Cirkus Yvoš aneb zvuky z podzemí

Již je tomu mnoho let, kdy na půdě nejen našeho města zněly tu temné, jindy ostré zvuky hudebních nástrojů a hlasivek členů dnes již téměř zapomenuté kapely Cirkus Yvoš.

Toto seskupení vzniklo po rozpadu hudebně dramatického souboru Lehce, těžce – kupředu, zpět, kdy zbylí členové tohoto souboru Laďa, Perník a Dula oslovili ještě basáka Lipana, s nímž hrál Dula v oblíbené kapele The Suterén. Ještě v zimě roku 1995 se tak na první zkoušce sešla kapela ve známé Mařacké zkušebně v sestavě Perník – zpěv, Laďa – kytara, Lipan – basa a Dula – bicí. Postupem času byla v některých obdobích kapela posílena ještě o kytaristy Kašpeho a Frízu a v krátkých časových intervalech, hlavně na konci své kariéry, ještě o některé další hudebníky. V přiloženém obrazovém materiálu Vám předkládám momentky ze soustředění, konaného na chatě ČD na Stříbrnických pasekách.

Nejvýznamnější koncerty Cirkusu Yvoš:
Uherský Brod, kino Máj – 1995
Uherské Hradiště, klub Mír – ples Míru 1996 s Cimentama
Praha – Majáles, koleje mediků, 1996
Uherské Hradiště – Silvestr 1996

Vtáča volá (text jedné z nejúdernějších písní Cirkusu Yvoš)
Vtáča volá, Jarko, Vierka,
dajte zrnko predo dvierka.
Do hladného telíčka,
bude z neho pesnička.
Kto sa v zime nezlutuje,
ten ma na jar nepočuje!

Galerie
Napsal uživatel Dula dne Pá, 18.02.2005 - 09:53

Comments

Ano, jsou lidé, kteří se časem nemění (Kašpe, Laďa Klapil) a lidé, kteří se změnili docela dost (Lipan, Dula). By mě zajímalo, kdo z lidí, kteří jej z doby neznají by ho vlastně poznalo!! No a pak jsou lidé, kteří zmizeli. Ale Maňa pátrá dál.

A taky se změnil vozový park (viz poslední foto :-) . Co já se jen v těch plechovkách najezdil na pařby a z pařeb. Jooo, to byly časy ...

Jsem dojaty... Vozidla, kytary, nase silnicni velocipedy a jejich nocni cesty z Jalubi, vsechno je to pryc. Vzpominam na zkousky v dunach Reduty. Vibrace skupiny samotne byla vzdy uderna a krasne temna. Byl to skvely soubor! Vzpominam dale na vecne stehovani jejich dospelejsich clenu. Tu tam, hned zase zpatky. Vzpominam potreti, ty kluku Vaduro, vzpominam na ty vlasy vlasu, co nam vzdycky pletly hlavy...

Doufám, že se jedná o pilotní článek k novému seriálu. Fenomen Cirkusu Yvoš zaslouží analýzu prizmatem hned několika vědeckých odvětví. Na své si přijdou historikové, sociologové, pychiatři, teatrologové, filozofové, estetici, etnografové, logopedové a mnozí dalši. Pro archeology mám dobrou zprávu, že jsem při vykopávkách ve svém hudebním archivu narazil na skvělé demo CY.

sice sem tak nejak zazil az spis posledni dobu CY, ale i tak rad vzpominam... A TAPe, proc to demo uz davno neni jako soucast clanku????

Protoze co ja si vzpominam, kdyz frcela hitparada, porad sem apeloval na TAPa, at to dovali, taktez na Lipana, oba slibovali a slibovali a samozrejme se na to vysrali... Jen Sergej se poctive prohrabal fonotekou, ale doma nic nemel.

no to bylo taky dílo, kluci měli suterenu plné zuby tak všichni odešli do yvoše a já ostal sám, na tu dobu to byla od nich pěkná kurvárna, ale dnes je to jen taková divná vzpomínka k zasmání

to mě připomíná oblíbený vtip jak jdou o půlnoci po Hradišti dva muzikanti a nikoho nepomlouvají...

Každopádně mě zasvrběly prsty a bubínek pích! A zabolela ruka, kterou si tam Laďa spálil první den zkoušky o kamna a poškrábalo břicho, po kterém se tam Perník plazil mezi rozbitými lahvemi, když improvizoval na Vaška Koubka. A tak dále... Dula by mohl být schopný koordinovat úsilí takovéto dějiny zaznamenat!

Neco v tom smyslu, ze Dula zpracovava dejiny hradistske hudebni sceny, sem od nej slysel uz nekolikrat... mozna kdyz ho budem trochu drazdit...

Ja nic nemam (nahravky) nebo je nedokazu najit! Tak, kdo je ma, sem s nima! Doprdele!

No já to mám. Akorát, že to maminka schovala na hůře a eště na to konspirativně napsala "Nápojový lístek"

Včera jsem po dlouhém hledání našel záznam koncertu z Brodu. Ale nemůžu najít demo "Našim deťom", nahrávané Jaromírem v Jalubí. Má to někdo? Víc nahrávek, pokud vím, není.

Přidat komentář

Prostý text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.