Candát na Fernetu

Potkal sem Toníka Tapa, když si to štrádoval po práci na Zeppelin a ten si mi postěžoval, že se z té naší Mani stává server alkoholiků. Že to tak nějak postrádá tu rodinnou část. Tož teda Toňo, i my alkoholici umíme vařit. Tento recept sem sám vymyslel a ozkoušel. Candáta je možno nahradit i jinou rybou, si aspoň myslím, ale neručím za to.

Ingredience:

  • Candát či jiná pololeklá ryba
  • 1/2 litrová láhev Fernet Stocku
  • sůl, koření na ryby
  • kvalitní olej
  • brambory, máslo a nějaké zelené na ně, pažitku, pórek či petrželí

Jak na to:

Candáta zabijte, odřežte mu hlavu a ocasní a jiné ploutve, vykuchejte a naporcujte na podkovy. Vezměte si dostatečně velkou misu a podkovy do ní vložte. Osolte, okořeňte a přilejte asi tak decánko oleja. A teď přichází to nejlepší. Otevřete Ferneta a nalejte si panáka. Vypijte ho a dejte si ještě jeden, páč Vám to chutná. Potom odlejte asi tak dvě deci do té misy a lehce ty podkovy promíchejte s olejem, solí, kořením a candátem. Dejte do lednice uležet přes noc a fakt to pečení nechte až do druhého dňa, protože v láhvi zbývá eště polovina Ferneta a tak se z ní hezky ožerte.

Ráno uvařte brambory a dejte ty podkovy péct. Podlévejte a polévejte zbytkem směsi z misy a pečte dokud se to neupeče, ale 20 minut by mělo stačit. Podávejte s bramborama s máslem a zeleným. Ze zbytku směsi se nepokoušejte vydestilovat zbytek Ferneta, ale otevřete si k obědu sedmičku bílého vína. Hampejz doporučuje Ryzlink vlašský.

Napsal uživatel Hampejz dne So, 26.07.2003 - 10:38

Comments

Mělo to být o evoluci slova, mile pochvalné a tak, když v tom mi přišlo takové to zamrazení... Vždyť já sám jsem LIPAN! Přesto si myslím, že se mě tento pogromový program netýká - sorry pane sumče - už proto že bych se z fernetu rozhodně zablil, a to by pak nechutnalo ani praseti.

Toníka znám dlouho. To ze ma manzelku a dite je jeho vec. Mana ma byt o lidech kteri zijou a maji o cem referovat. Moravske Slovacko bylo vzdy o alkoholu a k tomu nam v ramci EU dopomahej buh. Hlavne nehnijme za ziva, ja osobne mam do duchodu 40let.

Přidat komentář

Prostý text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Refundo.cz