Domácí kutil

Nedávno jsme si s mojí milovanou holubičkou koupili starší domek. Jednoho krásného podzimního večera, mezi třetím a čtvrtým pivem, jsem si uvědomil, že místo sedění u bedny nebo v nějaké milé restauraci, běhám po baráku v montérkách a snažím se něco konat. Většinou mé práce končily nezdarem, ale po mnohých nezdarech se pomalu objevovaly i světlé chvilky. Teď se, přes svoji vrozenou skromnost, cítím být téměř zdatným řemeslníkem a tak jsem se rozhodl, že vám prozradím pár důležitých rad, návodů a fíglů z mé, potem a krví vydobyté praxe.

Zde je pár rad do začátku:

Nevěřte elektrikáři, který k vám v sobotu ráno dojde zapojovat elektriku a zrovna zvrací. Hodně to bolí, když se potom dotknete stoprocentně odpojeného drátu.

Když na vás, při betonování, pan mistr zednický zvolá: "Hoď tam 5 lopat cementu a 20 štěrku." Znamená to, že je máte nejspíš hodit do míchačky a ne do základů. Velmi špatně se to v té jámě potom promíchává.

Jak se nevtíravě seznámit se sousedy?
Stačí vylézt na starý, dřevěný žebřík v momentě, kdy je soused před domem. Ztrouchnivělý žebř vás s nezaměnitelným praskotem sešle rovnou do moře zajímavých konverzačních témat. (např.: jak se dá poznat otřes mozku, kolik máte dětí a jestli jste svobodní, atd.)

Otázku alkoholu na pracovišti zatím pečlivě studuji, prozatím bych chtěl jen zdůraznit, že nechat mistra vystřízlivět je přímo hazard! Jako důkaz dokládám případ, kdy pan mistr odmítal štamprlu, začal prudce střízlivět, načež proletěl sklem našich krbových kamen. Kdyby si dal baňku, jistě by ho vůbec nenapadlo ty kamna stěhovat.

A na závěr těm, kterým stavební práce rychle krátí rozpočet, poradím, jak lehce vyrobit dřevotřísku. Sám jsem byl překvapen, jak snadně si lze tento materiál zaopatřit. Stačí jenom při smirkování starých dřevěných dveří zhluboka dýchat nosem. Dostaví se nečekané výsledky.

Napsal uživatel Oranžáda dne Pá, 05.12.2003 - 09:24

Mohlo by ťa zajímat

Comments

Mila Oranzado,<br>
ja jsem tohle nebezpeci vyresil pozvanim si skutecne stavebni firmy a jsem nadmiru spokojen. Sice jsem mel problemy rozhodnout, jaky fasrfix chceme, kolik bude vagrys a jeste cosik, bez kterych se prace nepohla, nicmene o michacku jsem zatim jeste ani nezakopl.

Bezva, rady se budou určitě hodit. Až budeš hotov se svým baráčkem, můžes se plynule přesunout ke mně:) A abych nezapomněl, kdy bude ta kolaudace?

Už brzo, brzičko. Jen ještě shodím strop v kuchyni, oškrábu starou omítku a nahodím novou, opálím futra, dveře a okna, dodělám dlažbu a plovoucí podlahy, vsadím plastové okna, připojím rohovou vanu, předělám umyvadlo, předělám kuchyňskou linku, spravím odpady, uvařím něco dobrého na zub a dám vědět ;-)

Drazí mí následovníci,
jsem velmi potěšen množstvím fandů, které si získal sport "Urob si sám a ušetři, ať to stojí, co to stojí."
Jen prosím nezapomínejte na drát a izolačku!

Přidat komentář

Prostý text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Refundo.cz