Big brother tě sleduje, Otmar Oliva běduje

Známý sochař Otmar Oliva z Velehradu, pravděpodobně prožívá tyto dny krušné chvíle. Jeho dcera Terezie Olivová se totiž přihlásila do reality show "Big Brother". To je pro nábožensky založeného člověka asi trochu silná káva.

Dcera známého sochaře, silně věřícího katolíka a bývalého disidenta Otmara Olivy, který se proslavil tím, že vyzdobil ve Vatikánu osobní kapli Jana Pavla II, se přihlásila do reality show "Big Brother" a byla vybrána.

Terezie Olivová, bývalá redaktorka rádia Vatikán, tvrdí, že nejlépe ji charakterituje svým chováním racek. Měla jsi, Terezo na mysli snad, že skočíš po každém rohlíku, který ti někdo předhodí?

Dále uvedla, že: "Mou největší slabou stránkou je, že neustále zapomínám na lidi, co mě mají rádi.". Hlavně, že si to uvědomuješ, Terezie.

Mimo jiné je Terezie náruživá snowboarďačka. Zasloužila se prý o to, že mezi české snowboarďáky pronikla značka oděvů Nikita.

Otmar Oliva se narodil roku 1952 v Olomouci. Vystudoval Střední uměleckoprůmyslovou školu v Uherském Hradišti a pražskou Akademii výtvarných umění. Jeho umělecké cítění formovala sakrální atmosféra rodného města i studijní cesta do Řecka.

K nejvýznamnějším sochařovým realizacím patří výzdoba kaple Redemptoris Mater pro papeže Jana Pavla II. v Apoštolském paláci ve Vatikánu, kterou dokončil v roce 1999. Jeho práce zdobí také svatostánek ve slovinském Mariboru.

Zde si můžete prohlédnout tvář i dílo tohoto umělce.

Napsal uživatel zvl dne Po, 29.08.2005 - 09:53

Comments

Terezu trochu znám a musím přiznat že tento krok od ní absolutně nechápu. Myslel jsem, že má hodnoty postavené jinde. Když jsme si psávali tak studovala média v Římě a dělala speakerku vatikánského rádia. Za svůj život toho stihla po stránce kariéry a studia tolik, že je to opravdu obdivuhodné. možná právě proto ztratila veškeré zábrany a neohroženě přijmula roly v této stupidní show, jenž je založena na dehonestaci a deklasování člověka zpět do živočišné říše. Terko pokud bych měl možnost položil bych ti tři otázky.
1. Jak se na to dívá tvá rodina, která pro tebe znamená vše?
2. Co na to říká tvá pevná víra v boha. Nebyla to nástraha ďábla?
3. Co by na to řekl Jan Pavel II, tvůj kamarád životní vzor?

Díky Pankáč

Jsou to zajímavé otázky, co jsi položil Terezce, brachu. Ale obávám se, že televizní diváky bude daleko více zajímat, kdy jim tato soutěžící ukáže ve sprše prsa.

Obávám se Dulo, že máš naprosto pravdu. Ikdyž Terka moc velká nemá, ale co je malé je milé, tak budem společně číhat na to až je ukáže celému národu, který po těchto senzacích na úrovni přímo prahne.

Terezu neznám, ale uvažoval jsem, že by ta soutěž nemusela být obecně deklasujíci. Naopak si dovedu představit, že by tam někdo šel s předsevzetím neztratit tvář a zůstat člověkem. Obávám se však, že by vypadl v prvním kole. Kdyby tam zavřeli redakční radu Mani, tak by celá soutěž probíhala nejen na velmi vysoké lidské úrovni, ale také by to byla bezva prdel. Věřím, že bysme se divákům o zábavu postarali.

Milý Gandalfe, musím přiznat, že jsi mně zamotal palici. Po přečtení rozhovoru s Terkou jí moc fandím a co víc, mám chuť se na tu "Show" dívat. Možná právě takového člověka produkce potřebovala k získání diváků z řad odpůrců. Ale možná ji neodhalili a teď tam mají záškodníka. Jenomže znamená to něco kromě zvýšení sledovanosti?

Ten rozhovor je zcela dementní, a proto jej ani raději nekomentuju. Jsem ale přesvědčen, že ať už jde kdokoliv do něčeho jako je BB se sebelepším předsevzetím a cílem, tak tam nakonec stejně bude za blba.

Už delší dobu si všímám, že ste banda zatuchlých páprdů. Každý bude idiotem enom tak moc, jak moc ho ze sebe udělá. My co jsme zvyklí na televizní kamery a světla ramp v tom nevidíme problém. Co sůsedi?

Přidat komentář

Prostý text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.