Nedělní chvilka

.

Už zase je tu neděle 
ta co ji mám tak rád
Motám se do koudele
a přestávám se smát

V hlavě mám děti z Afriky
Co mají asi hlad
Všemožně se snažím 
Zlé myšlenky se zbavovat

Zaměstnání už mě tíží
Už mě tíží celý svět
Hadi štíři netopýři
Muchomůrek hutný jed

Ztrácím půdu pod nohama
Odlétám si na vážkách
Proč se všemu tolik divím
Stojím tu na navážkách

Jak to všechno dopadne 
Není vůbec jisté
Ocitám se pod plachtou
Za dveřmi jehovisté

Ztrácím se na vlnách dálnice a rozhlasových stanic
Za deště mlhy vánice chci nasekat se do jitrnic

Napsal uživatel f75 dne Čt, 10.02.2005 - 08:20

Comments

Jde o příkladný a smysluplný čin. (Zejména když uvážím, jak marným směrem často články naší Mani zaznívají.) Mám také plnou hlavu toho všemožného trápení lidí chudších myší, horší už je to pak s jakýmkoli vlastním skutkem, co by jim nějak (nemám ani odvahu říct: opravdu) pomohl. Jó, řečma po hospodách to ale asi nikdy nebude. Shodou (či neshodou) okolností je právě dnes na ČR1 tématem dne školství ve Rwandě (slovo školství by zde raději mělo být v uvozovkách). Doporučuji všem. Zejména pak těm z nás, co v anketě na této stránce napravo nahoře (Stojí to za prd) zaškrtli za d), čili těm pokašlancům. Protože při srovnání s lidmi, co trpí hladem, jsme všichni jenom a jenom velcí boháči. Navíc mnozí pěkně rozežraní. (Tím myslím v prvé řadě sebe.) Tudíž díky autorovi za příspěvek.

Přesně tak. Zvláště působivý je závěr básně, kde autor natolik cítí s těmi ubožátky natolik, že cítí potřebu se sám nasekat do jitrnic, aby je nasytil. Velmi altruistické dílko vhodné do čítanek, v této bezcitné době kór.

V popoludňajšom vysielaní slovenského rozhlasu ma nedávno zaujal jeden krátky vstup, v ktorom sa hovorilo o čoraz väčšom význame pitnej vody. Pitná voda sa stáva strategickou surovinou 21. storočia. Jej nedostatok začína byť zdrojom rôznych kon

Přidat komentář

Prostý text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.