Dětem končí prázdniny, leč...

... události a jejich komentáře, výběr z toho, co mě poslední dobou zaujalo.

Z politiky
Jak spáchat politické harakiri sebeudušením při převlékání kabátu nám v posledních dnech ukázal jeden z lidoveckých politiků a já se zděsil, že dojde na má slova, že volič Lipan svým volebním aktem podpořil komunisty, což by byla jak národní, tak bezpochyby i Lipanova osobní tragédie. K mému obrovskému překvapení zafungoval sebečistící reflex a dotyčný převlékač byl dost jasně klepnut přes prsty, díky čemuž se může Lipan dále spokojeně mrskat po chřibských lesích. Kromě faktu, že některé ryby mají v běhu velmi trénované nohy, celá událost přinesla pozitivní zjištění, že některé prasárny jsou i v tomto státě neprůchodné.

Z rodiny
ZVL se dal na dráhu abstinence. Předcházelo tomu vyhlášení exkluzivního pijáckého programu pro náročné, že když se ožerete doma, tak se vlastně nic neděje, protože stále zůstáváte Rodinným typem (viz. Anketa). Tuto skutečnost ocenily i baby z Gender-Studies Praha a zvolili si ZVLaka za neoficiálního maskota všech mužů pro ČR a SR s krásným jménem SAMOHON, uvažuje se i o Bělorusku (zde SAMOGON). 

anketa

ZVLak podpořen touto poctou se nyní jal zkoušeti program cele nový, jež zatím pracovně nazývá Řízená abstinence. O co se vlastně jedná? Podle dostupných informací je program založen na tzv. ZVLakově pateru:

  1. Všude a každému tvrdím, že abstinuju
  2. Před spaním si dám 2 lahváče, ale klidně zajdu s návštěvou i na točené
  3. Každopádně už nechlastám
  4. Občas si šlehnu 10 piv, ale to jen v případě, že vím, že mě z toho nebude blbě
  5. Když si šlehnu 10 piv tak o sobě nevím, čili to nejsu já a tudíž JÁ nepiju a MĚ není blbě

Je zajímavé, že se mu tento mediální opar, jež kolem sebe šíří, daří šířit natolik dokonale, že já osobně si už ani nevzpomenu, že bych ho kdy někdy v poslední době viděl pod vlivem alkoholu, nedaj Bože vlastní výroby. No copak vy jo?

 

Ze sportu
Jugoslávští fanoušci v UH popili rakije dostatečně a já říkám, reprezentační Áčko v Uherském Hradišti už víckrát nemusím. Dělá to jen peklo mezi fanoušky a klubem, na stadión zavítala spousta snobských vandráků a kolemjdoucích a atmosféra nebyla jak by se slušelo a patřilo. Přesto loučení s Panem Fotbalistou bylo dojemné a hezké a jsem rád, že jsem u toho byl. Příští týden ve středu vyrážíme do Čobolova a s mojím štěstím se mě určitě podařilo koupit lístky do kotle domácích, přidá-li se do toho trochu spišské borovičky, věřím, že bude veselo. Můj osobní a nekritický tip: Slovensko 1:3 Česko (Góly za ČR: Rosický, Koller, Jiránek, Čech chytne penaltu)

Z kultury
Plánovaný megakambekoncert skupiny Suterén se blíží mílovými kroky a já se ptám spolu s nasranou fanynkou Josefou P. z Kunovic:
„Tak do prdele tož totok néééé. Chystám sa na tu legendu, protože borci sů zhnilí a kdoví kdy sa zas zejdů na společné vystůpení, protože když to nesedí v práci, tak v hospodě nebo to trtká s babama jak Antikristi, ale to je jedno. Ale vemte si, že sem si chtěla oživit texty této legendy a na téj Vaší hitparádě nefungujů odkazy a já sa ptám, jak je totok možné?“
Prověřil jsme to a je tomu skutečně tak. Ptám se tedy zainteresovaných, jak je to možné? To si máme po těch letech všechny texty pamatovat? Při dostatečně známé náročnosti jak vašich textů tak i vašich koncertů? Honem zjednajte nápravu! (Už se nám nepodařilo zjistit, jestli přední či zadní).

Z prdele...
.... kliku přeju všem čtenářům Maňi do konca týdne, protože to se dycky hodí, a těším se na setkání u příležitosti koncertu Suterénů, Chřibského hnědáka a Dulových 30tin.

Napsal uživatel Hampejz dne St, 30.08.2006 - 14:40

Comments

Děkuji za skvělý článek. Sám mám některá podobná témata v hlavě, ale čas je proti mě, plyne z kopce, tedy alepoň komentářem pár vlastních postřehů: Vaďura pije, pil a pít bude. Viděl jsem ho minulou neděli, měl za sebou makabrózní pijáckou šichtu a bylo mu dost blbě. Přesto by se určitě nechal přemluvit a myslím, že jen co za námi bouchla vrata, jedno pivo si dal. Za vratama má dále demižónků jak ve vinném sklepě, zraje v nich ledacos plné lihu. Poblíž u stěny má tři basy. (Já mám pouze dvě basy, z nichž jedna je plná nealk birell a Staropramen a druhá je čtyřstrunná v osazení E-A-D-G od firmy Washburn.) Pana Kalouska jsem měl moc rád, je ho velice škoda. Suterénské texty zná bezvadně jen pan Hron, protože je sám stále mění, jejich evoluce není řízená ani logická, a je nutné je brát, jak v danou chvíli leží a běží. Každopádně bude ale pro hosty sobotního vystoupení před jeho začátkem test ze znalostí o skupině. Zde namátkou některé otázky: Zpěvákem Suterénu je 1) Václav Havel, 2) Erazim Kohák, 3) Vasil Biľak, 4) Mick Jagger, 5) Drahomír Hron. Prvním baskytarystou Suterénu byl: 1) Mojmír Náplava, 2) Pavel Nedvěd, 3) Miroslav Kalousek, 4) U. bin Ládin, 5) Drahomír Hron. Suterén vznikl: 1) 1990, 2) 1992, 3) 1991, 4) 1989, 5) Nevím. Atd.

Mohl bys Lipánku napsat trošku podrobněji o tvém kladném vztahu k p. Kalouskovi? Myslím, že pro spoustu čtenářů to je minimálně nepochopitelné.

Navrhuju první dodatek k Vaďurovu abstinenčnímu pateru, který v rozhovoru pro magazín LN formulovala hrdinná pokořitelka La Manču: "Když u pití přemýšlíte, opít se nemůžete".

Přidat komentář

Prostý text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Refundo.cz