
Mnoho lidí se dnes obdivuje Číně. Mají pocit, že vše je tam v pořádku, dokonce si myslí, že mnohé je tam snad ještě i lepší, než je u nás. Já s tímto názorem naprosto nesouhlasím a dovoluji si zde předložit jeden dost hrozivý příklad, že Čína a její vládci jsou pouze a jen samolibí diktátoři, tak jako jimi vždycky byli. Uzurpátoři moci, kteří nerespektují lidská práva a svobody. Čínská totalita se pouze přizpůsobila digitálnímu věku a je trochu „lehčí“, protože se Maově říši nyní ekonomicky daří.
V zásadě jde o způsob kontroly každého jednotlivce. Aktuálně běží pilotní program, do kterého je zapojeno 10 milionů Číňanů a 12 měst. Každý občan má něco jako svůj „kredit“. Kdo poslouchá, kdo plní příkazy a rozkazy a koná v souladu s vůlí strany, ten má tento kredit vysoký. (Jde o skutečné číslo, přičemž nejvyšší kredit je 900 bodů.) Kdo má kredit nízký, tedy není poslušný či pohodlný režimu, nesmí si např. koupit jízdenku na rychlovlak, má omezené používání apek v telefonu, jeho děti nevezmou na nejlepší školy… (Naopak děti občanů s vysokým kreditem mohou studovat lepší školy, on sám dostane úvěr, slevu na letenku atd.)
Od roku 2020 má Čínu pokrýt 200 000 000 kamer (slovy: dvě sta milionů kamer) a ty budou 24 hodin denně sledovat každého občana. Výsledky těchto sledování budou napojeny na další informace – bankovní platby, používání telefonů a apps a tyto všechny budou vyhodnocovány.
Opravdu toto někomu přijde jako hodno obdivu?
Nejde spíš o důkaz, že bychom si na Čínu měli dávat bacha, zejména jí nerozprodávat strategický národní majetek?!! (Co myslíte, Tvrdíku, Kellnere, Zemane?)
Zde je krátké video, na kterém se pohybují různí lidé, z nichž každý je zaměřen výše popsanou kamerovou technologií. Ve čtverečku vyskočí přidělené identifikační číslo i kredit osoby.
Prosím neplést koše s baňama
Když někdo obdivuje rychlovlaky, obdivuje rychlovlaky. To nic nevypovídá o náklonnosti dotyčného k čínskému režimu. Jinak článek super, doufám, že je to kachna.