Fáfa u doktora

Fáfa se už rok necítil dobře. Bolelo ho celé tělo, a když chtěl promluvit drali se z něj jen sprostá slova. „Změřím si teplotu.“ povídá Fáfa jen tak sám pro sebe. Našel zavařovací teploměr, strčil přístroj do pusy a zkousl. Když tu přišla Myšlenka řkouce. „ Fáfo právě si snědl půl kila rtuti. Zavolej záchranku, nebo zemřeš.“ Fáfa se vyklonil z okna řvouce. „ Volám záchranku“, přičemž zavrávoral a vypadl, naštěstí na korbu kolemjedoucího náklaďáku s uhlím.

Našel ho až topič v elektrárně. Fáfa na pásovém dopravníku uháněl, spolu s ostatními briketami, přímo do pece. Na poslední chvíli smetl Fáfovo tělo na podlahu. Po pěti dnech přemýšlení, co s tím?, jej zanesl do Ústavu geologických věd, jakožto unikátní briketu. Vědci až po důkladném průklepu kladivy, leptacích testech a spektrální řezové analýze, zjistili, že se jedná o lidské tělo Celý rozmrzelí nad ztrátou světového rekordu , svolali asi dvoudenní poradu, jejíž závěrem byl příjezd první pomoci. Tak se Fáfa konečně ocitl v nemocnici.

Byl celou dobu v komatu a zdály se mu nejrůznější fantasmagorie: Napřed byl poslancem, pak ministrem, pak premiérem, pak prezidentem, pak bezdomovcem, pak pokaženým budíkem, pak prsatou pornoherečkou / to bylo už v nemocnici, kdy mu dělali masáž srdce současně s rektálním vyšetřením konečníku/ , pak měl pocit že je klobásek v udírně / to když hořela nemocnice a Fáfu tam omylem zapomněli/.

Nakonec procitl. Ležel na louce za špitálem, vidíce jen trosky doutnajících budov. Vůbec nevěděl co se stalo. Naštěstí přišla Myšlenka poudáce „ Lepší umřít na silnici, než uhořet v nemocnici“ a zmizela.

Fáfa si až do konce života myslel, že najel do špitálu s vlakovou soupravou plnou cisteren s benzínem, čímž vyhodil celý ústav do povětří. Od té doby se vyhýbá doktorům, aby se náhodou něco neproláklo.

A jaké z toho plyne poučení? Lepší kilo rtuti, než citové hnutí.

Napsal uživatel xxw dne Po, 05.04.2004 - 14:44

Comments

A to se ti, Drahosu, stalo kdy? Podle sledu udalosti je to zarucene tvoje prihoda. Neco jako Kysak :)

Myšlenka je taková polohmotná bytost něco jako duch, ale z myšima či lenkou nemá nic společného. Je to taková cynická dobračka, ochranitelka všech bezradných blbů

Děkuji váženému Drahošovi za skvělý příběh. Je povznášející potěšit se u takového milého dobrodružství, trošku si zaskotačit ve větru. K otázce Lenky, myšlenek, myší atd. navrhuji svolat konferenci, neboť toto téma je téma hluboké, složité a propletené jako kudrnaté vlasy, bystré jako řasy. Tu konferenci považuji za natolik nutnou, že končím s tímto a jdu raději hledat sponzora, protože jinak bych vás, pacholci, k tomu roku nikdy nedostal!

Tak to se Ti povedlo! Považuji to za tvou nejzdařilejší povídku, fakt mě pobavila. Určitě by neměla chybět v té Tvé knize, cos mi do ní slíbil to věnování :-)

Přidat komentář

Prostý text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Refundo.cz