Dvě vjeci

v této době, kdy všichni mají většinou moře práce, vystupují aktuálně na povrch: BĚH MANI a jarní prázdniny našich školáků.

Nejprve k tomu běhu: Počasí lyžím letos nepřeje, což některým z nás jinak velmi vyhovuje, a výsledky ankety mluví jednoznačně. Přicházím proto s následujícím návrhem: učiňme sportovní odpoledne ve dvou disciplínách: běh 20 km skrz Chřiby, kolo 50 km skrz Chřiby. Start společně, cíl také. Pak se vydáme domů a večer sraz na Bunči či jinde, kde bude chlastačka a bufet. Bumbálka do takové verze programu nicméně nezapadá, a navrhuji ji proto vůbec nevkládat.

Byli jsme tuhle s Martinem Königem na menší polízanici, stav města je prostý: mládne a hloupne. Mnohá ta hloupost je však nakonec i milá. Na Dolečkovi např. zpívali všichni hosté známý hit: "Myslivec Jaryna, měl jednoho syna...," což je jinak zlatý fond. Na Köruně mají dobré halušky a tradičně otřesné pivo.

Stav lesů v chřibském polesí je díky neúměrné těžbě rok za rokem zbytečně horší.
Přitom by tomu mohlo být právě naopak.
Jak již v krátkých vzkazech napravo naznačil Ing. Dr. Hron, hledá se podpůrné řešení, jak tento neřád zbrzdit, zastavit či zcela otočit. Je to společný zájem!

V každé láhvi piva Budvar číhá smrt. K osobité formě sebevraždy postačí vypít tři takové sračky. Dal jsem jen 2 a málem mi museli transplantovat játro, mozek i jazyk. Naštěstí cvičené srdce jedy uhnalo a vyhnalo, načež všechny důrazně varuji: Budvar nikdy nepijte!!!

Tedy již zcela závěrem: vzhledem k zániku zimy v seznamu ročních období pro oblast, kde žijeme, dýcháme, sportujeme, milujeme se a jsme, navrhuji, aby se modifikoval výroční běh Mani. V kömentářích snad více. 

Napsal uživatel Lipan dne Po, 12.02.2007 - 15:32

Comments

Takového odpoledne se rád zůčastním.Jenom škoda že je start společný a tudíž nestihnu obě disciplíny.Předběžně se ale hlásím na běh.V tomto počasí je to velmi příjemná disciplína.

Tutaj sem na hokeji zvladl Budvaru 5 a po hokeji v hospode dalsich 8. jo, ozraly sem byl, ale chutnalo ne to. Beh jedine na bezkach, ja pevne verim, ze nasnezi.... Proste v unoru jdine s lyzama po ruce, su tradicionalista. aj kdyby se to melo kvuli snehu presunut do hor velevysokych za snehem.

Suma sumárum poběží dva borci a jeden pojede na kole. To bude velkolepá podívaná. I když ... možná by se podařilo zlomit i pana Kö, pokud malinko pozměníme pravidla a na sajdkáře bude povinnost vézt demižón vína s hadičkou přímo do huby.

1. Je zde tedy zájem o podobnou akci? Pan ZVL je pesimista, pokud by však mrkl na svůj příspěvek napravo (Maratóníček chřibský) ze dne 8.2., zjistil by mrť jmen, z nichž mnohá jsou použitelná. 2. Druhá otázka zní - tedy pokud akce ano - KDY?: příští sobota 24.2. je blokovaná pro (poslední) oslavu narozek pánů Hrona a Smejkala. Tato sobota je už moc za rohem, ale pořád by šla, a pak je ta první březnová. 3. Navrhuji závěrem vést trasu skrz místa intenzívních dřevotěžebných aktvit (plundrů) a očekávám, že následná večerní pitka rozzuřených svědků těchto hrůz zplodí konečně aktivitu, které je třeba jako chmele v pivu! Lesy nám tu kurví, ať si König třeba trvá na svém. Každý, kdo do Chřibů chodí, to musí vidět.

Pochopitelně, že zájem je. Ale fakt nevím kdy. Nemohlo by se to konat ten den, co má Babb narozky, dopoledne sport, odpoledne zábava?

Já osobně jsem PRO v kterýkoli den bez ohledu na počasí. Tedy i na babbí narozky. Nakonec Babinský se nejspíš nezúčastní co aktívní sportovec (i když by to bylo milé), ale mohl by čekat v cíli a každého úspěšného absolventa by mohl jeho pes Gaston na památku pokousat. To by bylo fakt moc dobré. Jsem pro 24.2.

Tobě nejspíš uniklo, jaký je Babb cyklista. Měl by jet aktivně a jeho pes Gaston by jej mohl štěkáním popohánět. Lipane, udělej listinu, jinak se nedomluvíme.

Tož pěkné, ale ještě nevím, jestli se aktivně zúčastním. Zřejmě se rozhodnu až podle aktuálního počasí. Když bude pěkně teploučko, tak by to šlo.

Tak to máme: Ivoš, Dula, ZVL, Guru a Lipan již řekli O.K., pány Babbinského, Hrona a Köninntiga přihlašuju sám. Přidat by se měli Čert, TAP, Fera, Zbyňa a Iva Vlková, kteří asi zatím nečetli a neví. Michal Hampala by měl změnit názor. Dále počítám cyklo stáj rozšíří Tom Foreth a jeho tým. To by nás nakonec mohlo být jako much a následná diskuze na téma záchrany lesa o to smysluplnější.

Ten Tom asi jo. Dula rekl jinymi slovy "ne", ostatni se z toho taky vykrouti, co ja jsem se uz nadelal pokusu!

To máš těžké zvle, ne každého prostě baví maratony běhací a cyklistické. To je jako bych ti řekl, ať si se mnou jedeš něco vylézt do Tater a pak bych se hrozně divil, že se ti nechce. Prostě každého nás baví něco jiného. Ty jezdíš na kole, Lipan běhá, já lezu, Keňa a Hampejz chlastají, to se prostě nedá nic dělat ... Závodu se zúčastním jen, jestli se mi bude chtít a bude hezky. Ale pak se určitě zúčastním té večerní narozeninové akce, to je jasné!

No, já jsem neřekl tak úplně OK. Mé OK je silně podmíněno povětrnostními okolnostmi. Ale třeba bude hezky ...

se taky hlásím, a úplně na všechno, nejsu jak ZVL, které je extrémě líné, nebo Hampejz, který už enom chlastá lahváče na hokeju. Navrhuju dále oslovit Sátoru. Doufám jenom, že nám nezakážou vstup do lesa.

Je nakonec škoda, že nemáme všeci psy a není sníh. Mohl to být závod psích spřežení. Nebo podomácku vyrobených motokár. V polesí je několik vhodných kopců, kde by se mohly takové závody skonat. Smrtelným případům bychom pak postavili pomník a Kö (nebo jeho nástupce) by jej zanesl do map. Ještě předtím by na něj utáhl nějakou mastnou dotaci. Ten Bohdan ve foto týdne nalevo musí mít aspoň trojku...

Debilní termín, debilní nápad, vsechno na hovno. asi se budu muset zúčastnit. Bude to nějak propracované skrz pravidla a tak? jestli se jedná o procházku bez soutezeni, tak na to seru, ja chci budovat hendikep a pak ale nejde byt u babeho na narozkach... ten termin je blbost. o tyden pozdejc a bude snih, uvidite!

Přidat komentář

Prostý text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Refundo.cz