zkusil vyhledat koupelnu, když se mu to asi po hodině povedlo, zkusil vyhledat kartáček na zuby, což se nepovedlo. Pak hledal kartáč na boty, pak rýžák a to se opět nepovedlo. Nakonec našel v kůlně kartáč ocelový, což se povedlo a zuby si konečně řádně vydrhnul. Z huby mu vypadlo: 5kg plaku, zbytky korku, zbytky vajglů, střepy, párátka a kus hovna.

„Ták“, říkal si Fáfa sám pro sebe, „mám zuby jako nové.“ Sotva to dořekl, počalo mu dásno pod polorozpadlou zčernalou potvorou příšerně natékat. Asi za hodinu přestal vidět na jedno oko, za další hodinu na druhé oko. Nakonec měl hlavu nateklou jako balón, z něhož trčely jenom mžurky, připomínající vzdáleně rýhy pro ústa a oči.

„Co pak budu dělat?“, mumlal si Fáfa uzavřen hlavu v hlavě. „K zubaři nejdu!!!“ Naštěstí přišla Myšlenka poudavši: „Hlavu jako balón máš, na hřiště se teď vydáš. Kluci kopnou kopanou a hnis z hlavy dostanou.“

Fáfa přesně udělal, to co mu řekla Myšlenka- odebral se na hřiště a vydržel dva poločasy jako balón. Po konci mače měl hlavu jako medicimbal a jeho zbytek těla vcucla nateklá hlava. Mělo to obrovskou výhodu, že se konečně mohl dokoulet na pohotovost.

Medik když uviděl v ordinaci medicimbál, naštěstí, ihned poznal, že se jedná o zkažený zub a přihrál Fáfu ke svému zubaři Dr.Kovářovi.

Kovář hodil medicimbal do žlabu od prasat, nažhavil dláto, popadl kladivo a propichl medicimbal v místě, kde tak nějak typoval, že by mohl být Fáfův zkažený zub. Vytekla cca mlékárenská cisterna hnisu a z medicimbalu vypadl Fáfa s dlátem zaraženým v prdeli.

Nakonec mu Kovář vytrhl onen nešťastný zub a vzniklou díru zacelil žhavým železem, aby nevznikl zánět. Pomatený Fáfa ještě zaplatil 30Kč a s úlevou se vrátil do své chatrče.

A jaké z toho plyne ponaučení?

Každý zub ten má svůj čas
zub času ať hlodá nás 

Napsal uživatel xxw dne St, 16.01.2008 - 08:48

Comments

Umělecky, lidsky i bolestí velmi hodnotný tvůrčí počin lídra těchto stránek přes hrůznost zážitku vypovídá o dobrém faktu, že Ing. Dr. Hron žije a je pořád stejně báječný. Moc ho zdravím a - jak myšlenka řka: všechno zlé je k něčemu vždy i dobré - může si nyní uvolněné místo v tlamě nahradit zubem upířím (umělecké řešení), hadím jedovým (bojové řešení), zlatým (ruské řešení) nebo i ponechat místo prázdně (klamí řešení).

Maříková by ty osmičky chtěla trhat všem. Mně chtěla trhat aj čtyřky.

Fáfa zaplatil jenom 30 Kč? To musela být administrativní chyba, na pohotovosti se platí třikrát tolik!
A obranou proti tomu, aby vám Dr. Maříková nechtěla trhat osmičky je, že prostě nenarostou. Pak chce ovšem trhat čtyřky a nasazovat rovnátka...

Běžte do háje se zubařstvím, poplatky a podobnými časnými strastmi! Jednou (brzy) se to všechno obrátí v prach, však umělecký počin - to je to, oč tu běží, jádro pudla i hlubina u dna. Pan Hron Ing. Dr. je talent a jak to chodí, talent bývá vykoupen soužením, v tomto případě utrpením na zubařském křesle. Dnes má svým způsobem svátek, tak kořalečku, Drahošku, a pivečko i cigaretku, ať nezapomenou, páňko!

Po důkladném rozboru Fáfova problému jsem dospěl k názoru , že toto bylo zaviněno konzumací výkalů.Zdřejmě se jedná o psí výkaly,ty totiž způsobují nějvětší problémy v ústech.Důvod proč Fáfa konzumuje výkaly zdřejmě pramení z jeho nevyrovnaného vztahu k psům .Proto mu doporučuji provádět následující úkony:páratkem nebo dentální nití vyčistit mezizubní prostory.pokud bude z úst vycházet zápach i poté provést vrhnutí,tím dojde k desinfekci ústní dutiny kys.solnou obsaženou v žaludeční štávě.

Přidat komentář

Prostý text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Refundo.cz