Běžkařská stopa ve Chřibech

Mikroregion Buchlov zprovozňuje udržovanou běžkařskou trasu po hřebenech Chřibů. Trasa je vhodná pro začátečníky i pokročilé a bude průběžně udržována sněhovou rolbou. Zájemci budou mít možnost poznat krásu centrální části Chřibů, která je stejně působivá jako v letní turistické sezoně.

Trasa začíná v lyžařském areálu MENDL – SKI v obci Břestek, kde běžkaři mají možnost vyvezení vlekem na horizont pod Barborku. Cesta dále pokračuje kolem hradu Buchlova ke Karáskové hájence a dále na Zikmundov po cyklistické trase 5159. Odsud pokračuje kolem Buchlova kamene přes Dubový díl na Chabaně po cyklistické trase 5156. Z Chabaní sjedou lyžaři zpět k lyžařskému areálu, kde je možnost občerstvení a parkování.

Celá trasa měří cca 15 km a je vedena tak, aby běžkař nemusel překonávat nebezpečné stoupání a klesání. Lyžařský vlek bude v provozu od pátku 26. ledna od 13.00 hodin.

Napsal uživatel dne Čt, 25.01.2007 - 15:13

Comments

... což vysvětluje Martinovo totální pracovní přetížení a absenci v hospodě už po nějakých 96 hodin. Počin je to milý, vzhledem k vedení trasy mohu smířlivě konstatovat, že ji budu svými běžeckými skoky kurvit pouze v úseku Karáskova hájenka - Buchlovský kámen. Jinak mi do zelí neleze. Turisti se mohou u hájenky posilnit zmrzlým jabkem přímo ze stromu, dužina je sice bez chuti ale slupka pořád sladká.

Obzvlaste sjezd z Chabani dolu bude vyzivny. Rekl bych, ze Babinskeho psisko bude mit o prisun cerstveho masa postarano! V nedelu ne ma kdo hlidat decko a vzhledem k tomu, ze ne kolem baraku lezi tolik snehu, ze muzu jet uz ze 4 patra veleskokem do zaveje, odpruzit to a pak klasikou do 400 metru vzdalene Koliby na zaskranaka, pak na 15 Km okruh koncici jak na potvoru opet u Koliby, pak jiz nezbyva nez se tech 400 metru domotat a do 4 patra snad zvladnu jeste ovladat vytah. Bohuzel se v nedelu nepridam, musel bych ridit vuz a to se ne nechce. Ovsem muzeme na sebe halekat, panorama Chribu pozoruju dnes a denne z kuchyne. Lipan by mohl vylezt na Otrokovicke kominy a stat se takovou retranslacni stanici, hehe.

Přidat komentář

Prostý text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Refundo.cz