Esej,Lipan, Květen, 2008

Stojím, hledím, zírám, mrkám – furt se něco děje, nevěřím svým očím, buď jsem blázen já, nebo se zbláznil zase o kousek víc celý ten svět kolem nás. Nebudu zeširoka tlachat, dlouhé články nudí, navíc Bohdan má zítra tu očekávanou svícu a většina už je stejně duchem tam, proto jen v bodech:

Takže Ústavní soud prohlásil, že nejlépe proti zdravotní reformě argumentovala komunistická strana. Kde jsme se to po těch 18-ti letech octli! Páni pašíci a dámy bachyně, díky vám za vaše moudra!

Je legrační, jaké že to máme nové náboženství: globální oteplování. Pominu-li fakt, že existují mnohé názory, co tvrdí, že souvislost změn klimatu s vyfukováním CO2 do ovzduší je pramalá, musím se opravdu smát snahám našich evropských politických elit bojovat a měnit na svém kousku světa, co se dá, zavírat ale přitom oči před faktem, že země jako Čína nebo Indie, kde se znečišťuje pořád jako zamlada, na toto všecko zvysoka kašlou, nota bene si dávat veliký pozor, aby se prosazovaná opatření nedotkla životních standardů všech evropských lidiček, toho našeho vyžraného blahobytu. Myslím, že je to celé farizejské až lhavé: žijeme v nadbytku, jezdíme auty, lítáme letadly, tak si nehrajme - prosím vás! - ještě na boj s oteplováním! A nezapomínejme, že když tihle evropští politici s desetitisícovými příjmy v € hloubají nad tím, jak garantovat pro své občany správně zahnutý banán (tato norma skutečně existuje), tak plynule jinde ve světě lidé hladoví, umírají, nemají vůbec nic a ještě je přitom někdo mlátí...

To se třeba jedno irácké děvče (17 let sotva stáro) zakoukalo do britského vojáka, načež je vlastní tatík brutálně zabil, aby "očistil svou čest". Co na tom, že vztah byl jen platonický. Soud pana tatíka osvobodil, to je aspoň příkladná forma vyspělé kultury!

A o takových kulturách (třeba Irán) si Greenpeace myslí, že jsou přátelské a nic z nich nehrozí, naopak se bojí USA, ježto Evropu za posledních 100 let dvakrát nezištně osvobodily z vlastních sraček, a radar tu nechce a všemu rozumí zase jednou nejvíc. Ach jo!

Samo o sobě jsem měl začít i skončit jen výpravou Marti Königa do Sýrie, ale řekl jsem toho víc. I když několik slov o té cestě si přesto neodpustím: je dobře, když se navštěvují nedemokratické země jako jsou Kuba, Sýrie, Bělorusko nebo Venezuela. Tamní diktátoři se pak nemusejí od rána do večera jenom mračit, protože za valuty z turismu si nakoupí třeba tak potřebné zbraně, že ano!

Jinak výprava měla mít vedle rozměru diplomatického (König + Souček) také dimenzi vojensko - komerční (Hron + Smejkal). Ing. Dr. chtěl v Damašku udat nějaké bio produkty, myslím že třeba zrovna biologické zbraně, Romka Babinský zase - co věčný slídil - hledal nové špicle pro své kamarády z Mosadu. Zdá se, že oba soudruzi jsou sice na opačných stranách barikády (to je ta vojenská složka), přesto spolu moc rádi cestují (to je zase ta složka komerční). Inu peníz, ten má moc. Ale nejeli, oprava střechy na drogérii zvítězila. (A to je právě ta jeho moc.)

Závěrem už jen aplaus paní Džamile St., co nám rodičům chce naordinovat zákon, že svým potomkům nesmíme naplácat. Jo, v tom jejím světě, co se svými slaboduchými evropskými levičáky buduje tak sveřepě, tam je místo opravdu jenom pro nevychované spratky. Má recht!

Sorry, že jsem dnes tak smutný, jsou samo sebou i veselé a dobré věci, je jich určitě nakonec i mnohem víc, než těch špatných. Jen se sem už nevešly. Až na ty hady, tento rok je jich totiž hodně a moc.

Galerie
Napsal uživatel Lipan dne Pá, 23.05.2008 - 11:41

Comments

Jirko , máš pravdu ,ale patří tyto problémy na maňu ? Nebude lepší je nechat, ať plynou, až se rozplynou a zmizí jako vždy ?

Přidat komentář

Prostý text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Refundo.cz