Chřibská 50 prověřila maňadresy

Za slunného počasí startoval v sobotu 7. ročník bikemarathonu DEMA Chřibská 50 MTB. V čem byl tak zvláštní pro Maňu? Jelo se přece v nových krojodresech!

Škoda téj Gurovéj svíce a Ivošového průjmu. No nevadí, sebral jsem JaVu a šli jsme na start ve dvou. Potkali jsme ještě manžele Daňkovy a za těžký úplatek je přesvědčili, aby si opravili ve startovací listině "Tým Jiřího Daňka" na tým "Maňa říkala". Tým se počítá od tří, tak jiná možnost nebyla.

Těsně před startem, když jsme sháněli vodu do bidonu se u nás zastavila dvě šibalsky pokoukávající individua. A prej jestli náhodou nejsme od Maňi. No byli jsme, to šlo přece poznat z dresu a právě o ten dres jim šlo.

Byli to totiž novináři. Jeden okamžitě zalehl a začal fotit zatímco ten druhý tasil diktafon. Otázky padaly, spoušť pohvizdovala, JaVa se uculovala jak skromná celebrita a já jsem nevěděl co říkat.

Konečně zaznělo to slovo, které nás z této nezvyklé situace vysvobodilo. START! rozlehlo se ranním areálem a had startovníků se neochotně začal sunout kupředu.

Závod bych popsal asi takto: Bylo sucho, bylo hezky, trať zdobře značená a občerstvovačka v pravou chvíli.

Co se dresů týče, skutečně si jich lidé všímali. Zaznamenával jsem taky situace, kdy se k nim vyjadřovali a skutečně ve 100% případů se ozval komentář ve chvíli, kdy jsem byl předjížděn a v pouhých 0% případů když jsem předjížděl já někoho. Což je zvláštní, protože v obou možnostech bylo možno prohlížet dres zezadu.

Maňa říkala, že ti spadl řetaz! - Tož tato hláška se dostala až do novin, tak si honem všeci kupte Mladou Frontu, abyste mě to uvěřili. Musím dodat, že když mě ta slečna předjížděla, špitla ještě: "máte moc pěkný dres".

Do cíle jsem nedojel. Na posledním sjezdu jsem si zcela nepochopitelně zamotal do zadního kola celý drátěný plot i s kůlem a bylo po nadějích :). Nezbývalo, než hodit nohy a kolo na ramena a do cíle doklusat.

JaVa bohužel nestihla limit. Přijela celá spokojená s partou fešných pořadatelů jako úplně poslední 20 minut po tombole. V té sice vyhrála volný start na 98 km Author Šela marathon, ale ten jsem jí elegantně šlohl.

A závěrečné shrnutí? Dresy sou opravdu krásné a budí pozornost, škoda jen, že v tom vypadám trochu tlustě.

Kdo se chce podívat, jak závod zachytil fotograf Ivo Caudr, má možnost se najít a zdarma si stáhnout snímeček (prý mu stačí poděkování v kometáři :).

Poděkování patří také Mirku Chládkovi www.mirekchladek.cz za poskytnutí cílových fotografií.

No a samozřejmě největší dík patří dvojici reportérů, kteří za námi neváhali přicestovat a vydali dokonce článek na iDnes

Napsal uživatel zvl dne Po, 20.04.2009 - 08:08

Comments

Velmi vám to v MFD sluší, působíte sympaticky a vůbec nevypadáš tlustě! Teď jen odolat nátlaku a neprodukovat dresy masově... Kdo má vůbec copyright?

Jak ho znám, tak učitě. Odžubávat kamarády přece není jeho styl.

No tak mám tam ještě objednávku pro Stancka a Jancka Hampalovic a ještě jeden komplet by chtěla Verča Vlasatíková pro toho nového šohaja (nadšeného cyklistu). Verzi dresu do volného prodeje ještě nemáme.

Přidat komentář

Prostý text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Refundo.cz